Skradziono sprzęt wędkarski!

/ 22 odpowiedzi / 3 zdjęć
Naszemu koledze Kamilowi Lorencowi skradziono dzisiejszej nocy wszystkie wędki. Umieszczamy listę sprzętu. Być może pomoże to odzyskać chociaż część przedmiotów. Proszę mieć oczy szeroko otwarte na wszelakie podejrzane oferty, szczególnie gdy sprzedającym okazuje się laik, który pojęcia najmniejszego o owym sprzęcie nie posiada.

"W nocy z 11 na 12 maja 2014 przy ulicy Skarżyńskiego w Krakowie skradziono sprzęt wędkarski w postaci:

1. Wedka Sensas Power Match 64XL + prolungi
2. Wedka Sensas Power Match 64XL
3. Top Sensas Competition 5 elementowy
4. Top Sensas Competition 5 elementowy
5. Top Sensas Match 5 elementowy
6. Top Sensas Match 5 elementowy
7. Top Sensas Match 4 elementowy
8. Top do kubka Sensas regulowany 4 elementowy (złamany 2x czwarty element)
9. Wedka Mikado Top Match 450
10. Wedka Mikado Temptation Match 420
11. Wedka Mikado Temptation Match 420
12. Wedka Mikado SCR Match 420
13. Wedka Mikado SHT Match 420
14. Wedka Mikado Atthis Bolognese 700
15. Wedka Mikado Ultraviolet Bolognese 700
16. Wedka Maver Falcon Alborella 500 (tutaj złamany 2 element, szczytówka pogrubiona w swojej grubszej części, żeby pasowała)
17. Wedka Maver Falcon Alborella 450
18. Wedka Maver Falcon Alborella 450
19. Wedka Colmic Faster Alborella 400
20. Wedka Colmic Faster Alborella 350
21. Wedka Colmic Faster Alborella 300
22. Wedka Colmic Faster Alborella 250
23. Wedka Mikado Needle Point Alborella 250
24. Wedka Mikado Needle Point Alborella 200
25. Wedka Mikado Needle Point Alborella 200
26. Pokrowiec Sensas XL na tyczke podpisany "LORENC"
27. Pokrowiec Trabucco Platinum 3 komorowy na odleglosciowki
28. Pokrowiec prostokatny na 6 topow Sensas 185cm
29. Pokrowiec Robinson Marcel van den Ende Team na uklejowki
30. Sztyca Maver Nembo 4 metrowa

Do tego 10 tub, kolowrotki Mivardi.

Kazdą osobę, która spotka się z podejrzanymi ofertami wyżej wymienionego sprzętu, bądź potrafiące pomóc w jakikolwiek sposób proszę o kontakt pod nr telefonu 601 553 150.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Kamil Lorenc"



Wszystko było w takich oto pokrowcach:


Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kuba3421


Na twoim miejscu szukał na alegro ebuy i w pobliskich lombardach ostrzec i sklepach wędkarskich (2014/05/12 18:04)

max1998


To nie mi skradziono sprzęt. Ja tylko zamieściłem tutaj ogłoszenie z forum wyczyn.fora.pl, żeby więcej osób się o tym dowiedziało. Może ktoś na coś natrafi i będzie mógł pomóc właścicielowi sprzętu którym jest p.Kamil Lorenc. (2014/05/12 18:14)

roman76


Ja pierdziele,taka strata musi boleć (2014/05/12 18:22)

Kowal73


Witam  To obrobili sklep wędkarski ?, mamy już ulicę i miejscowość,, to w promieniu kilku km. tam trzeba zwrócić będzie uwagę. (2014/05/12 18:36)

u?ytkownik102837


Tak się składa że jestem cały czas na bieżąco jeśli chodzi o oferty wędkarskie w internecie, ponieważ codziennie oglądam wszystkie najnowsze ogłoszenia dotyczące wędkarstwa. Dlatego jeśli coś podejrzanego zwróci moją uwagę to na pewno dam znać. Szkoda tylko tego sprzętu który pewnie pójdzie w necie za marne grosze.


