Zaloguj się do konta

Składki PZW - opłata za okręg tylko na miejscu?

utworzono: 2011/11/20 22:51
J-A-C-E-K

Czy chcąc wykupić zezwolenie roczne na drugim końcu polski, muszę ,,pokazać'' się w okręgu osobiście?

[2011-11-20 22:51]

proton77

Ktoś musi albo ty albo kolega, trzeba zawieść karty do okręgu.

W tym roku płaciłem w śedlcach a mieszkam w skierniewicach i musieliśmy jechac.

Było nas sporo więc wysłaliśmy dekegata który zabrał najpierw 40 kart a następnym razem 30

[2011-11-20 23:13]

proton77

Rok wcześniej płaciliśmy w Kielcach to dogadaliśmy się ze skarbnikiem i wsłaliśmy pocztą karty a kase na jego prywatne konto. Wkleił znacki i odesłał karty.

[2011-11-20 23:22]

J-A-C-E-K

Rok wcześniej płaciliśmy w Kielcach to dogadaliśmy się ze skarbnikiem i wsłaliśmy pocztą karty a kase na jego prywatne konto. Wkleił znacki i odesłał karty.

Właśnie myślę aby tak zrobić, jestem z o. Koszalin i w tym roku zamierzam wykupić zezwolenie w o. Jeleniogórskim i mam wtedy za niewielką dopłatą całe zachodniopomorskie i jeszcze na wakacjach się na jakiś wypad wybiorę :) 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

[2011-11-21 14:58]

Romuald55

Zachodniopomorskie ma podpisane porozumienie z jeleniogórskim w ramach ściany zachodniej i nie musisz nic dopłacać jeśli opłacisz np w moim kole.Natomiast na wody okręgu koszalińskiego musisz mieć dopłatę. [2011-11-21 16:07]

J-A-C-E-K

Jeśli porozumienia w 2012 zostaną jak w 2011 to płacąc składkę w o. Jeleniogórskim będę musiał dopłacić 50% aby łowić w swoim okręgu lecz za to mam we wszystkich okręgach w okół bez dopłat plus jeszcze kilka okręgów z południa, i o to mi głównie chodzi. [2011-11-21 17:31]

jarekk

Jeśli porozumienia w 2012 zostaną jak w 2011 to płacąc składkę w o. Jeleniogórskim będę musiał dopłacić 50% aby łowić w swoim okręgu lecz za to mam we wszystkich okręgach w okół bez dopłat plus jeszcze kilka okręgów z południa, i o to mi głównie chodzi.

Zapraszam na  www.grodzkie.pl lub mailem grodzkie@wp.pl

Kartoteki wystarczy wysłać pocztą, a kwoty na konto, którego numer otrzymasz po kontakcie z kołem. Uwaga - najpierw wysłać należy kartoteki ponieważ wszystkie nowe osoby są sprawdzane pod kątem niekaralności. Pozdrawiam jk

[2011-12-27 09:23]

Jeśli porozumienia w 2012 zostaną jak w 2011 to płacąc składkę w o. Jeleniogórskim będę musiał dopłacić 50% aby łowić w swoim okręgu lecz za to mam we wszystkich okręgach w okół bez dopłat plus jeszcze kilka okręgów z południa, i o to mi głównie chodzi.

Kartoteki wystarczy wysłać pocztą, a kwoty na konto, którego numer otrzymasz po kontakcie z kołem. Uwaga - najpierw wysłać należy kartoteki ponieważ wszystkie nowe osoby są sprawdzane pod kątem niekaralności. Pozdrawiam jk

wszystkie nowe osoby są sprawdzane pod względem niekaralności... w KRK:)

[2011-12-27 09:44]

krempol

ojjjeju tam to pod wzgledem niekaralnosci sprawdzają?  chyba sami swięci w tamtym kole [2011-12-27 10:58]

a dlaczego sprawdzacie  karalność? [2011-12-27 18:53]

Pitbul

@Meridianon napisał:

------------------------

"wszystkie nowe osoby są sprawdzane pod względem niekaralności... w KRK:)"

a następnie zadał pytanie:
"a dlaczego sprawdzacie  karalność? "
-----------------------

