Skuteczne przynęty sztuczne na szczupłego

/ 12 odpowiedzi
Jakie według Was przynęty sztuczne są jednymi z najskuteczniejszych?Czy gumy, woblery, blachy?podawajcie nazwy ,producenta kolor:)według mnie skuteczne są gumki z firmy relax ale każdy ma inne spostrzeżenia
Manolo8


Zadałeś Kolego pytanie na które znajdziesz wiele odpowiedzi na tym portalu. Temat ten jest wałkowany co chwila, gdy bym miał na nie odpowiedzieć musiał bym napisać książkę.
Ta sama przynęta w suwalskim na jeziorach może być bardzo skuteczna, a na górskich zaporówkach może być beznadziejna. Najbardziej uniwersalne są gumy, ja stosuję Mannsa ale na mazurach skuteczne są wahadła i woblery. Tak że wszystko zależy od miejsca, rodzaju wody, głębokości, uciągu, pory roku, ciśnienia, pogody, zasobności w występujące gatunki ryb, czy np występujące płazy. (2010/10/03 18:11)

Mikesz71


Cięzki temat. w tej chwili i przy takiej dostępności przynęt na rynku wybór jest trudny. Ale powiem ci że w danej chwili nawet stare niedoceniane przynety daja dobre wyniki. ja wczoraj przetestowałem różne gumy i nic dopiero założenie starej dobrej wahadłówki przyniosło pobicia szczupaków. Widocznie ona była w tej chwili tym co je zainteresowało. Ręczna robota coś na wzór starej Algi 2 tylko blaszka mosiądz i dużo lżejsza. Efekt 3 szczupłe największy 55cm nie były to olbrzymy ale cieszyły tym bardziej że goście obok na żywca nic a nic.
Pozdrawiam i życzę eksperymentowania z przynętami. (2010/10/04 09:48)

wedkarz2309


Kol. siri34, nie ma najskuteczniejszej, tej jedynej przynęty na szczupaka:)

 

Nie będę wymieniał, dlaczego, bo kol. Manolo8 już większość czynników wypisał:)

 

Jednego dnia ryby będą Ci biły w seledyn, drugiego w perłę, trzebiego w blachy, itd, itp., nie ma na to reguły, musisz kombinować, aż trafisz w tą, na którą będą brania danego dnia:)

 

Pozdrawiam i połamania na jesiennych zębaczach:)

(2010/10/04 09:59)

u?ytkownik34009


Siri34 - może jeszcze uzbroić ci przynęty i zestawy i zawieżć Cię na łowne miejsce w okolicach twojego domu najlepiej...

pomyśl troszkę, poczytaj, poszperaj na necie, oglądnij jakieś filmiki - może do Ciebie dotrze coś,

ale nie ma łatwo

nara

(2010/10/04 11:06)

klopsik52


zdecydowanie blaszki gumki i woblery są najlepsze

 

(2010/10/04 12:20)

mario5401


Ja łowie szczupaczki na gumy manns i relax w kolorze białym, biało-czerwonym, biało-czarnym, W moich regionach też skuteczne są takie jak wymieniłem tylko że z brokatem. Obrotówki to tylko i wyłącznie mepps a z blach mors1. Na nic więcej praktycznie nie łapie. Próbowałem z woblerami ale mi nie wychodziło.   (2010/10/04 19:00)

arekde


Obszerny temat....to fakt.

Ale nie można się poddawać. Przez ostatnie 5-6 lat próbowałem wielu przynęt. W tym roku przełom...najwięcej szczupaków złapałem na idealne, gumowe imitacje szczupaka. Im wierniejsze kopie tym lepsze wyniki. Rozmiar 8-15 cm. Niestety nie dodam zdjęć ponieważ pourywałem a od lipca poławiam na Odrze bolenie a te łapię na woblery.

Nadmienię tylko, że kupowałem je w sklepie Spinning na Pl.Św. Macieja we Wroclawiu. Koszt 12-15 zł

Skąd efekt? Szczupaki mają skłonności kanibalistyczne. Ostatnio w brzuchu złowionego 53 cm szczupaka w Baryczy znajdował się szczupak ok 22 cm....oczywiście już nadtrawiony ;-)

To pokazuje co szczupaki potrafią.....;-)

(2010/10/04 19:50)

siri34


fakt szczupły gustuje w swoich młodszych kolegach już nie raz sie o tym przekonałem łowiąc metodą żywcową i wyciągając z brzucha małe szczupaczki.

(2010/10/05 19:46)

onelll


Witam serdecznie, podzielam opinie kolegi Manolo8 w 100% dodam tylko, że duża część przynęt sztucznych jest robiona specjalnie dla nas czyli wędkujących co nie oznacza w sumie, że i najbardziej '' fikuśna '' gumka czy wobler nieobdarzy nas czasami ładnym zębaczem. W wrześniowym nr. WŚ jest nawet całkiem ciekawe zestawienie łowisk, przynęt, miesięcy w których i na które padały medalowe ryby (pow. 100cm) ale to jak przeczytasz ten artykuł zależy już tylko od ciebie. Ponadto np. ty łowiąc na dokładnie tą samą gumą co ja, w tym samym miejscu i czasie zatniesz rybę  a ja nie, to z powodu innego sposobu prowadzenia wabika. Więc jeśli chcesz uzyskać w miarę wiarygodną odpowiedź na swoje pytanie to jeździj i biczuj wodę ile się da. Aha i pamiętaj ryby to nie grzyby, nie urosną przez jedną noc... . Złów i wypuść, to ty i inni będą mogli powalczyć nad wodą z wielką rybą pozdrawiam. (2010/10/06 00:39)

u?ytkownik35022


 Dlamnie Najlepsze są Twistery Białe z czrwono główko albo perłowo czerwone sa najlepsze zlowiłem na nie 10 szczupaków jenego lata  jestem 13 letnim rybkiem ale to i tak dobrze polecam !! (2010/11/09 17:29)

dariuszdyl


Każdy rok jest inny. W zeszłym roku najlepsze wyniki miałem na woblery Siudaka i Bonito.W tym roku niezastąpione są gumy Dragona Lunatic, a na jednej ze żwirowni cykady były zabójcze dla okoni, przy czy w zeszłym roku tam na cykadę nie miałem nawet skubnięcia. (2010/11/09 18:28)

pat8


Mantikor Dominator Shad w różnych typach i kolorach. (2010/11/10 20:54)