Zaloguj się do konta

Sklep Fishing House - o co tu chodzi?

utworzono: 2012/01/17 17:53
Marciniak9

A ja myślę że to nasza wina, przed zakupem trzeba przedzwonić spytać się czy towar jest w magazynie i po sprawie.
Wiadomo że sklepy internetowe nie mają jakiś dużych magazynów !!!!

Kto pyta nie błądzi  !!!!

Ostatnio zamawiałem 4 wędki surfcastingowe i gdybym nie przedzwonił i się nie spytał to bym pewnie był wkurzony że tak długo musiałem czekać. Okazało że są tylko 3. Pani powiedziała mi że
na 4 muszę czekać tydzień. I po sprawie.
[2012-03-22 09:10]

bad company

Że też wcześniej nie widziałem tego wątku . Ponad  tydzień temu  zamówiłem u nich spina , co gorsze od razu przelałem kaskę na ich konto . Teraz zapadła cisza w temacie , telefonów nie odbierają , na e-maile też nie odpowiadają . Coś tak czuję że zakupy w tej instytucji będą mnie kosztowały trochę nerwów o pieniądzach nie wspomnę ...
[2012-05-24 09:20]

bad company

Ku mojemu zdziwieniu , transakcja miała szczęśliwy finał . Z dość znacznymi korzyściami w ramach rekompensaty dla mnie .
[2012-06-05 07:46]

mar83

Opiszę Wam Koledzy jak robią to te cwaniaczki.Wstawiają do swojej oferty sprzedaży towar którego nie mają w sklepie kopjując go z katalogu dystrybutora.Jak znajdzie się chętny wtedy ściądają doliczając marżę. A czas płynie no i mogą zdarzyć się obsuwy.Dlatego nie kupuje w sklepach internetowych.Zamawiam w sklepie czekam ok 3 dni i towar mój,a jak nie pasi zostaje na półce Jedynym godnym polecenia jest Aspius dziś zamawiasz plecionkę pojutrze listonosz dzwoni do drzwi
[2012-06-05 15:39]

Krzewka

Fishing House to najgorsze dno z jakim w całej karierze internetowego kupowania (a troszkę tego było) miałem do czynienia. 

Nie chodzi już o absurdalnie długi czas czekania na paczkę, co mimo tego, że jest niesamowicie irytujące jakoś da się przeżyć (rada dla tych, ktorzy jeszcze tam nie kupowali- wybierajcie najtańszą paczkę, czas doręczenia i tak jest ten sam, wiec kilka złotych zostanie w portfelu).

Mnie najbardziej boli niespotykanie lekceważące podejście do klienta i brak kontaktu. Ludzie, czy naprawdę aż tak trudno jest usadzić kogoś obok telefonu? Oczywiście, że nie, ale pracownicy FH tego nie rozumieją (lepiej napiać na stronie, że kontakt telefoniczny może być utrudniony i spokój- niech ludzie wychodzą z siebie przy słuchawce).

Móglbym napisać w podsumowaniu kilka dosadnych określeń na temat sklepu i ludzi w nim pracujących, ale z uwagi na fakt, iż reglamin forum, ogolno przyjete zasady moralne i kultura osobista mi na to nie pozwalaja, powiem jedynie, że to jeden wielki śmiech na sali.

Zakupy w Fishing House były moimi pierwszymi i za razem ostatnimi.

Pozdrawiam.

[2012-06-08 12:00]

iwedkarski

Witam,
Nigdy nie kupowałem w fishinghouse, z tego co widzę sklep już chyba nie istnieje :)
http://www.fishinghouse.pl/

"Z dniem 14 września sklep zostaje zamknięty.
Jednocześnie informujemy, iż zostały anulowane wszystkie bieżące zamówienia.

Osoby które złożyły zamówienie i z góry je opłaciły prosimy o kontakt mailowy - sklep@fishinghouse.pl."

Zgodzę się z poprzednikami, że prowadzenie e-sklepu powinno się wiązać z kontaktem. Jeżeli nie odbiera się telefonów to lepiej usunąć owy z strony i zostawić e-maila, na którego się odpowiada.

Jasne jest , że jeżeli nie ma na stanie danego produktu który zamawiał klient to wymaga poinformować klienta telefonicznie bądź e-mailowo , że jest to i to i to lecz nie ma produktu tego. Polecić zamiennik , podać przybliżony termin dostępności przeprosić itd, oczywiste jest to , że nie da się mieć całej oferty wszystkich producentów na stanie magazynowym i zagwarantować wysyłkę odrazu po złożenia zamówienia, ale od tego jest kontakt z klientem.

Pozdrawiam ! :)
[2012-10-25 10:31]