Sklep internetowy Kiwok - nie polecam

/ 11 odpowiedzi
Witam,

W skrócie opiszę sytuację, która mnie spotkała po zakupie w tym sklepie.

Kupiłem u nich kołowrotek, poprzez Allegro. Zapłaciłem od razu po zakupie.
Wysyłka w sumie szybka - otrzymałem sprzęt po kilku dniach w Paczkomacie. 
Po otwarciu paczki, niestety miłe wrażanie się skończyło. Kołowrotek miał wyraźne ślady użytkowania. Być może był powystawowy, albo coś w tym stylu (zdjęcia).
Poinformowałem o tym Kiwoka mailowo (telefonu nie odebrał) i poinformowałem o odstąpieniu od umowy i odesłaniu towaru. Oficjalną wiadomość wysłałem jeszcze tego samego dnia, kołowrotek w dniu następnym.
Kolejne 2 tygodnie, to już żenująca obsługa sklepu. 
Napisałem w trakcie tego czasu kilkanaście maili, czy otrzymali kołowrotek, kiedy otrzymam zwrot, itp. Na maile, odpisują z kilku dniowym opóźnieniem.
Sklep ma podane 2 telefony. Jeden do właściciela - nie ma po co dzwonić na ten numer, bo nigdy nie odbiera i nigdy nie oddzwania.
Drugi - jakiś handlowiec, czy coś. Czasem nawet ktoś ten numer odbierze. Dodzwoniłem się na ten drugi numer chyba ze 4 czy 5 razy. Za każdym razem ta sama śpiewka - dziś będzie przelew. I tak kilka dni z rzędu (oczywiście przelewu nie dostałem w tych dniach).
Zwrot nastąpił w 14 dniu od wysłania przeze mnie powiadomienia.
Ok - zgodnie z prawem, ale tak Klienta się nie traktuje.

Po wszystkim, wystawiłem komentarz neutralny - kołowrotek zwróciłem, pieniądze odzyskałem. Opisałem pokrótce jak przebiegła transakcja.
Komentarz jaki wystawił mi Kiwok - negatyw. Do tego zwyzywał mnie w komentarzu od "kłamców, świń", itp. No po prostu żal.

Założyłem sprawę na Allegro, w sprawie anulowania tego komentarza - przecież jako kupujący zrobiłem wszystko (kupno, szybka wpłata, odebranie przesyłki, informacja o odstąpieniu od umowy, odesłanie kolejnego dnia). Nie widzę tutaj niczego, co mógłbym zrobić lepiej, szybciej. Za co więc negatyw?

Jedno stwierdzenie, które w trakcie "rozmów" w których pośredniczy jeszcze Allegro znakomicie opisuje cały sklep Kiwok.CYTAT: "polecam wydać na kołowrotek z 550 a nie za 150, wtedy można mieć wymagania". Jak dobrze rozumiem, to w przypadku jak wydaje mniej, to mogę otrzymać kołowrotek zużyty, poobijany, widocznie używany, i nic nie mogę powiedzieć złego, bo wydałem za mało...
NIE POLECAM.

Strona www: http://kiwok.pl/
Użytkownik Allegro: www_kiwok_pl

PS.
Tylko 1 zdjęcie, bo nie wiem jak dodać więcej...

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

przemydrzak

Widzę, że kolega kupował Carp Runnera. Bardzo fajny kołowrotek i wcale nie jest tak wielki jakby się to wydawało :) Ja dodam od siebie, że panowie z Olsztyna ze sklepu lowisko.net też kręcą jak się da. Radzę omijać sklepy z tamtych okolic. (2015/08/30 14:46)

kedzio

Idź z gnidą na wojnę! Otrzymałeś wadliwy towar ( nie wnikam jak wadliwy, ale widać że jest po przejściach) więc nie pozwól sobą pomiatać. Złożyłeś skargę na Aledrogo? Miałem podobny przypadek i tak gościowi napsułem krwi, że zwinął konto z Aledrogo.Dzięki za ostrzeżenia. (2015/08/30 16:37)

DonMajorro

Zgłosiłem.

I nic nie mogą zrobić, bo "komentarz jest subiektywną opinią, nie możemy go usunąć".

