Skuteczna przynęta żywcowa?

/ 2 odpowiedzi
Witam, z opowieści kilku wędkarzy dowiedziałem się o rybce zwanej Węgorzyca(zapewne nazwę ma inną jeżeli ktoś wie proszę napisać) że jest to bardzo skuteczna przynęta na żywca, chciałbym to sprawdzić i się przekonać czy faktycznie jest to w mojej pobliskiej rzece sposób na klenia i ponoć nawet węgorza, ale nie mam pojęcia jak ją złapać, jeden facet mówił że w małych strumykach zaczerpnąć dno i wyskakują, ale czy to jest takie proste? Próbowałem już w rzece na płytkiej wodzie ale bez rezultatów, jeszcze mówił o pijawkach ale też nie mogłem ich namierzyć. Jeżeli ktoś z was łowił na węgorzyce to proszę niech się podzieli doświadczeniem 
jabberwokie86


Hm... węgorzyca jest rybą morską, choć może też występować w odcinkach przyujściowych, ale zapewne nie tę rybę ów wędkarz miał na myśli. Sądząc po opisie, może chodzić o kozę pospolitą lub złotawą, ale te z kolei są pod ochroną. (2017/08/28 21:42)

ogtw


Dawniej, larwy minoga były popularną i dobrą przynętą, ale teraz są pod ochroną. Pijawki puki co jeszcze nie mają ochrony, można na nie trafić w bagnach i starorzeczach, wystarczy wejść do wody z gołymi nogami i poczekać aż się przyczepią. (dla zainteresowanych: węgorzyca jest żyworodna) (2017/08/28 22:15)