Zaloguj się do konta

Składki roczne okręgu Piła

utworzono: 2012/07/29 08:11
MisterMAGisterAmator

Witam!Mam kilka pytań odnośnie składek rocznych i warunków przystąpienia do okręgu. 1. Czy mogę przystąpić do okręgu mając skończone 14 lat?? 2. Czy żeby przystąpić do okręgu muszę należeć do koła?? 3. Ile kosztowały by składki roczne?? 4. Czy będąc członkiem okręgu mam jakieś obowiazki (Po za przestrzeganiem regulaminu i oczywiście płaceniu skłądek)??
Szukałem trochę po forum i nic nie mogłem znaleźć.  Bardzo proszę o pomoc. [2012-07-29 08:11]

MisterMAGisterAmator

Proszę o pomoc. To dla mnie bardzo ważne. [2012-07-30 09:44]

withanight88

1 Tak możesz, mogłeś już wczesniej. 2 Tak3 Na "start" z kartą wędkarską ok 100-150 zł.4 Nie, płacenie składek też nie jest obowiązkiem:)
[2012-07-30 09:55]

MisterMAGisterAmator

A jeżeli należę do okręgu i do koła to muszę płacić osobne składki do okręgu i osobne do koła?? [2012-07-30 09:58]

withanight88

A jeżeli należę do okręgu i do koła to muszę płacić osobne składki do okręgu i osobne do koła??





Opłata roczna składa się ze składki członkowskiej i okręgowej, jakąś część s. członkowskiej(albo całość) zabiera koło, reszta idzie na okręg. 
 W Twoim przypadku kwota jest nie duża, bo "młodzieżówkę" płacisz. [2012-07-30 10:08]

MisterMAGisterAmator

Ale tak około to jaki byłby to koszt biorąc pod uwagę że kartę wędkarską już mam??
Ps.: Czy jak będę już należał do koła i okręgu i będę miał opłacone składki roczne to będę mógł łowić na wszystkich wodach okręgu?? [2012-07-30 10:31]

withanight88

Nie koniecznie na wszystkich , są wody które należą (dzierżawione są) przez inne spólki lub gospodarstwa rybne i na te wody trzeba zrobić dopłatę (odrębne zezwolenie)

Nie wiem jak z wodami w Pile , nigdy tam nie byłem i się tym nie interesowałem. 
Podaj nazwy wód na jakich Ci zależy to może poszukam , oblicze Ci ile zapłacisz, jak będę miał chwilę , a mniej więcej napisałem Ci w poście na górze. [2012-07-30 11:56]

jerzy-wrobel

1.Aby zostać członkiem PZW i otrzymać kartę wędkarką musisz mieć ukończone 14 lat. I w nocy musisz być pod opieką dorosłego.
2 i 3. Aby być członkiem PZW musisz przynależeć do jakiegoś koła PZW najlepiej w swojej miejscowości. Po zdanym egzaminie w kole PZW dostajesz kartę podpisaną przez komisję egzaminacyjną z którą ( u nas tak jest ) idziesz do starostwa i tam płacisz parę groszy i zostawiasz tą kartę z egzaminu i swoje dane + 2 zdjęcia ( 1 pójdzie do karty wędkarskiej a 1 do KARTOTEKI ). Karta wędkarska przyjdzie ci do domu pocztą po paru dniach. Pamiętaj że samo posiadanie karty nie daje ci tego że przynależysz do PZW. Aby należeć do PZW i mieć prawo wędkować w wodach PZW musisz należeć do okręgu PZW do którego idziesz z kartą wędkarską, od razu idź do skarbnika koła , czy umów się z nim na termin. Też musisz mieć 2 zdjęcia. On zakłada ci kartotekę, daje ci legitymację do której będą co roku wklejane znaczki na dowód twoich opłat i do tego wklejany jest co roku hologram do teko zezwolenie wraz z rejestrem połowów. Wysokość składek zależy od ciebie tzn. na jakich wodach będziesz wędkował np. wody nizinne czy górskie czy z łodzi będziesz wędkował, mogę też pobierać jakieś parę złoty na budowę stanicy wędkarskiej czy też na koło jakieś grosze. Chyba dla młodzieży i studentów i wojskowych do 24 roku życia są 50% zniżki na opłaty. Także powinieneś się z wszystkim zamknąć w ok. 200 zł. U nas teraz zrobili jedną opłatę na wszystkie wody PZW wraz z wędkowaniem z łodzi.  
Pamiętaj jeśli nie będziesz opłacał składek przez parę lat mają prawo zniszcyć twoją kartotekę a tym samym wyrzucić cię z PZW. 
4. Obowiązki masz jak każdy członek PZW czyli prać udział w zawodach ( jak chcesz ) , jeśli twoje koło ma własne akweny to pomagać w utrzymaniu czystości, w zimie pomagać robić przeręble najlepiej to jak ustala to gospodarz w kole i o wszystkim informuje na zebraniach. O no i uczestnictwo w zebraniach a szczególnie jak coś jest ustalane to możesz się na jakiś temat wypowiedzieć i oczywiste głosujesz  jesteś za czy nie np. czy na stawie 1 robimy limit karpi do 1szt. itd. Pamiętaj że bycie członkiem PZW to nie tylko opłacić składki i przychodzić wędkować, trzeba brać czynny udział we wszystkim, bo większość pseudo wędkarzy to przychodzą na łowisko i jak mu coś nie pasuje to ma pretęsje do zarządu koła a sam nie tknoł palcem aby w czymś pomóc np. pomalować ławki czy skosić trawy czy wokarczować czciny itp. " Bo on płaci". Wszyscy płacimy zarząd też i w zarządzie siedzą zazwyczaj emeryci bo mają dużo czasu aby się zajmować prowadzeniem koła ale w pracy pomagać musimy wszyscy. POZDR.
[2012-07-30 11:58]

