Zaloguj się do konta

skuteczna zaneta

utworzono: 2010/06/05 19:20
slawo57

prosze o skuteczna zanete na plotke,karasia i lina i jaka przynete zakladac? [2010-06-05 19:20]

Gruzinek

Ilu wędkarzy tyle porad; ile ryb tyle smaków.

Ja na płoć robię prostą zanętę ok. 200gr bułki tartej do tego 2 do 3 sztuk ciastek szkolnych oraz ze dwie szczypty zgniecionego anyżu i trochę wody z puszki konserwowej kukurydzy - działa
Na leszcza tak samo tylko dodaję jeszcze wanilii (takiej z kuchni od zony, którą ma do ciasta) albo cukru waniliowego

Moje zanęty nie są ilościowo duże najwyżej do 0,5 kg (najczęściej łowie na zalewie czorsztyńskim a tam można zanęcać tylko do 2 kg) - stąd niewielkie ilości zanęty.


Zarówno leszcz jak i płoć biorą na kukurydzę puszkową, dżdżownicę (wszystkie odmiany), białe robaki i kanapki (kukurydza z białym robakiem lub dżdżownicą)
[2010-06-05 19:30]

saw

Zgadza się, dodatkowo jeszcze w różnych łowiskach ryby mają różne upodobania. Ja na lina stosuje zanętę na słodko, jako bazę zanętę "kupną" Traper lin-karaś, sama w sobie jest dość słodka ale dodatkowo robię do niej zalewę 2-3 łyżki stołowe miodu zalewam wrzątkiem a po ostudzeniu wrzucam do niej kukurydzę z puszki i tak przygotowaną zalewę pakuje do słoika. Na łowisku dodaję do bazy zanętowej zalewę i garść małych robaków pinki. Na haczyk zakładam 2-3 pinki wyciągnięte z zanęty + ziarno kukurydzy, lub same 2-3 ziarna kukurydzy. Zanęta trapera lin-karaś jest dość jasna a ja zwykle wędkuje w miejscach o ciemnym dnie (jeśli chodzi o lina) w związku z tym żeby lin odważniej wchodził w pole nęcenia dodaje czarnej ziemi z kretowiska do całości i tak nęcę. Na karasia nie mam wypracowanej metody ponieważ jeśli jest w łowisku to bierze na wszystko przeważnie na białego robaka lub ciasto.Powodzenia! [2010-06-05 19:43]

olekdok

Na lina stosuję od lat zanętę na podstawie starego(taki śmierdzący...)twarogu.Lin go lubi!Wymieszam twaróg,kasze manna,tartą bułkę,czasem dodaję białych robaczków.
Jak ktoś nie chce a są w łowisku jazgarze,to do zanęty warto dodać żytnie sucharki mocno podpieczone prawie do czarnego.Jazgarz tego nie lubi,a dla karasia,lina nie przeszkadza. [2010-06-05 21:13]

kargul

powiem tak...

leszcz lubi wanilie i ploc tez skusi sie na wanilie

lin mi wchodza na zanete karpiowa z domieszka atraktora truskawkowego

[2010-06-05 21:23]