Składki wędkarskie okręgu radomskiego.

/ 13 odpowiedzi
Witam.Po raz pierwszy postanowiłem sobie wyrobić kartę wędkarska, jestem z okolic Solca nad wisłą i należę do okregu radomskiego. Wg tej tabeli : Składki PZW na 2015 - wszystkie okręgi  składka podstawowa wynosi 100zl natomiast u mnie w kole 175zl

I teraz moje pytanie jak to w końcu jest czy opłaty w kole PZW mogą być inne niż okręgowe.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Dlatego że władze koła robią z was niewolników. :) Wystawili tylko kwotę maksymalną.

http://pzwradom.pl/skladki-2015/

Jeśli tu otworzysz link na temat składek to dowiesz się czym różni się składka za 100 PLN od składki za 175 PLN.

Nie wiem dlaczego koła nie było stać na to by umieścić to na kartce z informacją o przyjmowaniu składek. Istnieją również opcje w cenach 120 PLN, 125 PLN i 150 PLN.

Niby jest to ujęte w tej informacji ale całkowicie nieczytelnie a składka podstawowa to 100 a nie 170 PLN.

(2015/01/06 12:08)

ryukon1975


Jeszcze jedna uwaga.

Skoro pierwszy raz wyrabiasz kartę to zapłacisz jeszcze wpisowe i opłatę za egzamin. Do tego każdy płaci składkę członkowską która w tym roku wynosi 75 PLN.

W niektórych kołach obowiązują też tzw. dobrowolne wpłaty na rzecz koła i ubezpieczenie.

Więc ogólnie jest nie do obliczenia ile zapłacisz. Wszystkiego musisz dowiedzieć się bezpośrednio u skarbnika koła do którego chcesz się zapisać.

(2015/01/06 12:21)

ryukon1975


Istnieje jeszcze możliwość że ta tzw. "składka podstawowa" to składka okręgowa + składka członkowska ale nie sposób przeniknąć rozumowania ludzi którzy pchają się na stanowiska w PZW. :)) (2015/01/06 12:31)

tomekch973


aha, czyli juz rozumie, ale czy teraz jeżeli pojde do "swojego" koła to mogę ubiegać się o skladke podstawowa na wody nizinne w wysokosci 100zl? czy bede zmuszony na kwote 175zl? (2015/01/06 12:34)

ryukon1975


musisz zapłacić :

składka okręgowa - 100 PLN

składka członkowska - 75 PLN

wpisowe - 25 PLN

za egzamin - ? nie wiem ile w Radomiu u mnie jest bezpłatny ( bo i tak go nie ma :))

składka na rzecz koła i ubezpieczenie - ? każde koło ustala według własnego widzi mi się


Podałem stawki dla osoby dorosłej. Nieletni i uczący się mają zniżki, musisz ich szukać pod linkiem jaki podałem wyżej.

(2015/01/06 12:42)

tomekch973


ok, wielkie dzieki za wszelkie informacje. Wiecej bedę dowiadywał sie u skarbnika PZWPozdrawiam (2015/01/06 12:46)

zielony401


Ja opłacałem w poniedziałek i jest tak jak Ci kolega wyżej napisał.175zł składka okręgowa + członkowska + 25zł wpisowe. Nie zapominaj że jako nowy członek koła płacisz 5zł za wydanie legitymacji(każda kolejna nowa to również 5zł). A co do ubezpieczenia to nie wiem jak u Ciebie w kole. W moim nie ma. (2015/01/07 09:14)

barrakuda81


To jednak znowu drożej...W takim razie należy oczekiwać że jakość wędkowania wzrośnie na wodach naszego okręgu:-)Ciekawe czym jest motywowana coroczna podwyżka? z  tego co patrzyłem to zarybiają wody nawet świnką!!!Nie jestem ichtiologiem ale po cholere mi świnka?"Przepływankowcy" mi nie wybaczą ale o ryba niszowa.Kto to łowi celowo?Owszem w mniejszych rzekach to może ma sens ale u nas tych mniejszych jak na lekarstwo i w ogóle wody mało.Wpuszczą dwa wiadra młodych świnek do potężnej Wisły i zadowoleni.Głównie to trzeba zapuszczać drapieżniki bo na nie jest największe ciśnienie i one są często ostro trzebione.Sandacz,szczupak (ale nie jesienią bo co pazerniejsi wszystkie pistolety z wody wybiorą),nawet okoń tak dotąd pogardzany.Płotka,japoniec,leszcz i inny drób sobie poradzi (pomijając ryby dwuśrodowiskowe,certy itd)Najgorsze zło to zarybianie karpiem - po co?!Młode biorą po wpuszczeniu jak głupie a co przeżyje to zdziczeje, urośnie i żaden "nie karpiarz" nic z tego nie ma.Takie wielkie mądre bydle mnie na feedera raczej nie weźmie, jego obecnośc w ekosystemie nie jest tak niezbędna jak drapieżnika a za moje pieniadze idzie do wody...Bez drapieżnika woda umiera - mam przykładów pod nosem pełno.Wiem,że powinno być coś dla każdego i pewnie wiele osób uzna to co napisałem za bzdury.Być może tak jest ale tak uważam dopóki ktoś mnie nie przekona że sie mylę.Ichtiologiem nie jestem - ja tylko patrze na degradację wód a przyczyn jest wiele więc niech mądrzejsi ode mnie coś wreszcie z tym zrobią.Ciekawe czy analizują nasze rejestry:)))To już jest nieegzekwowalna bzdura z kosmosu ale w takim kraju żyjemy... (2015/01/07 12:28)

tomekch973


a gdzie kolego opłacałes? w radomiu? (2015/01/07 12:54)

tomekch973


A jeszcze mam jedno pytanie, poniewaz mam 21 lat i czy aby dostac ulge uczniowska to musze okazywac sie jakas legitymacja szkolna? bo takowej nie wyrabialem gdyz nie byla mi potrzebna a za pare dni dokladnie 10 stycznia koncze nauke (2015/01/07 12:57)

u?ytkownik142580


http://pzwradom.pl/skladki-2015/
Wejdź w zakładki i poczytaj. Troszkę Ci się kolego rozjaśni. (2015/01/07 13:14)

zielony401


jeżeli pytanie o opłatach kierowałeś do mnie to tak. W Radomiu. A z tego co wiem studentom do 25 roku życia przysługuje składka ulgowa. (2015/01/08 10:06)