Prośba do Pana Strażnika.
Proszę nie tworzyć kolejnych afer i nie wprowadzać czytelników tego wątku w błąd sugerując, że koło PZW sprawdza niekaralność w KRK. Sprawdzenie polega - jak napisał @jarekk na weryfikacji zapisów w otrzymanej kartotece PZW. Jeśli znajdują się tam zapisy o pozbawieniu uprawnień do wędkowania (skrótowo określone w tekście jako "karalność") - to ma Pan odpowiedź na swoje pytanie.Takie postępowanie wynika z przepisów obowiązujących w PZW.Cieszę się, że znowu mogłem pomóc w odnalezieniu się w gąszczu niezrozumiałych przepisów i obowiązujących rozwiązań funkcjonujących w PZW.T. [2011-12-28 00:28]

ryukon1975

Bzdura. pzw nie m prawa grzebać w moich papierach i sprawdzać czy bylem karany.
Ma na to kasę? Mi swego czasu było potrzebne do pracy zaświadczenie o niekaralności,przyszły pracodawca to mnie po nie wysłał, i jeszcze musiałem za nie zapłacić wtedy około 10 lat temu było to 50 zł.
[2011-12-28 06:00]

ryukon1975

Przeczytałem to jeszcze raz i się pogubiłem.
Proszę pisać jasno-karalność-jest jedna, i w jednoznaczny sposób rozumie się to słowo.

Kartoteka pzw,czyli jak?Karany przez pzw?:)))))))) Znów sztuczne i martwe przepisy.
[2011-12-28 06:12]

przecież pisze jak byk :"wszystkie osoby są sprawdzane pod kątem niekaralności" no chyba , że ja źle czytam albo wiele osób może to różnie zrozumieć- Panie strażniku pitbul proszę mi podać podstawę prawną sprawdzania karalności wędkarza   " Takie postępowanie wynika z przepisów obowiązujących w PZW "tak Pan napisał.

[2011-12-28 08:26]

jurek

Ja też pierwszy raz spotykam się z taką formą . Owszem karany jakiś wędkarz ma to wpisane w kartotece , bo jesteśmy Stowarzyszeniem . Ale to Okręg , Koło powinien posiadać takie informacje ( zresztą jest ich niewiele ) , ale żeby żądać od wszystkich , to już państwo w państwie !!!
[2011-12-28 13:54]

ordyniec

Ludzie ochłońcie. Tak powinno być. Każdy nowy członek powinien zostać sprawdzony w bazie okręgu czy nie był karany np. zawieszeniem w prawach członka, lub wydaleniem z szeregów PZW. Tylko tyle i aż tyle. W praktyce niewiele kół stosuje tę procedurę. Wszak może ktoś być karanym przez PZW i założyć sobie nowe konto w innym okręgu lub kole.  Wtedy całe sprawy regulaminowe stają się bezsensownym bełkotem. [2011-12-28 17:04]

ryukon1975

Ludzie ochłońcie. Tak powinno być. Każdy nowy członek powinien zostać sprawdzony w bazie okręgu czy nie był karany np. zawieszeniem w prawach członka, lub wydaleniem z szeregów PZW. Tylko tyle i aż tyle. W praktyce niewiele kół stosuje tę procedurę. Wszak może ktoś być karanym przez PZW i założyć sobie nowe konto w innym okręgu lub kole.  Wtedy całe sprawy regulaminowe stają się bezsensownym bełkotem.

Włóż kolego głowę do wiadra zimnej wody.:)
Poczuj powiew Europy.:)
[2011-12-28 17:08]

ordyniec

Hefeed ja się ciebie nie czepiam.  To tak na marginesie. Ale sam powiedz jaki jest sens udzielania komuś wilczego biletu za wykroczenia jeśli taki delikwent może bez problemu opłacić sobie kartę w innym kole czy okręgu? Pomyśl....

Znam takiego jegomościa. Opłacił sobie kartę w Opolskim, dopłacił na Katowice i dalej łowi w majestacie przepisów. Nie zakabluję go, bo się brzydzę kablowaniem, chyba żeby zaczął strugać kozaka jak niektórzy na naszym forum.

