Zaloguj się do konta

Skuter a dokumenty 2

utworzono: 2010/03/07 12:02
match

witam mam pytanie jakie trzeba miec dokumenty zeby mozna bylo poruszac sie skuterem wiem ze trzeba miec oc dowod i rejestracyjny ale ostatnio cos slyszalem o jakims prawo jazdy do skuterow niewiem czy moge sie poruszac po drodze na tych starych zasadachczy musze jakies prawo jazdy na skuter robic [2010-03-07 12:02]

withanight88

była przygotowana ustawa, ktora miala na celu ograniczyc liczbe wypadków powodowanych przez kierowców skuterów, miala miec moc prawna z poczatkiem 2010 , jednak cos nie wyszlo i sluch o tym jak narazie zaginał. I nalezy sie cieszyc.


Jezeli jestes posiadaczem karty motorowerowej to niemasz sie co martwic. 

Jednak z drugiej strony posiadacza prawa jazdy kat B w dniu odbierania dekumentu zabierano karty motorowerowe ...

[2010-03-07 14:43]

hubi

Witam jeśli masz 18 lat skończone wystarczy dowód i papiery na skuter i w szeroką drogę prosto na ryby pozdrawiam. [2010-03-07 14:58]

withanight88

jak narazie hubi :) gorzej jak wprowadza ta ustawe w przyszłości prawo jazdy kategori AM :) [2010-03-07 15:03]

hubi

A to wszytko sprawka głupoli jak by jezdzili normalnie nie było by takich jaj . [2010-03-07 15:09]

Witaj Hubi ,

to prawda co muwisz ,u mnie jest masa skuterów,jak wszędzie, jednak ja widzę ten problem inaczej ,

chodzi mi o wiek kierujących ,

coraz więcej jeździ dzieci w wieku 10 -12 lat , które nie umieją dobrze jeżdzić na rowerze ,wyjedzie dzieciak latem na ulicę i nie patrzy na nic,nie zna podstaw ruchu drogowego i tragedia pewna, jestem za tym aby jednak ograniczać wiek np: od 15 roku życia

Pozdrawiam

[2010-03-07 15:36]

"mówisz" przepraszam !!! [2010-03-07 15:38]

hubi

Witaj Grzegorz zgadzam się z tobą ,ale wina jest po obu stronach w głównej mierze to za sprawą nas dorosłych często ulegamy dzieciakom kupujemy skutery kłady na komunie i inne imprezy nieraz z czystej zazdrości że inni mają,z drugiej strony to przerabianie blokad ale popieram podniesienie granicy wieku i to wszystko po co komplikować życie nowymi prawkami pozdrawiam. [2010-03-07 16:43]

withanight88

a wg mnie osoba małoletnia(12-18) ktora chce jezdzic skuterem powinna zdac chociazby karte motorowerową, zeby znac chociazby podstawy ruchu drogowego! 

Inna rzecz to rodzice ktorzy kupuja swoim pociecha taki sprzet i zezwalaja na poruszanie im sie po drogach publicznych ! - to jest najbardziej dla mnie niezrozumiale!

[2010-03-07 17:46]

panoni

Moim zdaniem karta to absolutne minimum i opłaty OC jeśli chce się poruszać po drogach publicznych nie mówię o polach . Wielu popiera jezdę po ulicach jeśli pojazd ma mniej niż 50cm a ja osobiście jestem przeciwny dla czego? W przypadku jkiej kolwiek kolizji - wypadku zarówno poszkodowany jak i sprawca bedą mogli jedynie na zasadzie ugody miedzy sobą uregulować szkody lub wyłącznie n drodze cywilnej w sądzie . Jeśli ktoś porusza się po drogach publicznych powinien posiadać odpowiednie kwalifikcje i ubezpieczenia bez wyjądku i tego bede się trzymał . [2010-03-22 15:45]

szymbor

a mnie skutery wkurzają bo hałasują ;P a nie daj Boże jak jedzie jakaś grupka ;D
[2010-03-22 16:05]

panoni

Niestety ale nieda się pozbyć tego "problemu " i jest to denerwujące celowo wyjeżdz większość z ns nd wodę by wypocząć w ciszy zdala od chałasu miast aut itp. a tu nagle za plecami często "banda kretynów " który bardziej zaszpaanuje (normalnie wiocha) nie mówię tu o normalnie jeżdzących bo takich jest sporo . :) [2010-03-22 16:58]

piter64

Kierowcy smochodów poruszajcie się zgodnie kodeksem drogowym(mniejszy to gorszy?),a potem czepiajcie się skuterów!!!Więcej kultury i cierpliwości-świąteczne życzenia składa Piotr!!! [2010-04-05 07:34]

erykom

jak widze na drodze dziecko w wieku 10-13 lat na skuterze to jest to normalnie masakra...przeciez takie dziecko nie zna przepisow i nie umie dobrze rowerem jezdzic a co dopiero skuterem...na starszych kierujacych rowerem trzeba uwazac a co dopiero na dziecko na skuterze.dlatego jak widze dzieciaka na skuterze to momentalnie zwalniam autem... [2010-04-05 08:47]

daabik

Jeżeli masz ukończone 18 lat wystarczy dowód osobisty i ubezpieczenia na skuter a jeśli nie masz 18 lat to poruszasz się mając karte motorowerową ( zależy czy pojemność silnika nie przekracza 51cm3) oraz ubezpieczenia
[2010-08-21 13:23]