Zaloguj się do konta

Sklepowe zanęty co dodawać

utworzono: 2011/08/09 08:28
frankozola

Witam, Mam takie może banalne pytanie i może już to było wałkowane na forum ale chodzi mi dodatki do zanęt sklepowych

Przeczytałem sobie już wiele artykułów tutaj na stronie kilka pism wędkarskich i książkę i wyczytałem że do zanęt można dodawać ziemię z kretowiska, glinę itp I tu mam pytanie kiedy je dodawać i w jakiej proporcji? Rozumiem aby dodawać glinę do zanęt gdy łowimy na rzece. A co gdy łowimy na mulistym jeziorku

I Chciałem się zapytać czy można wymieszać dwie zanęty np Uniwersalną i na płóć - przyciągając więcej ryb w nasze łowisko. Jeżeli zanęta ma zapach np. Waniliowy czy mogę tam dolać trochę aromatu ze spożywczaka, dorzucić np prażone otręby, płatki owsiane itp [2011-08-09 08:28]

marcinos86

Z zanętami to jest różnie i każdy Ci to powie. Musisz kombinować tzn. raz taką zanętę z takim dodatkiem a raz inną, to wszystko będzie zależeć od dnia pogodny i nastroju ryb które są w miejscu w którym łowisz. Zanęty mają najważniejszy cel to zwabić ryby w miejsce które byśmy chcieli. Wrzucisz zanętę np. na płoć a po pewnym czasie w tym miejscu i szczupaczki się znajdą bo jest drobnica. Musisz kombinować różne tricki zanętowe
[2011-08-09 08:52]

kargul

do zanet dodae tylko platki owsiane i pinke kupuje zanety dragona bo maja fajny zapach taki mocny i wgl so dobre to na pickera i ogolnie z gruntu na bata i odleglosciowke to trofeum lub boguslawa bruda fajna gruba zgrubymi frakcjami jest karpiowa ze stila i to tyle.. pozdro dla moczykijów :D [2011-08-09 10:12]

Esox53

Glinę do zanęt jeziorowych dodaje się najczęściej w celu zubożenia zanęty,ryby często słabo żerują a dużą ilością samej zanęty mogłyby się zbyt szybko nasycić.Glinę dodaje się także do dociążenia zanęty gdy łowimy na głębokiej wodzie.A co do mulistego dna to lepiej dodać do zanęty ziemię torfową która jest lekka a cięższa glina poprostu zapadła by się w muł. [2011-08-09 10:53]

czerwcowy0520

To że wymieszasz kolego zanętę na płoć z jakąś uniwersalną nie gwarantuje Ci że oprócz płoci wejdzie Ci cała reszta białorybu. Niestety byłoby to zbyt piękne. Na niektórych mieszankach zwłaszcza tych lepszych np Sensas, lub MVDE, producent proponuje z jaką inną mieszankę warto dodać i w jakiej proporcji, ale tak czy siak najczęściej chodzi o konkretny gatunek np płoć, czy leszcza. Osobiście np kompletnie nie uznaję zanęt pod lina czy karasia. Wielokrotnie się przekonałem że można raczej zaszkodzić niż uzyskać efekty. Akurat te ryby mają swoje szlaki i swoje kaprysy i jeśli ich nie ma w łowisku to żadna mieszanka Ci nie pomoże. Jedynym wyjściem jest kilku dniowe o ile nie tygodniowe nęcenie z tym że z przewagą nie zanęty a dodatków używanych jako przynęta czyli np kukurydza, posiekane czerwone robaki, pinka białe itd. Co do rybek które najchętniej wchodzą w zanęte i najłatwiej je zwabić czyli: leszcz, płoć, jaź jest cała masa składników i komponentów dzięki któym można taką mieszankę skomponować. Zanęta uniwersalna jest dobra jako baza, a i tak najczęściej wzbogaca się ją dodatkami pod konkretną rybę. Co do dodatków takich jak glina, wszelkie ziemie i kleje to myślę że kolega Esox5 dosyć przejrzyście to wyjaśnił.
[2011-08-09 13:05]

czerwcowy0520

Jeśli chodzi o wszelkie aromaty spożywcze to ja osobiście nie stosuję tak samo jak wszelkich płatków i otrębów. Kiedy ryby słabo żerują to moment się nawpierdzielają i będą miały gdzieś Twoją przynętę na haku...
[2011-08-09 13:33]

cypik

na leszcza polecam zanente na leszcza lorpio z dodatkiem cynamonu (pół małej paczki na 1 kg zanenty efekty super [2011-08-15 21:31]

cypik



Przeczytałem sobie już wiele artykułów tutaj na stronie kilka pism wędkarskich i książkę i wyczytałem że do zanęt można dodawać ziemię z kretowiska, glinę itp I tu mam pytanie kiedy je dodawać i w jakiej proporcji? Rozumiem aby dodawać glinę do zanęt gdy łowimy na rzece. A co gdy łowimy na mulistym jeziorku

 

na rzece najlepiej używaj kleju do zanent

[2011-08-15 21:33]

Adam01

Ja czasem używam zanęt firmowych JAKO dodatku. Ale do zanęty firmowej możesz dodać praktycznie wszystko. Jeśli jesteś zainteresowany, polecam lekturę mojego wpisu "Dodatki do zanęty".
[2011-09-06 21:22]