Zaloguj się do konta

Skrzydełka - produkcja

utworzono: 2011/02/01 17:06
drapierzca

jak robicię skrzydełka do obrotówek i z czego ? pozdrawiam
[2011-02-01 17:06]

broz4

ja jak zrobiłem 1 i ostatnią obrotówke to zrobilem z łyżki malej ale no blaszka wyszła ładna lecz troche za ciężka bo łyżka jednak swoje waży...
[2011-02-01 18:56]

Stypa63

Zamiast samemu robić skrzydełka lepiej kupić gotowe na allegro. Ja kupiłem prawie 60 sztuk w różnych rozmiarach za chyba 12 zł, więc nie warto robić ich własnoręcznie.

[2011-02-01 20:29]

karoltsu1

Blachę zakupić można w Składnicach Złomu-lecz nigdy nie ma pewności co do jej grubości,pomimo zapewnień sprzedawcy (to tańsza opcja,choć nie zawsze)-niestety trzeba Samemu odpowiednią znaleźć.
W zależności od liczebności miejscowości,udaj się do najbliższego Sklepu Żelaznego (jeśli jest potrzebna większa powierzchnia,czy różny rodzaj blach),jeśli nie zakupisz-uzyskasz info. gdzie dostaniesz odpowiednią gramaturę,oraz rodzaj.
W sytuacji 'pod bramkowej' (wyczerpawszy powyższe możliwości) można użyć blachy po konserwach (tych grubszych blach)-lecz to wielokrotnie nie spełnia oczekiwań.
Blacha do wirówek od 8 do 18 g. w zależności od rozmiaru (4,czy 5 +),z długim skrzydełkiem (np.Long) nie powinna być grubsza niż 0,7mm-jest zbyt ciężka.
Mniejsze wirówki (nr.1 - 3),będące lżejsze, blachę rozmiarowo pomiędzy 0,3mm,a 0,5mm (w ostateczności dla szerokiego skrzydełka).
Bardziej obrazowo;
montując elementy na drucie np.1 mm-używaj blachy o 3,czy 2 mm cieńszej od drutu.Jeżeli używasz do małych wirówek drutu np.0,6mm wykonaj skrzydełko z blachy 0,3mm.
Cienki drut,a zbyt (niewłaściwa),gruba blacha nie będą ze sobą współpracowały,wyginając oś całej przynety,oraz utrudniając prowadzenie.
[2011-02-01 20:33]

piotr0111

Zamiast samemu robić skrzydełka lepiej kupić gotowe na allegro. Ja kupiłem prawie 60 sztuk w różnych rozmiarach za chyba 12 zł, więc nie warto robić ich własnoręcznie.



daj link ,bo niemoge ich znalezc na allegro [2011-02-01 22:13]

piotr0111

Zamiast samemu robić skrzydełka lepiej kupić gotowe na allegro. Ja kupiłem prawie 60 sztuk w różnych rozmiarach za chyba 12 zł, więc nie warto robić ich własnoręcznie.



daj link ,bo niemoge ich znalezc na allegro [2011-02-01 22:13]

Stypa63

http://allegro.pl/skrzydelka-long-60-szt-i1439618594.html

 

teraz ma jakoś drożej

[2011-02-01 22:25]

Stypa63

http://allegro.pl/long-w-rozm-1-2-3-paletki-z-nalepkami-i1439618391.html

 

Ten sam sprzedawca. Skrzydełka dobrze pracują tylko trzeba kupić dobry drut i strzemiączka. Strzemiączka też kupiłem na allegro, a drut kupiłem w sklepie zaopatrującym dentystów.

[2011-02-01 22:31]

marek-debicki

Zrobienie skrzydełka wg mnie nie jest aż tak głupią sprawą, szczególnie jeżeli wiemy o jakie skrzydełko nam chodzi!!!. Rodzaj materiału, grubość blaszki a przede wszystkim jej kształt  mają duże znaczenie. Robiliśmy skrzydełka z Kolegą Zbyszkiem i Ryszardem z blaszki miedzianej wzorując się na mepssach. Największy problem był w wykonaniu odpowiedniej formy, kształtu, a następnie wytłoczeniu blaszki. Nie mówię już o nawierceniu otworu idealnie centrycznego i o skomponowaniu wszystkich blaszki. Nie można też zapomnieć o procesie dopracowa obrotów!!! Mamy jednak takie okazy w swojej kolekcji i myślę, że Kolega niedługo je przedstawi. Roboty co nie miara, ale przyjemność podwójna. [2011-02-02 01:23]

derek1964

Witajcie ...

Tak czytam i zastanawiam się czy warto samemu robic blaszki, kupowac poszczególne części....:) Ja kupuję gotowe produkty i sami powiedzcie czy przy tych cenach opłaca się składanie.

Poniżej puszczam linka do sklepu gdzie robię zakupy :

http://www.sklep.wedkarskapolska.pl/sklep-vm/category/194/przynety/wirowki/phoenix.html

Pozdrawiam

Darek

[2011-02-04 08:18]

marek-debicki

Szanowny Kolego Darku!

 Nie o cenę tu chodzi. Duża część z nas, właśnie takich majsterkowiczów, traktuje takie rzeczy jako nieodłączny element naszego pięknego hobby. Ja osobiście do dnia dzisiejszego pamiętam np., jak pod nadzorem wujka robiłem swoją pierwszą wędkę z leszczyny (dolny segment) ze szczytówką z jałowca wcześniej zimą wysuszoną. Jakimi arcydziałami na ówczesne czasy były spławiki zrobione z korka lub bocianiego pióra!!! Właśnie o tego rodzaju sprawy i emocje myślę chodzi w tej całej zabawie.

[2011-02-07 12:19]