Pozdrawiam Boczny trok (2014/05/12 18:47)

JARASACKI


Ktoś myślał ze coś innego w torbach i zakosił ręce uciąć (2014/05/12 19:38)

u?ytkownik65213


Ktoś myślał ze coś innego w torbach i zakosił ręce uciąć

Raczej dobrze wiedział co to jest i z czym to się je. A swoją drogą to niezły arsenał Kolega skompletował! (2014/05/12 19:59)

u?ytkownik102837


Ktoś myślał ze coś innego w torbach i zakosił ręce uciąć

Raczej dobrze wiedział co to jest i z czym to się je. A swoją drogą to niezły arsenał Kolega skompletował!




Trzeba przyznać że ładna kolekcja, co do złodzieja to wydaje mi się że ta osoba dobrze wiedziała co kradnie i ile co jest warte. To nie była na pewno przypadkowa kradzież tylko wszystko było zaplanowane, ponieważ każdy normalny złodziej nie kradł by rzeczy o których nie miał by żadnego pojęcia i nie wiedział by za co ile może wziąć. Trzeba tylko liczyć że złodziej zostanie złapany i odpowiednio ukarany. (2014/05/12 20:37)

Bernard51


W necie podejrzewam to nie pójdzie, ale raczej na giełdach samochodowych lub bazarach miejskich. Ktoś kto bywa na giełdach to widzi ile jest "sprzętu" bazarowego ale też używanego dobrych marek za małe pieniądze. (2014/05/12 21:31)

fkuzi555


@Kowal73 - okradziono zawodnika startującego w spławikowym GPP w kategorii U23, który ten sprzęt kupił za własne pieniądze. Tak się składa, że to kolega i naprawdę świetny gość.
Tak BTW to nie pierwsza sytuacja, gdzie w Krakowie ginie sprzęt wędkarski. W tym roku okradziono sklep FishPoint oraz Fishing24... 
Ja również proszę o OCZY SZEROKO OTWARTE, choć wyczyn i allegro raczej odpadają, ale jakby ktoś coś gdzieś zauważył (2014/05/12 22:15)

abra1990


W mazowieckim na polnocno-wschodnim, na pewno tego sprzetu nie sprzeda, dam jutro znac na stronce kola, i kilku sasiednich ... taki sprzet jest przydatny tylko dla osob lowiacych wyczynowo... uklejowki, matchowki, i tyczki z wysokiej polki , wojek Stasiek z Wegorzewa takim sprzetem nie lapie.... warto zwrocic uwage nawet na "nowy" sprzet u kolego z okregowki czy LS, czy przypadkowo nowego sprzetu nie kupili...wiadomo nie ich wina bo skad mozna wiedziec ze kupuje sie od pasera, ale to moze duzo powiedziec o pochodzeniu takiego sprzetu...

szczerze wspolczuje koledze "po tyczce" takiej straty , to tak jak skrasc czastke jego samego...

Pozdrawiam i koledzy oczy szeroko otwarte (2014/05/13 00:26)

Kowal73


Witam wszystkich :)
O jasny gwint !, to nam kolegę okradli !?, toś ja troszkę z początku za ubogo pomyślał.Obiecuje że tego sprzętu wędkarskiego też w Sieradzkim nie sprzeda, a ino się pokarze jakaś powiastka na jego temat, to odpowiednie służby będą zmobilizowane od zaraz, aby to wyjaśnił, dlaczego ?, skąd ?, i na co ?   (2014/05/13 21:36)

kaban


Myślę ,że złodziej dokładnie wiedział co i komu kradnie... . (2014/05/16 14:10)

Haryyy5


To raczej nie była "typowa"  kradzież sprzętu wędkarskiego tj.  pozostawionego nad wodą sprzętu z pod nosa śpiącego w namiocie wędkarza, dokonywana przez okoliczny element tudzież amatora korzystającego z okazji. Ktoś wiedział co kradnie i ile jest to warte i pewnie zdążył to sobie przemyśleć także szansa na to że bezmyślnie pójdzie zastawić w pobliskim lombardzie albo tydzień po kradzieży wystawi wszystko na allegro nikłe. (2014/05/16 14:46)

bluehornet


To się sorry za wyrażenie k....a staje jakąś plagą !

Tekst zaczerpnięty z wyczynu

Moi drodzy!
Jak widać nie tylko w Krakowie kradną. Dziś w nocy w Józefowie pod Warszawą to samo nieszczęście dopadło mojego serdecznego kolegę Bartka. Wyniesiono mu sprzęt z garażu. Zostały jedynie podlodówki...