withanight88

Zapomniałem dodać , że opłaty ważne są do końca każdego roku , a nie okręgły rok. [2012-07-30 11:58]

jerzy-wrobel

A i teraz jeszcze się doinformowałem że od 14 do 16 roku życia jesteś członkiem 'Uczestnikiem" i wyrobienie karty z opłatami powinno ci wyjść do 100zł bo chyba nawet nie wezmą od ciebie za egzaminy i masz 75% zniżki na opłaty. I jako uczestnik wędkujesz w całej Polsce i nie obowiącują cię porozumienia PZW. Poprostu jest woda PZW, zapoznajesz się z regulaminem łowiska, siadasz i wędkujesz. Pozdro
[2012-07-30 12:19]

withanight88

Składki w Twoim przypadku to koszt 41 zł na rok do 16 lat. Po skończeniu 16 trochę więcej. [2012-07-30 12:27]

ayem

W ramach ścisłości , nie trzeba być członkiem PZW aby łowić w wodach należących do nich (łowi jako niezrzeszony ) . Zezwolenie na połów jest wtedy droższe ale takie rozwiązanie jest dobre jeśli w danym regionie więcej jest wód jakiegoś dzierżawcy niż PZW ( a w wodach PZW rzadko się łowi ) i jeśli w ogóle łowi się sporadycznie.
[2012-07-30 14:12]

MisterMAGisterAmator

Withanight88: Mi chodzi najbardziej o Zbiornik zaporowy Mielimonka, Noteć, Jezioro Margonińskie, Chodzieskie Jerzy-wrobel: Kartę wędkarską już posiadam, na razie łowie na zezwolenie, a chodzi mi o to aby po prostu nie przepłacać gdyż u mnie zezwolenie kosztuje 80 zł i jest ono tylko na 2 jeziora i 1 łowisko specjalne, Ale nie są to zbiornik na których mi zależy, a tutaj kolega Withanight88 pisał że składki roczne dla mnie wynosiły by tylko 41 zł więc prawie 2 razy mniej, a mam więcej możliwości. Ayem: To wiem bo aktualnie łowie na zezwolenie.
Ogólnie bardzo dziękuje za pomoc już mniej więcej wiem o co chodzi i myślę że w przyszłym sezonie zapiszę się do PZW. W tym roku jeszcze połowie na zezwolenie, bo jak już kupiłem to poco ma się marnować :)
Dziękuje, Pozdrawiam i życzę Taaakiej ryby ;)
[2012-07-30 15:28]

withanight88

Jezioro Margoninskie jest pod władaniem rybaka, niema tego jeziora w wykazie wód okręgu. 
Wyczytałem , że trzeba zapłacić 20 zł za 3 dni wędkowania. 
Reszta wód które wymieniłeś jest pod "władaniem" PZW  [2012-07-30 16:27]

MisterMAGisterAmator

Czyli jak będę w PZW i będę chciał łowić na jeziorze Margonińskim to będę musiał kupić osobne zezwolenie?? [2012-07-30 17:23]