Zaloguj się do konta

Składniki zanęty domowej roboty

utworzono: 2010/01/19 22:03
waldziu12

jakie składniki dodać do zanęty i jak je skomponować ??? składniki to najlepiej takie jak są w każdej kuchni
[2010-01-19 22:03]

72jonik

To też zależy na jaką rybę.Widzisz ja na swoim łowisku to mam najwięcej leszczy czy płotek więc nie robię za trudnej zanęty do zrobienia a mianowicie na leszczyka i płotkę stosuję (kasza pęczak z dodatkiem olejku waniliowego można też zmieszać z kaszą jęczmienną i gotuję jakieś 40minut w niedużym garnku).Myślę, że z taką zanętą sobie poradzisz;)Pozdrawiam;-)
[2010-01-20 16:41]

goryl25

Ja do zanęty dodaje obowiązkowo takie przynęty na jakie będe łowił :) a praktycznie zawsze jest to : KUKURYDZA , GROCH , PĘCZAK , PSZENICA , KONOPIE , PINKA :) a przed tym jeszcze dodaje różne atraktory ale to wedle uznania wędkarza się dodaje :) [2010-01-20 16:44]

przemo1980

płatki owsiane i jęczmienne,bułka tarta,otręby pszenne,owsiane,żytnie,kasza manna,pęczk mleko w proszku-dobry dodatek smużący. Myślę że te składniki bez problemu można znalezć w większości naszych domowych kuchni,a napewno nadają się jako bazowe lub dodatkowe składniki do zanęt...

[2010-01-20 18:29]

przemo1980

[2010-01-20 21:05]

uważam że zanęta powinna być jak najbardziej naturalna. ja na lina stosuje mniej więcej cos takiego:

rosówki, białe robaki, kg kukurydzy, kg pszenicy, pół kg konopi i pół kg gotowej zanęty TRAPER lin karaś. i jeśli jadę na nocke to co 3 godziny nęce. albo czasami od razu wszystko wrzucam.

[2010-01-22 15:26]

mariuszek84

Jezeli chodzi o rzeki sprawdza mi sie bardzo dobrze zaneta z samych platek owsianych tylko stosuje stare telewizorki plastikowe .Zaleta tej zanety jest to ze dobrze zwabia ryby porzez chmurzeenie w nurcie .Jezeli ineresuje cie ta zaneta wejdz na mojego bloga i tam sie dowiesz o metodzie ktorej ja jestem zwolenikiem. [2010-01-22 18:26]

Figaro

W ostatnim numerze Wędkarskiego Świata jest bardzo ciekawy artykuł dotyczący robienia zanęt. Bardzo czytelnie jest wyjaśnione jakie składniki dla ryb pobierających pokarm z dna, z toni czy powierzchni. A kolejnym krokiem jest dobranie składników pod względem apetytu rybek - czyli co kto lubi najbardziej i podanie w formie przekąski :) pozdrawiam [2010-01-26 12:34]

marcoss82

jakie składniki dodać do zanęty i jak je skomponować ??? składniki to najlepiej takie jak są w każdej kuchni

No tak jak napisałem w innym poście dobrą moją zanętą sprzed laty była zanęta na płocie na jezioro:

1. Bułka tarta 30%

2.Otręby pszenne 20%

3.Mąka kukurydziana 20%

4.Konopie mielone prażone 10%

5. Płatki owsiane częściowo zmielone 10%(bardziej zmielone będą bardziej lepiły zanęte)

6.Mleko w proszku(dla smaku i chmurki) ok 5 %

7.Makuchy(słonecznik mielony) + siemię lniane prażone delikatnie

7.Nostrzyk mielony zalany wrzątkiem kilka łyżek stołowych lub Anyż w płynie w postaci kropelek gdzie mozna do dziś kupić w sklepie zielarskim(rewelacja)

Z kolei na leszcza :

1. Bułka tarta 30%

2.Otręby pszenne 20%

3.Kasza kukurydziana 20%

4.Konopie mielone prażone 10%

5. Płatki owsiane częściowo całe 10%(bardziej zmielone będą bardziej lepiły zanęte)

6.Makuchy(słonecznik mielony) + siemię lniane prażone delikatnie 10%

Zapach to wanilja , brasem(atraktor marcella)lub gożdzik mielony zmieszany z cynamonem . W sklepie wędkarskim kupisz różne zapachy..i nie zapomnij tez dodać pineczek troszke lub kastersów...

Jeśli masz zamiar łowić w rzekach to niestety musisz dodać więcej płatków owsianych zmielonych troszke gliny  lub żwiru niezaszkodzi.. Ile tego masz dać.. to juz zależy od głebokości wody i jej prądu.. Trzeba próbować na każdej wodzie,tak się nie da opisać.

[2010-02-02 00:06]