Składniki zanęty - wybór

/ 13 odpowiedzi

Witam panowie posiadam takie składniki jak:

zanęta bruda uniwersalna

zanęta lorpio feeder light

brasem bruda

melasa naturalna bruda

boster miodowy traper

carpix sensas

wanilie traper

ziarna gotowane kukurydza,przenica,konopie

glinę rozpraszającą

kolendre

teraz mam pytanie chcę sie wybrac na przeczycę na feederka co ze soba połączyć żeby to jako tako grało za sobą?

darek-salamon


By życie stalo się prostsze   www.boland.pl (2014/06/06 18:30)

wojtek8583


oglądałem już to wszystko ale za bardzo mi to nie pomogło mój pomysł to:

2kg zanęta bogusław bruda uniwersalna podziele to na 2 części to jednej dodam kuku, gotowany pęczak zastanawiam sie nad aromatem czy brasem czy wanilia może ktos podpowie i nie wiem czy do tego warto dodac glinę,druga częśc do koszyczka zapach ten sam co do pierwszej części,białe robaki kuku i melasa jak myślicie może być?

(2014/06/06 20:29)

sjunge


Kolego,nie ma złotego środka na zanętę.Po prostu rybce jak nie zasmakuje to możesz i najdroższą zanętę stosować a efektów nie będzie.Musisz zwyczajnie eksperymentować.Na jednej wodzie będzie dobra wanilia a innej co innego.Ja do zanęty dodaję glinę lub ziemię z kretowiny,jeśli to rzeka to parzone pinki lub białe,reszta według uznania :) (2014/06/06 22:51)

darek-salamon


Moze zacznij od tego jakie ryby chcesz łowić i jaką metodą:-) Bo wyjdzie na to ze kijanki nawet nie zlapiesz. (2014/06/07 08:22)

darek-salamon


Moze zacznij od tego jakie ryby chcesz łowić i jaką metodą:-) Bo wyjdzie na to ze kijanki nawet nie zlapiesz.


Bo ten pęczak blizszy splawikowi niz feederowi. (2014/06/07 08:24)

wojtek8583


nie no feederem będe łowił na wodzie stojącej wiem że nie ma złotego środka ,pytam bo zawsze stosuje zwykłą zanęte feederowa z kukurydzą i efekty są marne czasem podsypie też pelletem ,myślałem że mi ktos podpowie jak podrasować zanętę z tego co mam  (2014/06/07 14:50)

wojtek8583


a rybki na jakie sie nastawiam to leszcz i karp (2014/06/07 14:51)

darek-salamon


Witam panowie posiadam takie składniki jak:

zanęta bruda uniwersalna


brasem bruda

melasa naturalna bruda

ziarna gotowane kukurydza,przenica,konopie


teraz mam pytanie chcę sie wybrac na przeczycę na feederka co ze soba połączyć żeby to jako tako grało za sobą?


Przeanalizowalem Twoje zanety Jak Brud to Bruda.Nie bedziemy mieszali lorpio,sensansy i trapery.To co masz wystarczy zmieszaj ze sobą ta uniwersalna  z brasemem .Do  wody do zwilzenia zanety daj trzy lyzki stolowe melasy bruda i zapach waniliowy jak masz w proszku daj dwie lyzeczki od herbaty jak w płynie daj tez dwie łyzeczkiTylko to wszystko wymieszaj z woda ,wody nie wiecej niż 150 ml. Tą wodą nawilzaj zanęte.Wszystko dobrze wymieszaj  jak przez sito przecierasz to przetrzyj na sicie.Na koniec dodaj pinke wystarczy 0.100 gr ja kupuje pinki pollitrowe.I dorzuć dwa male opakowania bialych jedrnych robakow.I donecaj kukurydza z procy jak nie bedzie sie nic  dzialo.To tyle. (2014/06/07 16:46)

wojtek8583


czyli gliny nie dodawać ani kukurydzy do zanęty (2014/06/07 18:13)

darek-salamon


czyli gliny nie dodawać ani kukurydzy do zanęty

       Nie.Zrob tylko jak napisalem. (2014/06/07 19:11)

wojtek8583


aha okey a te 150ml wody to na kilo zanęty tak?bo mam paczke 3 kg

(2014/06/07 20:08)

wojtek8583


i jeszcze jedno pytanko ile tego brasemu mam dodac bo na opakowaniu nie pisze (2014/06/07 22:10)

darek-salamon


i jeszcze jedno pytanko ile tego brasemu mam dodac bo na opakowaniu nie pisze

Masz pewnie kilowego brasema z tego co sie domyslam ? A 3 kilo tamtego? To razem 4 kilo? Nie umiesz okreslic ile brasem wazy?Musi byc waga poszukaj.Myslalem ze masz kilo tego i kilo tamtego.Jezeli masz razem 4 kilo to dodaj cale kilo  brasema do uniwersalnej.I wtedy wody proporcjonalnie więcej 0,300 ml.Podaje mniejszą ilosc wody bys nie przemoczyl zanety.Jak kule nie beda sie lepiły dodasz jeszcze odrobine wody, dobrze wymieszasz odczekaj z 10 min.ulep kule i zobacz czy sie rozpada czy nie. (2014/06/07 22:40)