Zaloguj się do konta

Słabe brania na Odrze.

utworzono: 2013/06/15 18:41
piotrekd

Dzień dobry

Od trzech dni chodzę nad kanał Odry z feederem,stosuje zanęte Traper feeder ekspert z dodatkiem mielonego chleba i biszkoptu o smaku waniliowym na haczyk nr 8 zakładam dwa/trzy białe robaki,żyłka 0,24 ,przypon 0,16 długi około 60cm i przez 4 godziny wyciągam trzy płotki po 15 cm max,powiedzcie Mi gdzie robie błąd.

[2013-06-15 18:41]

GrzegorzTomczyk

zmien miejsce [2013-06-15 19:40]

GrzegorzTomczyk

jak brania sa slabe sprobuj dlurzszy  przypon nawet do 1,5m do zanenty kukurydza z puchy  wraz zwalewa i robaki miesko mosi byc no i melasa i atraktor zapachowy mi na wisle sprawdza sie truskawka z lorpio

[2013-06-15 19:47]

Jack14

Mi też w "kanale" tylko soś tam pluska.

Czy to już plusk Odry?

ps

Jaki kanał? 

[2013-06-15 20:03]

danon1973

Kanały Odry we Wrocławiu? Przecież to bardzo łowne miejsca. Przynajmniej dla mnie, chociaż potwora jeszcze na nich nie wyciągnąłem ;). W zeszłym roku siedział jeden, niestety węzeł na haczyku nie wytrzymał... a może stety, bo moja delikatna boloneczka wygięta była w pałąk na kształt podkowy a z kołowrotka schodziła żyłka jak ciągnął jakbym miał zupełnie odkręcony hamulec a jest ustawiony na styk, na wytrzymałość przyponu.

Wracając do tematu... dla mnie kanały Odry to bardzo łowne miejsca.

Dzisiaj byłem parę godzin (kanał na przeciwko cmentarza osobowickiego, jakieś 300m od śluzy), efekt 7 płoci (18cm, 21cm, 21cm, 26cm, 27cm, 30cm, 34cm) plus mnóstwo leszczyka ale małego, do 32cm oraz okonki 15 cm.

Co do zanęty, miałeś na tych kanałach rezultaty z zanętą Trapera? Czy to teraz czy w przeszłości?
Ja Trapera używałem w zeszłym roku chyba z trzy razy i ogólnie lipa straszna była. Najlepiej mi na tych kanałach sprawdza się zanęta (i to do spławika jak i feedera):
Lorpio magnetic Bream pomieszana pół na pół z Lorpio Feeder special
dodatkowo Glina czarna, melasa, chlebek fluo, pinka
(w zeszłym roku dawałem też konopie prażone)

Druga sprawa, że zauważyłem w zeszłym roku pewną prawidłowość chodząc na kanał żeglugowy. Jak woda stała to brania miałem głównie na haczyku, na feeder bardzo bardzo rzadko. Jak woda zaczynała płynąć, nawet lekko, brania na spławiku spadały prawie do zera, ale od razu ryby zaczynały meldować się na feederku.
W tym roku tego nie zauważyłem, bo jak na razie jest to bardzo dobry okres dla mojej bolonki i  praktycznie nie rozkładam drugiej wędki bo nie jestem w stanie na dwie wędki zacinać.

Sprzęt jaki używałem i używam to:
Feeder
żyłka 0,20
przypon 0,14-0,16
haczyk od 10-14

Bolonka
żyłka 0,16
przypon 0,12
haczyk 14

Tak jak napisałem, nie złowiłem jeszcze na kanałach Odry we wrocławiu żadnego potwora, ale złowiłem mnóstwo średniego leszcza (35-45cm) i dużej płoci (30-34cm) oraz Karasia 41 cm, nie wspominając o wszędobylskich byczkach. Było też parę ładnych okoni 25-28cm.
Nigdy z kanału odry nie wróciłem o kiju. I nigdy nie było tak, żebym złowił tylko drobnicę.

Pozdrawiam :)
[2013-06-15 20:23]

Jack14

No trzeba było tak od razu.

Na Kanale Ciepłym (wylot) też nic.

[2013-06-15 20:29]

kedzio

Słabe brana na Odrze?! Nooooooooooooo. Zważywszy stan pogody przez ostatnie kilka tygodni, skaczące stany, skoki ciśnienia, miszmasz biometyczny, wiaterki ze wschodu i skład chemiczny tego, co w rzece płynie ( bo woda to jeszcze nie jest), to naprawdę trzeba poważnie kombinować, dlaczego ryba ma nas w ... poważaniu. [2013-06-15 22:04]

wirefree

Ja wczoraj złapałem Pstrąga tęczowego w Odrze na wysokości krosna odrzanskiego myslisz że byłby w stanie pływać w szambie?

[2013-06-15 22:17]

piotrekd

Witam

Nie napisałem,że byłem na kanale Odry w Oławie naprzeciwko elewatora,zanęte Trapera stosowałem pierwszy raz.Woda płynie tak sobie.

[2013-06-16 19:01]