Skuteczna zanęta na płoć

/ 11 odpowiedzi
Cześć! czy kupiona zanęta może być mniej skuteczna od tzw. domowych sposobów jeśli tak to proszę o propozycję . dodam,że łowię na spławik. z góry dziękuje za odpowiedzi
u?ytkownik16122


Cześć ! Twoje pytanie jest mało zrozumiałe , inaczej je sformułuj .Czy chodzi Ci o nazwę skutecznej  zanęty kupczej , czy o przepis na skuteczną zanętę własnej roboty ? Łowisz na bata ? na wodzie stojącej , czy bieżącej ? (2010/07/03 21:41)

pisaq


Kolega pytał o to czy zanęta kupna jest mniej skuteczna od zanęty domowej roboty.
Odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest inaczej to kłamie :p
To czy zanęta domowa będzie lepsza od sklepowej zależy od tego jaką zanętę kupną masz na myśli (cieniutki Traper vs legendarny Marcel Van Den Eynde) i od tego kto i z czego będzie robił zanętę domową.

Jeżeli wymieszasz chleb z otrębami i wrzucisz to do wody to lepsza będzie nawet najbardziej tandetna zanęta firmowa. Jeżeli sam skomponujesz mieszankę produktów piekarniczych, prażonych i mielonych ziaren itp to może okazać się lepsza od nawet niezłej zanęty sklepowej.
Mówiąc krótko, zależy od tego jakie masz pojęcie o komponowaniu zanęt od A do Z. (2010/07/03 22:01)

arek632


Zanęta płociowa na wodę bieżącą
  • 3 części bułki tartej
  • 2 części mielonych herbatników
  • 2 części kaszy kukurydzianej
  • 1 część płatków owsianych mielonych
  • 1 część mleka w proszku
  • 0,5 części siemienia lnianego mielonego
  • 0,5 części konopi mielonych
  • Olejek anyżowy
  • Glina (odpowiednio do prądu rzeki)

Zanęta płociowa na wodę stojącą
  • 2 części bułki tartej
  • 3 części biszkoptów mielonych
  • 1,5 części mąki kukurydzianej
  • 0,5 części mleka w proszku
  • 2 części otrębów pszennych
  • 1 część siemienia lnianego mielonego
  • Zapach (koper, kminek)
  • Ziemia z kretowiska (stosownie do głębokości łowiska

 

Zanęta na płytkie łowisko z twardym dnem (płoć, lin, krąp)

  • 40% - suchary prażone i zmielone
  • 20% - chrupki kukurydziane zmielone
  • 15% - płatki owsiane zmielone
  • 10% - kukurydza konserwowa przetarta przez sito
  • 10% - wiórki kokosowe
  • 5% - ziarno sezamowe lekko wyprażone i zmielone


Zanęta na wolno płynący kanał (płoć, krąp, leszcz, jaź)

  • 40% - biszkopty mielone
  • 40% - płatki owsiane zmielone
  • 15% - kasza kukurydziana sucha
  • 15% - mąka kukurydziana
  • 5% - wytłoki arachidowe zmielone
  • 5% - ziarna słonecznika zmielone
  • Substancja zapachowa
  • Drobny żwir - 0,1–0,3 kg na każdy kilogram suchej mieszanki zanętowej zależnie od szybkości nurtu i głębokości wody

 

(2010/07/04 12:17)

morel555


Według mnie najlepsza zanęta na płoć składa się z:-dużej ilości zanęty na płoć-małej ilości zanęty truskawkowej-pinek-atraktora waniliowego (2010/08/04 19:11)

kamil11269


raczej te sklepowe są lepsze, ale taniej wyjdzie zrobić domowym sposobem, poprzeglądaj wpisy na moim blogu a znajdziesz o zanęcie (2012/10/23 16:53)

Kubi96


Traper gold series magic roach black, lub zwykła magic (to już na srednie płocie), do tego ziemia torfowa(bełchatowska) i jokers.
-1kg zanęty,-2kg ziemi,-0,25l joka,-troche czerwonej mrozonej pinki.
ta proporcja to killer na płoć na wczesną wiosne.
zanęty nie mieszaj z ziemia!
do ziemi dodaj joka i pinke,
kosz to ok 40 zł - na zawody bardzo polecam (2013/01/27 18:30)

mazurk2


Moja ulubiona Zanęta na płoć zwabiła trzy piękne ponad 35 cm płocie. Mieszanka uboga ale mega skuteczna zimą. Dopalić robakami i łowimy piękne płocie. (2015/02/22 14:24)

patryk-kociemba


presji nie ma a zapaszek ma być lekki bo płotki nie żerują po zimie tak jak w lato.Chodzi mi tylko czy będzie pracować,kleić i czy zwabi oczywiście rybki :) pozdrawiam

Witaj,
z tego co widzę to kompozycję to ty podałeś na zanętę leszczową, a nie na płoć.
Zanęta płociowa powinna być dobrze wyprażona i pracująca, a niestety w twojej zanęcie nie ma w ogóle składników pracujących. Podstawą u ciebie powinny być konopie prażone i zmielone oraz słonecznik prażony. Natomiast co do zapachów to po prostu połącz kolendrę w wanilią 1:1 i na kilogram dodaj niewiele.
pozdrawiam
P. (2015/02/22 16:12)

Romuald55


Najlepsze przepisy podał arek632.Tylko niech napisze ile to jest część?.....i jak w zanęcie na wolno płynący kanał mieści się 120%? Dziesięć razy dodawałem i jak nic wychodzi 120% a całość to jakby nie było to 100%. (2015/02/22 18:09)

patryk-kociemba


Najlepsze przepisy podał arek632.Tylko niech napisze ile to jest część?.....i jak w zanęcie na wolno płynący kanał mieści się 120%? Dziesięć razy dodawałem i jak nic wychodzi 120% a całość to jakby nie było to 100%.



ja zawsze brałem jako część- jedną szklankę to zawsze zdawało egzamin.
pozdrawiam (2015/02/22 18:19)