Skuteczne łowienie amurów

/ 19 odpowiedzi
Panowie mam pytanko szczególnie do łowców Karpi i Amura , a mianowicie jak można podejść takiego Amura który wygrzewa się w stadzie na płytkiej wodzie , czy jest na to jakiś sposób , skuteczna przynęta , czy może podczas wygrzewania te ryby mają w przysłowiowym tyłku jakiekolwiek przynęty ?. Dodam że próbowałem drania przechytrzyć skórka od chleba ale nic , czar .d.Nie jestem ich łowcą stąd moje pytanie .
użytkownik39933

Panowie mam pytanko szczególnie do łowców Karpi i Amura , a mianowicie jak można podejść takiego Amura który wygrzewa się w stadzie na płytkiej wodzie , czy jest na to jakiś sposób , skuteczna przynęta , czy może podczas wygrzewania te ryby mają w przysłowiowym tyłku jakiekolwiek przynęty ?. Dodam że próbowałem drania przechytrzyć skórka od chleba ale nic , czar .d.Nie jestem ich łowcą stąd moje pytanie .

Zastosuj obfite nęcenie kukurydzą lub kulkami proteinowymi, amur lubi dużo i słodko. Co do zestawu to proponował bym założyć przynętę na włos i użyć dużego i oczywiście bardzo ostrego haka...... (2013/04/26 14:12)

karateka994

Spróbuj nęcić np.kukurydzą, kulkami, grochem itp.
Albo na szarpaka :) :) :) (2013/04/26 14:15)

miszczu1145

Spróbuj na chleb pływający po powierzchni.

(2013/04/26 14:43)

elo36

Spróbuj obficie karmić kukurydza. Kukurydza na słodko np. truskawka ,śliwka ,wanilia lub czysta kukurydza robiona na cukrze .Często też stosuje ukiśniętą kukrydze ; ) (2013/04/26 15:33)

elektryk18

Albo na szarpaka :) :) :)

jaki mięsiarz byłem ostatnio to dziadki tak próbują bo tarło jest  (2013/04/26 18:11)

yba

Albo na szarpaka :) :) :)

Proszę,  proszę taki młody a już wie co to szarpak !! I jak u nas ma być dobrze.? (2013/04/26 19:54)

użytkownik131131

Nęcić nęcić i nęcić te ryby lubiejo sobie dużo pojeść (2013/04/26 20:06)

Ka-buuum

Podstawą na amura jest obfite nęcenie. Głównie ziarnami jak kuku, pszenica, pęczak, dorzucić też możesz makaron i dodać słodkiego atraktoru. Spróbuj stworzyć coś jak bardziej trściwa zanęta na leszcza. Co do holu to uważaj pod koniec, bo amur szaleje dopiero przy brzegu jak widzi podbierak, więc poluzuj hamulec. (2013/04/26 20:40)

Nocry

trafna uwaga. (2013/04/26 21:29)

yba

Podstawą na amura jest obfite nęcenie. Głównie ziarnami jak kuku, pszenica, pęczak, dorzucić też możesz makaron i dodać słodkiego atraktoru. Spróbuj stworzyć coś jak bardziej trściwa zanęta na leszcza. Co do holu to uważaj pod koniec, bo amur szaleje dopiero przy brzegu jak widzi podbierak, więc poluzuj hamulec.

dzięki za uwage z tym hamulcem  ale przez 20 lat się czegos nauczyłem:-) mimo że nie łowie amurow zawsze sprawdzam i ustawiam na pierwszym miejscu hamulec  . Ale jeszcze raz dzięki. pozdrawiam. (2013/04/26 21:36)

yba

Nęcić nęcić i nęcić te ryby lubiejo sobie dużo pojeść

Mówisz pożreć !!:-) (2013/04/26 21:37)

Nocry

na Amujra to trzeba wiedzieć jak zestaw zmontować, całkiem odmienny jak dla karpia.  Amur ma inną technikę pobierania pokarmu. Na szybko, włos króciutki, na kołowrotku plecionka . szybsza sygnalizacja brania, hak najwyższa półka pod względem ostrości... np. chyba najdroższe Carprus , Gamakatsu, Owner....ciężarek przelotowy. To , że dużo kuku to już pisali inni , słodko też napisali i to wszystko racja...Amur bierze przynęte (nie zasysa głęboko jak Karp) i gniecie szczękami ...ten moment trzeba wykorzystać , same się raczej nie zachaczają . szczęki mają twarde. (2013/04/26 21:38)

yba

na Amujra to trzeba wiedzieć jak zestaw zmontować, całkiem odmienny jak dla karpia.  Amur ma inną technikę pobierania pokarmu. Na szybko, włos króciutki, na kołowrotku plecionka . szybsza sygnalizacja brania, hak najwyższa półka pod względem ostrości... np. chyba najdroższe Carprus , Gamakatsu, Owner....ciężarek przelotowy. To , że dużo kuku to już pisali inni , słodko też napisali i to wszystko racja...Amur bierze przynęte (nie zasysa głęboko jak Karp) i gniecie szczękami ...ten moment trzeba wykorzystać , same się raczej nie zachaczają . szczęki mają twarde.

Musze przyznać że zaciekawiłeś mnie  tym wpisem , dzięki.Jednak człowiek uczy się całe życie.:-) (2013/04/26 21:48)

nata

Z tym gnieceniem kuku w pysku to racja, twardy pysk też racja, obfite nęcenie to podstawa i pamiętaj że w większości przypadków amur bierze do brzegu czyli jak ci bombka spadnie na ziemię to właśnie czas zacinać amura. Jeśli będziesz łowił na kuku to polecam 3-4 kuku na włosie,jeśli na kulki to sprawdza się ananas. (2013/04/26 23:30)

rolo81

dobre nęcenie kuku i będzie efekt i cierpliwości :) (2013/05/10 18:28)

adam17

a co do  kuku to jaką najlepiej stosować zwykłą gotowaną, z puszki czy na jakieś pływaki ? (2013/06/17 23:28)

wojtekzkiw

wlej wody do garnka tak aby zakryło kukurydze dodaj jakiegos aromatu np wanilia i gotuj ją , lub bez dodania aromatu posłódź lub dodaj miodu (2013/06/18 12:26)

dumpimpor

na gotowaną najlepiej z jakimś aromatem (2013/07/11 14:23)

hanowerek

Najskuteczniej będzie nęcić :

• kulki proteinowe
(wanilia, kukurydza, truskawka)
  • zanęta
(ryby karpiowate)
  • kukurydza
  • groszek
  • śliwki mirabelki
(2013/07/11 16:39)