Skuter jakie dokumenty?

/ 8 odpowiedzi
witam jakie dokumenty sa potrzebne by prowadzic skuter czy nadal jest tak ze dowod rejestracyjny i dowod osobisty czy cos sie zmienilo??
withanight88


do 18 lat wymagane sa : karta motorowerowa, dowod rejestracyjny i oc

Po 18 roku : dowód osobisty lub prawo jazdy, dowod rejestracyjny i oc

(2010/03/03 17:26)

fretek


kolega ma racjê ale to siê tyczy tylko skuterów do pojemno¶ci 50cm sze¶ciennych czyli motorower, je¶li chodzi o wiêksze pojemno¶ci (s± to motory) to tylko prawo jazdy na motor. (2010/03/26 21:14)

Kamiks


A gdzie chcesz nim je¼dziæ?? Po mie¶cie czy po wsi???
Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie z³api±:):):) (2011/05/04 18:26)

mienta


A gdzie chcesz nim je¼dziæ?? Po mie¶cie czy po wsi???

Jak po wioskach to po co ci cokolwiek??:):):)  pierwsza lepsza droga w pola i cie nie z³api±:):):)




pogratulowaæ podej¶cia do tematu ........w³a¶nie w takich przypadkach wiara jest najczê¶ciej ³apana lub ulega ró¿nym wypadkom 

(2011/05/04 21:02)

u?ytkownik71369


Dodam tylko, ze je¶li skuter bêdzie mia³ pojemno¶æ nie przekraczaj±c± 50 ccm, to bêdzie motorowerem jedynie do czasu kiedy bêdzie siê porusza³ z prêdko¶ci± nie wiêksz± ni¿ 50 km/h.

Je¶li kto¶ sobie jakim¶ sposobem odblokuje ograniczenia w skuterze i pojazd ten bêdzie uzyskiwa³ wiêksze prêdko¶ci ni¿ 50 km/h, a delikwent zostanie namierzony radarem, to mo¿e zostaæ ukarany za prowadzenie pojazdu bez posiadania niezbêdnych uprawnieñ, czyli PRAWA JAZDY.

Jest tak poniewa¿ w Polsce za motorower uwa¿a siê pojazd o pojemno¶ci poni¿ej 50ccm nie przekraczaj±cy maksymalnej prêdko¶ci do 50km/h.

Dla mnie jest to ¶mieszne, bo nigdzie w Europie nie ma takiego przepisu, ale Polska zawsze musi byæ o krok przed reszt± Europy. "Dura lex sed lex" - " G³upie prawo, ale prawo".

(2011/05/04 21:14)

withanight88


Dodam tylko, ze je¶li skuter bêdzie mia³ pojemno¶æ nie przekraczaj±c± 50 ccm, to bêdzie motorowerem jedynie do czasu kiedy bêdzie siê porusza³ z prêdko¶ci± nie wiêksz± ni¿ 50 km/h.


Jest tak poniewa¿ w Polsce za motorower uwa¿a siê pojazd o pojemno¶ci poni¿ej 50ccm nie przekraczaj±cy maksymalnej prêdko¶ci do 50km/h.





45 km/h

(2011/05/04 21:28)

u?ytkownik71369


Dlatego 50 km/h, ¿e nie ma metody skutecznej na 100% by tak zablokowaæ parametry skutera by maksymalnie móg³ siê rozpêdziæ tylko do 45 km/h.

Zawsze jest pewien margines który nie powoduje ukarania kieruj±cego. Dlatego w³a¶nie piszê o 50 km/h, bo ju¿ jazda ze wzniesienia pozwala na rozwiniêcie nawet 55 km/h. I za to nikt nam mandatu nie da, chyba ¿e bêdzie tam ograniczenie np. do 30ki.

Ja mówiê o konieczno¶ci posiadania prawa jazdy - je¶li mnie z³api± na je¼dzie oko³o 60km/h to ju¿ bêdê mia³ k³opoty.

Mój skut rozpêdza siê przy swoich blokadach do 55 km/h i zapewniam ciê withanight88, ¿e za to mi nikt nic nie zrobi bo skut ma oryginalne blokady. Ale jak przekroczê 60, to ju¿ mo¿e byæ ró¿nie.

(2011/05/04 21:35)

withanight88


Nie mia³em na celu podwa¿ania czy skuterem rozpêdzasz sie do 50 czy 60 tylko chodzi³o mi o to co napisa³e¶: 

'Jest tak poniewa¿ w Polsce za motorower uwa¿a siê pojazd o pojemno¶ci poni¿ej 50ccm nie przekraczaj±cy maksymalnej prêdko¶ci do 50km/h.'


Tak jest wg polskiego prawa i niech tak zostanie, ale tak jak mówisz zawsze jest jaki¶ zakres za który Ci nic nie mog± zrobiæ.

(2011/05/04 21:54)