Wysyłałem do nich kopie maili, z potwierdzeniami, a i tak nic nie chcą z tym zrobić..
Chyba do Sądu sprawę zgłoszę. (2015/08/30 19:19)

Robson86

Własnie dlatego omijam allegro szerokim lukiem..cyrk na kółkach... a sklep internetowy to wybieram jak największy..  (2015/08/31 12:13)

Haryyy5

To jest chyba największy minus allegro, każdy może sypnąć negatywa bo tak mu się podoba. Ja przez ponad 10 lat robienia zakupów na allegro jak dotąd zgromadziłem tylko jednego negatywa, w dodatku od gościa, na którego złożyłem doniesienie o oszustwie na policji. Z mojej strony też transakcja wzorcowa. Co śmieszniejsze po kilku miesiącach allegro zablokowało mu konto bo nie tylko ja miałem z nim problemy. I co ? i negatyw na moim koncie jak był tak jest i zawsze będzie. Powinna być możliwość unieważnienia komentarza jak udowodnimy że z naszej strony transakcja była zrealizowana wzorcowo. Myślę że dopiero wtedy moglibyśmy uzyskać pełny obraz kontrahenta. Niestety dużo osób powstrzymuje się przed negatywem żeby nie dostać w odwecie tego samego.

A ja robson wolę allegro niż sklepy internetowe. Jednak jest świadomość że ktoś jest ponad sprzedawcą do kogo można się w razie czego zgłosić. Poza tym jak przed zakupem zadamy sobie odrobinę trudu i prześwietlimy kupującego a nie będziemy się kierować jedynie kryterium ceny to rzadko zdarzy się że coś jest nie halo. Trzeba być zwyczajnie czujnym i nieraz zapłacić kilka złotych więcej zamiast brać coś od niepewnego sprzedawcy. (2015/08/31 12:47)

jeszcze-czego

Niestety i ja muszę dodać negatywną opinię o tym użytkowniku/sklepie. 

Wszystko było ok do momentu otrzymania towaru. Okazało się, że brakuje plecionki. Pisałem do sprzedającego, ale niestety przestał się odzywać. Ja się negatywów nie boję - mam już kilka, od nieuczciwych sprzedających , którzy nie dopełnili (swoich) warunków uowy sprzedaży. Wystawiłem negatywa i tym razem. Oczywiście i tym razem otrzymałem odwetowy negatyw, że to niby ja się przestałem odzywać widząc braki w zamówieniu. Wyjątkowo dziwne to rozumowanie, ale cóż. Przy okazji poleciały wyzwiska i wpisanie na czarną listę. Akurat z tego ostatniego się cieszę, cobym się w przyszłości nie pomylił i czegoś nie kupił u tego nieuczciwego sprzedawcy. (2015/09/01 19:53)

Artur z Ketrzyna

Zgłoszenie wystarczy zrobić na Policji. Jeśli jest więcej takich zgłoszeń. Zostaje mu założona sprawa za wyłudzenia. (2015/09/01 20:07)

ulspin

Za 150 zł,uwierz szkoda czasu. Policja takie sprawy traktuje z góry,nie słyszałem jeszcze żeby kiedyś ktoś taką sprawę miał rozwiązaną. A kwoty dużo większe były. (2015/09/02 09:32)

Artur z Ketrzyna

Za 150 zł,uwierz szkoda czasu. Policja takie sprawy traktuje z góry,nie słyszałem jeszcze żeby kiedyś ktoś taką sprawę miał rozwiązaną. A kwoty dużo większe były.

Czytaj kolego uważnie!
"Jeśli jest więcej takich zgłoszeń", bo policja twoje zgłoszenie traktuje według procedur. Sprawdzają klienta i twoje zawiadomienie może być jako posiłkowe w innej sprawie.

Niech i to będą drobniejsze sumy, ale to wykazuje celowość i nagminność działania

(2015/09/02 10:36)

DonMajorro

Po długiej walce, Allegro zdecydowało się na usunięcie negatywnego komentarza.

Przynajmniej tyle..

Nic to oczywiście nie zmienia w mojej ocenie sklepu KIWOK - nadal nie polecam, i radzę trzymać się od nich z daleka!! (2015/09/05 14:10)

ulspin

Za 150 zł,uwierz szkoda czasu. Policja takie sprawy traktuje z góry,nie słyszałem jeszcze żeby kiedyś ktoś taką sprawę miał rozwiązaną. A kwoty dużo większe były.

Czytaj kolego uważnie!
"Jeśli jest więcej takich zgłoszeń", bo policja twoje zgłoszenie traktuje według procedur. Sprawdzają klienta i twoje zawiadomienie może być jako posiłkowe w innej sprawie.

Niech i to będą drobniejsze sumy, ale to wykazuje celowość i nagminność działania

Przestań człowieku ,jeśli jest więcej takich zgłoszeń to co ? Sprawę zbiorową mu w 3-4 osoby ,poszkodowane łącznie na 400 zł.

Litości,może jeszcze zgłosić że ci negatywa wystawił.

(2015/09/06 08:01)