Zaloguj się do konta

Śląsk - łowisko na kilku dniową zasadzkę w lipcu

utworzono: 2012/06/13 12:12
bartoszp

Witam i serdecznie witam. 
prosiłbym o rade w kwestii wyboru łowiska na kilku dniową zasiadkę z federem na którą wybieram sie na początku lipca. Mieszkam w piekarach Śląskich i interesuja mnie wody do 70 km od miejsca zamieszkania. 
Proszę o rady i opisu ciekawych łowisk.
pozdrawiam bartek [2012-06-13 12:12]

szczepcio

Witam i serdecznie witam. 
prosiłbym o rade w kwestii wyboru łowiska na kilku dniową zasiadkę z federem na którą wybieram sie na początku lipca. Mieszkam w piekarach Śląskich i interesuja mnie wody do 70 km od miejsca zamieszkania. 
Proszę o rady i opisu ciekawych łowisk.
pozdrawiam bartek

To miałby być zbiornik czy rzeka?
[2012-06-13 13:24]

bartoszp

w grę wchodzą rzeki, kanały, jeziora naturalne i zaporówki.  [2012-06-13 13:44]

Roxola

Tyle wody na zasiadki w naszych okolicach, a tak daleko chcesz szukać ?  :)
Z tego co widzę, to na Brandce, na Kozłowej Górze, na Przeczycach...   non stop ktoś robi zasiadki. 
Jest jeszcze łowisko Lin w Zabrzu, typowo karpiowe z ogromnymi okazami ale licencyjne. [2012-06-13 13:47]

bartoszp

kozłowa góra, chechło przeczyce są średnio rybne. a zabawa z leszczykami 15-20cm mnie nie bawi ;-) [2012-06-13 14:11]

siri34

polecam paprocany w tychach - rewelacyjny zbiornik i poza leszczem a zdarzaja sie i takie 55-60cm są piękne liny, karpie, sandacze i sumy
[2012-06-13 15:38]

Samel

WitamNa zbiorniku Przeczyce jest plaga tasiemca, większość leszczy w przedziale do 30cm jest zarażona w różnej formie zaawansowania, po powierzchni wody pływa masa "ubotów".  [2012-06-20 08:56]

Timur2148

WitamSzukam nauczyciela. Ja mimo już wieku dopiero zaczynam przygodę z wędkowaniem i dlatego wybiorę się chętnie na ryby z doświadczonym wędkarzem który nauczy mnie łowić. Kupiłem trochę sprzętu i nadszedł czas by go wypróbować. Mieszkam koło Piekar Śląskich więc najchętniej wybrał bym się na Kozłową albo Rogoźnik ale niekoniecznie to musi być. Mam dużo czasu, więc każda pora dnia mi odpowiada. Jeśli jest osoba ktora która by mnie chętnie podszkoliła w tym pięknym hobby to proszę o kontakt na PW. [2012-07-16 15:43]

Sum1974

sirin ma racje polecam paprocany i jeszcze Nieboczowy tam mozna nawet autem podjechac pod sama wode :) [2012-07-16 16:30]

Michu82

Witam. Poszukuje kogoś z Zabrze lub okolic , z kim mógłbym rozwijać swoją pasje wędkarską . Jestem początkującym , kupiłem sprzet itd ,chciałbym nabrać doswiadczenia , jestem zmotoryzowany, prowadze swoja działalnosć gospodarcza ,więc moge czasowo dostosowac sie do wypadów . [2012-07-18 16:18]

perwer

Na pewno zbiornik ,,Łaka-Pszczyna ,tam w nocy na 100% powiesi sie węgorz i jest spora szansa na sandacza.W dzien i karp ,sporo leszcza (a raczej leszczyka) ,karas ,płoc i okoń.
Pławniowice --ten zbiornik może zaskoczyc niespodziewanie -do tego blisko rzeka do łowienia i małe Pławki -zbiornik .
Jak chcesz poczuc sie jak na Mazurach i połowic w czystej wodzie to oczywiście Pogorie. Na jedynce złowisz od pstraga ,do jazgarza. Wegorze,szczypakki ,okonie -zbiorniki słyna z rekordowych okazów tych odmian.
Jeszcze 5 lat temu niezaprzeczalnie zaproponował bym Ci rzeczyce.Połowił byś kilkunasto kilowe karpie i kilku kilowe liny ,to był by pan zadowolony,a okon pod 40 cm nie robił wrażenia.
Wbrew pozorom polecam Chechło - ładne liny,leszcze i  karpie pod 10 kilo sa łapane dośc często.

[2012-07-18 19:57]

MateuszKatowice

Bocianie Gniazdo:)
[2012-07-18 21:09]

zbynio5o

Witam. Poszukuje kogoś z Zabrze lub okolic , z kim mógłbym rozwijać swoją pasje wędkarską . Jestem początkującym , kupiłem sprzet itd ,chciałbym nabrać doswiadczenia , jestem zmotoryzowany, prowadze swoja działalnosć gospodarcza ,więc moge czasowo dostosowac sie do wypadów .


Pytanie... jaką metodą łowisz ?  Jaki spzęt zakupiłeś ? Czego oczekujesz ?

Napisz mi na priv. może cos sie pomysli :)  Chodzi o jez. Pławniowickie.


[2012-07-18 23:09]

Timur2148

to może ja też się dołączę jako uczeń ?? [2012-07-19 10:25]