[2011-12-28 17:19]

ryukon1975

Hefeed ja się ciebie nie czepiam.  To tak na marginesie. Ale sam powiedz jaki jest sens udzielania komuś wilczego biletu za wykroczenia jeśli taki delikwent może bez problemu opłacić sobie kartę w innym kole czy okręgu? Pomyśl....

Znam takiego jegomościa. Opłacił sobie kartę w Opolskim, dopłacił na Katowice i dalej łowi w majestacie przepisów. Nie zakabluję go, bo się brzydzę kablowaniem, chyba żeby zaczął strugać kozaka jak niektórzy na naszym forum.

Przecież cały czas o tym mówię.pzw nie ma prawa do niczego.Jakie "wilcze bilety'?Jakie wewnętrzne sztuczne prawa w tym sztucznym komunistycznym związku?
Jak napisałem tak jest pzw nie ma prawa do niczego a te ich wewnętrzne bóle nikogo nie obchodzą.
Ten "wilczy bilet"? Kto to komuś może dać? Niech spróbuje dać mi.
[2011-12-28 17:29]

ordyniec

Może ci dać samo PZW. Szkoda że nie wiesz. Hefeed kary w PZW istnieją.  [2011-12-28 17:45]

ryukon1975

Może ci dać samo PZW. Szkoda że nie wiesz. Hefeed kary w PZW istnieją. 

Czekam.Dajcie mi karę.:)

Piszę dajcie bo widzę że Ciebie już kupili, i ty jesteś "ich".
[2011-12-28 18:01]

ordyniec

Ja nie jestem ich i nigdy nie będę. Ale nie można Hefeed negować czegoś co istnieje. Ja wiem, że system przepływu informacji w PZW to tylko pobożne życzenie, ale jak ktoś jest wykluczony z szeregów PZW, to nie ma sposobu by go sprawdzić. A tak po winno być. Dostałeś kopa, chcesz z powrotem, a tu dupa, nie ma takiej opcji, bo dostałeś kopa. Niestety wszystko w tej dziedzinie leży w PZW. 

PS: Ja cię karać nie będę, bo co ja tam do ciebie mogę mieć?!

[2011-12-28 18:25]

takie p.w dostałem od tego użytkownika nie piszcie z nim to prowokator

Nadawca:

ordyniec

wróć

Tytuł: Jelenia Góra

Wysłano: 2011-12-28 20:08

ALE TY BYSTRY JESTEŚ! Dawno się tak nie uśmiałem. Jesteś naprawdę przezabawny... pomijając fakt ze guzik wiesz o przepisach wędkarskich. Ale każdy ma jakieś braki. Ja np. Mam taki brak, że jestem z okręgu Jeleniogórskiego - hehehehe :). 
Zwyczajnie żal mi takich ludzi, bo cała swoja wartość budujecie na podstawie mrzonek i wymysłów. Ale spokojnie bracie, będę na posterunku nawet jak wylecę. 
Teraz ładnie idź i skonsultuj się z guru.... hahahahahahahahaha! :)
Ubaw mam po pachy jak się miotasz człowieku. Im bardziej się miotasz tym mam więcej radochy. Takie konta trzeba usuwać! To lewe konto! To klon! Profil zadymiarza! hehehehehe!
Ale jajca kolego. Ty powinieneś w jakimś kabarecie dawać popisy, bo zwyczajnie jesteś świetny w waleniu idioty pod każdym względem. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dalszej jakże rzeczowej i merytorycznej dyskusji.
O. Katowice......... hehehehe :))))))))

[2011-12-28 20:28]

ordyniec

No kurcze naprawdę jesteś zabawny! Prowokator... powiadasz. No a popatrzyłeś w lustro bracie? Hehehehe. :)

Prowokator bo ci pokazałem że nie masz pojęcia o przepisach? Rozumiem, cóż, życie jest brutalne. Hehehehe :)

Kolego krempol nie przesadzaj. Tak wesoło było a ty to psujesz. :) [2011-12-28 20:35]

zomiren

Panie komendancie proszę lać prowokatorów ! Precz z chołoto,m ! Bardzo cenie Pana i Jurka i Mastiffa. Pozdrawiam serdecznie [2011-12-28 21:04]

ordyniec

Hehehe. :) No to lać! [2011-12-28 21:12]