Oto lista rzeczy, które skradziono. Jeśli ktoś zauważyłby jakieś podejrzane ogłoszenia ze sprzętem takim jak poniżej, bardzo proszę o kontakt bezpośrednio z Bartkiem - tel. 500 103 369.

1.Wędka Tyczka Marcel Van De Eynde Robinson 13-10 13m
2. Top Match 4 elementy 4sztuki
3. Top Karpiowy 2 elementy 3sztuki
4. Top do kubka 1szt
5.Pokrowiec FIUME na tyczkę model DAWID
6. Sztyca do podbieraka Marcel Van De Eynde 4.8m
7. Bat ROBINSON Albarella TX 4m
8. Bat TRABUCCO Astore Whip –pro 5m
9. Bat MISTRALL Competition 7m
10.Bat KONGER Medalist 5m
11. Bolonka KONGER Medalist 5m
12. Bolonka MIKADAO Sensual 4m
13. Odległościówka ROBINSON Cortez Match 4.2+kołowrotek ROBINSON Apache Match
14. Odległościówka FIUME Evora 3.6m +kołowrotek Colmic
15. Spinning SHIMANO Alivio 2.4m 2sztuki
16 Spinning SHIMANO Alivio 2.6m
17. Spinning ROBINSON Xenon Jig 2.7m+kołowrotek SHIMANO Catana 2500
18. Spinning CORMORAN Bull Fighter 2.4m+kołowrotek SHIMANO Alivio 2000
19.Feeder MIKADO
20. Picker ROBINSON Tritium 2,7m
21.Rolka Typu V Robinson Team
22.Pokrowiec Dragon Zielony 2 komory 1.6m
23. Pokrowiec 3 Komory KEEWEY 1.5m(popsute suwaki)
24. Spining KONGER Virago 2.6m
25.Parasol 2.5m FIUME Niebieski
26. Kilka Batów GodFish 3m

Za wszystkie informacje serdecznie dziękuję w imieniu swoim i mojego Kolegi.
_________________
Maciek, Okręg Mazowiecki, 1989

Robinson MVDE Competition 13-10




(2014/05/16 15:50)

tomasz26552


Strata sprzętu zawsze boli.Ale trochę mnie dziwi trzymanie  sprzętu w piwnicy czy garażu
(2014/05/19 08:17)

SVT


Ci co ukradli, nie będą się publikować, na jakimś alegro (w sieci). Nie wystawią sprzętu na bazarach itp. Poszukają przypadkowych wędkarzy i puszczą za grosze. Nikt z tych co zakupi, a wchodzi nawet na to forum, nie przyzna się że kupił. Będzie szczęśliwy że prawie darmo ma super sprzęcik. Oczywiście całości sprzętu nie kupi, bo to spore pieniądze, nawet po pół ceny.  (2014/05/19 11:54)

darek-salamon


Może czas na znakowanie takiego sprzętu? Rowery sie znakuje czemu nie wędki.Cięzko z blanku usunąć np .numery bo zatarcie czegoś na wędce zostawi ślady.Z drugiej strony paserów nie brakuje.Walka z wiatrakami.Przykra sprawa a jednak bolesna i prawdziwa.Ktoś doskonale wiedział co bierze i gdzie jest,może ktoś z bliskiego otoczenia  ( pseudo przyjaciel)co bardzo często się zdarza w większości przestępstw.Warto sie na własnym podworku rozejrzeć. (2014/05/19 17:13)

u?ytkownik102837


Może czas na znakowanie takiego sprzętu? Rowery sie znakuje czemu nie wędki.Cięzko z blanku usunąć np .numery bo zatarcie czegoś na wędce zostawi ślady.Z drugiej strony paserów nie brakuje.Walka z wiatrakami.Przykra sprawa a jednak bolesna i prawdziwa.Ktoś doskonale wiedział co bierze i gdzie jest,może ktoś z bliskiego otoczenia  ( pseudo przyjaciel)co bardzo często się zdarza w większości przestępstw.Warto sie na własnym podworku rozejrzeć.



Co do znakowania to bardzo dobry pomysł, ale złodzieje szybko by wymyślili sposoby jak to ominąć i postawić na swoje ponieważ tak jest prawie ze wszystkim. Z biegiem czasu i z chwilą pomyślenia też wydaje mi się że to było zaplanowane a nie przypadkowa kradzież. (2014/05/20 19:48)