Składki czy podrożały

/ 41 odpowiedzi
użytkownik8590

Wszyscy emeryci i rencisci składka 500% w górę !!! może wreszcie w wodzie pojawią się jakieś ryby! (2012/10/29 10:58)

Roxola

Wszyscy emeryci i rencisci składka 500% w górę !!! może wreszcie w wodzie pojawią się jakieś ryby!

To bardzo krótkowzroczne patrzenie, również w swoją przyszłość. Można być też młodym rencistą i etycznym wędkarzem, a nawet C&R... nie można dyskryminować ze względu na wiek.Wędkarstwo jest jedną z droższych pasji, ale nie jest zarezerwowane tylko dla elit i młodych osób.Znam wędkarzy, którzy lata wstecz zabierali wszystko co ma płetwy z wody na patelnię, a teraz wielu młodych może brać z tych osób przykład. 
Krótkowzroczne patrzenie na tą sprawę, również dobrze nie rokuje za kilka lat...   np. na emeryturze. (2012/10/29 11:41)

Wonski79

Wszyscy emeryci i rencisci składka 500% w górę !!! może wreszcie w wodzie pojawią się jakieś ryby!

Genialne podejscie.
Ja łowiłem z moim dziadkiem i uczyłem się od niego. I nigdy nie widziałem aby przynosił ryby do domu. Łowił jedynie dla przyjemności i dlaczego niby taki człowiek miał by płacić więcej tylko dla tego że jest emerytem. (2012/10/29 12:19)

henryk58

Cześć Olu ,każdy z nas będzie emerytem/emerytką/ i jest to nieprawda że oni trzebią ryby , ja widzę większe zagrożenie w tych 13 ,14 letnich "weteranach "na forum chwalących się połowami. (2012/10/29 12:25)

użytkownik26223

A tacy w pełni sprawni i młodzi wędkarze ,w pełni sił którzy potrafią być co dziennie na rybach powinni pałcić po 2-3 tysiące za zezwolenie. (2012/10/29 12:29)

Imatyta

Po co podnosić cenę. Wystarczy częstsza kontrola. Na tyle częsta by każdy kto nie przestrzega przepisów albo przestał łowić bo nie mógłby uprawiać mięsiarstwa, albo nareszcie się do nich dostosował. (2012/10/29 14:16)

Kielon

@michal-zaruski, Ja na stawy chodzę za które się płaci tylko za zabraną rybę ,a nie za wejście na łowisko. no i chodzę do znajomych którzy mają prywatne łowiska lub stawy hodowlane .  (2012/10/29 14:30)

Wonski79

Jeżeli masz taki układ i pasuje ci to to nie zastanawiał bym się na twoim miejscu.
Napisałem jakie mam zdanie o łowieniu na stawach. A wybór należy do Ciebie. (2012/10/29 14:47)

wojtekzkiw

Co wy chcecie płacą to biorą ja często wypuszczam ale czasem biorę jak ma wymiar większy niż wymagany i jak głodny jestem :DA może tobie tak podwyższyć  (2012/10/29 20:38)

Kielon

to niech podwyższą jeszcze ceny paliw do 15 złotych za litr to tez nic nie zmieni :D (2012/10/30 22:57)

wojtekzkiw

Mój tata był w Holandi zapłacił 5 euro na cały rok na kilka jezioro gdzie były wielkie ryby okonie po 2 kg ale ryb ni można było zabierać i pilnowali tego a u nas szkoda gadać .Powinno być chociaż kolka takich łowisk w których panuje złap i wypuść . (2012/11/01 11:43)

przemasdhw

1000 zł bym nie zapłacił za kartę ale 200zł nie wydaję się kwotą wygórowaną i na prawdę nawet osoby mało zarabiające lub nie zarabiające nie powinny mieć problemu z opłaceniem jednego roku łowienia (w rzeczywistości około 6 miesięcy). Ja łowie w Łodzi i według wielu nie ma tu ryby, lecz mi się podoba i zawsze coś złowię. Jedyny ból to brak kontroli i nad wodą często widać że ktoś nie ma karty bądź łowi nieprzepisowo częstym zjawiskiem jest zabieranie ryby każdego wymiaru i brak przestrzegania limitów. Ludzie czują się bezkarni bo nie ma w ogóle kontroli. W sumie jedyną zmianą jaką bym zastosował jest właśnie więcej kontroli oraz większe kary za łamanie regulaminu. Panowie i Panie wchodząc do związku wędkarskiego wszyscy stajemy się kolegami i koleżankami, wszyscy jesteśmy w grupie ludzi mających wspólną pasje i nie powinno się srać do własnego gniazda...

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem. Pozdrawiam (2012/11/01 16:55)

dziadek2

kol.suhhar- i ty kiedyś będziesz rencistą i emerytem więc jak to mówią krótko wzroczność ma dwa końce jak kij. (2012/11/01 19:26)

szuszek

gdyby przynajmniej 75% naszych składek szło na zarybianie i zagospodarowanie terenów wodnych to te 200 zł dało by się przeżyć, nawet jeśli ktoś korzysta sporadycznie z przywileju posiadania karty wędkarskiej, ale niestety za nasze składki nie robi się w zasadzie nic. (2012/11/06 19:07)

MASTINO

gdyby przynajmniej 75% naszych składek szło na zarybianie i zagospodarowanie terenów wodnych to te 200 zł dało by się przeżyć, nawet jeśli ktoś korzysta sporadycznie z przywileju posiadania karty wędkarskiej, ale niestety za nasze składki nie robi się w zasadzie nic.

I robiłby to ktoś za pozostałe 25% ze składek? Czyli praktycznie za nic? Nie zdajesz sobie chyba sprawy jakie są to koszta i jaka musi być wykonana przed tym praca i przez ile osób. 

(2012/11/06 19:27)

Sniper64

Cześć..wszystkim:)

Są ludzie, którzy kochają przebywać nad wodą z wędką...nie dla mięsa...a dla przyjemności!od dziecka..!Czasy są takie że teraz odbiera się im to co tak lubią...robić w wolnym czasie,choć i tak już drogie,życie jest jedno i dajmy wszystkim je przeżyć tak jak lubią...nad wodą!!! Nie odbierajmy im tego - kiedy nam zdrowia,sił i pracy braknie.... mogą zabrać...Pozdrawiam wszystkich..:) (2012/11/06 20:10)