Skuter jakie dokumenty?

/ 8 odpowiedzi
witam jakie dokumenty sa potrzebne by prowadzic skuter czy nadal jest tak ze dowod rejestracyjny i dowod osobisty czy cos sie zmienilo??
withanight88

do 18 lat wymagane sa : karta motorowerowa, dowod rejestracyjny i oc

Po 18 roku : dowód osobisty lub prawo jazdy, dowod rejestracyjny i oc

(2010/03/03 17:26)

fretek

kolega ma rację ale to się tyczy tylko skuterów do pojemności 50cm sześciennych czyli motorower, jeśli chodzi o większe pojemności (są to motory) to tylko prawo jazdy na motor. (2010/03/26 21:14)

Kamiks

A gdzie chcesz nim jeździć?? Po mieście czy po wsi???
Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie złapią:):):) (2011/05/04 18:26)

mienta

A gdzie chcesz nim jeździć?? Po mieście czy po wsi???

Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie złapią:):):)

pogratulować podejścia do tematu ........właśnie w takich przypadkach wiara jest najczęściej łapana lub ulega różnym wypadkom 

(2011/05/04 21:02)

użytkownik71369

Dodam tylko, ze jeśli skuter będzie miał pojemność nie przekraczającą 50 ccm, to będzie motorowerem jedynie do czasu kiedy będzie się poruszał z prędkością nie większą niż 50 km/h.

Jeśli ktoś sobie jakimś sposobem odblokuje ograniczenia w skuterze i pojazd ten będzie uzyskiwał większe prędkości niż 50 km/h, a delikwent zostanie namierzony radarem, to może zostać ukarany za prowadzenie pojazdu bez posiadania niezbędnych uprawnień, czyli PRAWA JAZDY.

Jest tak ponieważ w Polsce za motorower uważa się pojazd o pojemności poniżej 50ccm nie przekraczający maksymalnej prędkości do 50km/h.

Dla mnie jest to śmieszne, bo nigdzie w Europie nie ma takiego przepisu, ale Polska zawsze musi być o krok przed resztą Europy. "Dura lex sed lex" - " Głupie prawo, ale prawo".

(2011/05/04 21:14)

withanight88

Dodam tylko, ze jeśli skuter będzie miał pojemność nie przekraczającą 50 ccm, to będzie motorowerem jedynie do czasu kiedy będzie się poruszał z prędkością nie większą niż 50 km/h.

Jest tak ponieważ w Polsce za motorower uważa się pojazd o pojemności poniżej 50ccm nie przekraczający maksymalnej prędkości do 50km/h.

45 km/h

(2011/05/04 21:28)

użytkownik71369

Dlatego 50 km/h, że nie ma metody skutecznej na 100% by tak zablokować parametry skutera by maksymalnie mógł się rozpędzić tylko do 45 km/h.

Zawsze jest pewien margines który nie powoduje ukarania kierującego. Dlatego właśnie piszę o 50 km/h, bo już jazda ze wzniesienia pozwala na rozwinięcie nawet 55 km/h. I za to nikt nam mandatu nie da, chyba że będzie tam ograniczenie np. do 30ki.

Ja mówię o konieczności posiadania prawa jazdy - jeśli mnie złapią na jeździe około 60km/h to już będę miał kłopoty.

Mój skut rozpędza się przy swoich blokadach do 55 km/h i zapewniam cię withanight88, że za to mi nikt nic nie zrobi bo skut ma oryginalne blokady. Ale jak przekroczę 60, to już może być różnie.

(2011/05/04 21:35)

withanight88

Nie miałem na celu podważania czy skuterem rozpędzasz sie do 50 czy 60 tylko chodziło mi o to co napisałeś: 

'Jest tak ponieważ w Polsce za motorower uważa się pojazd o pojemności poniżej 50ccm nie przekraczający maksymalnej prędkości do 50km/h.'

Tak jest wg polskiego prawa i niech tak zostanie, ale tak jak mówisz zawsze jest jakiś zakres za który Ci nic nie mogą zrobić.

(2011/05/04 21:54)