Skuter jakie dokumenty?

/ 8 odpowiedzi
witam jakie dokumenty sa potrzebne by prowadzic skuter czy nadal jest tak ze dowod rejestracyjny i dowod osobisty czy cos sie zmienilo??
withanight88

do 18 lat wymagane sa : karta motorowerowa, dowod rejestracyjny i oc

Po 18 roku : dowd osobisty lub prawo jazdy,dowod rejestracyjny i oc

(2010/03/03 17:26)

fretek

kolega ma racj ale to si tyczy tylko skuterw do pojemnoci 50cm szeciennych czyli motorower, jeli chodzi o wiksze pojemnoci (s to motory) to tylko prawo jazdy na motor. (2010/03/26 21:14)

Kamiks

A gdzie chcesz nim jedzi?? Po miecie czy po wsi???
Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie zapi:):):) (2011/05/04 18:26)

mienta

A gdzie chcesz nim jedzi?? Po miecie czy po wsi???

Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie zapi:):):)

pogratulowa podejcia do tematu ........wanie w takich przypadkach wiara jest najczciej apana lub ulega rnym wypadkom 

(2011/05/04 21:02)

u?ytkownik71369

Dodam tylko, ze jeli skuter bdzie mia pojemno nie przekraczajc 50 ccm, to bdzie motorowerem jedynie do czasu kiedy bdzie si porusza z prdkoci nie wiksz ni 50 km/h.

Jeli kto sobie jakim sposobem odblokuje ograniczenia w skuterze i pojazd ten bdzie uzyskiwa wiksze prdkoci ni 50 km/h, a delikwent zostanie namierzony radarem, to moe zosta ukarany za prowadzenie pojazdu bez posiadania niezbdnych uprawnie, czyli PRAWA JAZDY.

Jest tak poniewa w Polsce za motorower uwaa si pojazd o pojemnoci poniej 50ccm nie przekraczajcy maksymalnej prdkoci do 50km/h.

Dla mnie jest to mieszne, bo nigdzie w Europie nie ma takiego przepisu, ale Polska zawsze musi by o krok przed reszt Europy. "Dura lex sed lex" - " Gupie prawo, ale prawo".

(2011/05/04 21:14)

withanight88

Dodam tylko, ze jeli skuter bdzie mia pojemno nie przekraczajc 50 ccm, to bdzie motorowerem jedynie do czasu kiedy bdzie si porusza z prdkoci nie wiksz ni 50 km/h.

Jest tak poniewa w Polsce za motorower uwaa si pojazd o pojemnoci poniej 50ccm nie przekraczajcy maksymalnej prdkoci do 50km/h.

45 km/h

(2011/05/04 21:28)

u?ytkownik71369

Dlatego 50 km/h, e nie ma metody skutecznej na 100% by tak zablokowa parametry skutera by maksymalnie mg si rozpdzi tylko do 45 km/h.

Zawsze jest pewien margines ktry nie powoduje ukarania kierujcego. Dlatego wanie pisz o 50 km/h, bo ju jazda ze wzniesienia pozwala na rozwinicie nawet 55 km/h. I za to nikt nam mandatu nie da, chyba e bdzie tam ograniczenie np. do 30ki.

Ja mwi o koniecznoci posiadania prawa jazdy - jeli mnie zapi na jedzie okoo 60km/h to ju bd mia kopoty.

Mj skut rozpdza si przy swoich blokadach do 55 km/h i zapewniam ci withanight88, e za to mi nikt nic nie zrobi bo skut ma oryginalne blokady. Ale jak przekrocz 60, to ju moe by rnie.

(2011/05/04 21:35)

withanight88

Nie miaem na celu podwaania czy skuterem rozpdzasz sie do 50 czy 60 tylko chodzio mi o to co napisae: 

'Jest tak poniewa w Polsce za motorower uwaa si pojazd o pojemnoci poniej 50ccm nie przekraczajcy maksymalnej prdkoci do 50km/h.'

Tak jest wg polskiego prawa i niech tak zostanie, ale tak jak mwisz zawsze jest jaki zakres za ktry Ci nic nie mog zrobi.

(2011/05/04 21:54)