Składki członkowskie na 2016r.

/ 12 odpowiedzi

Uchwała ZO PZW w sprawie składki członkowskiej okręgowej na 2016 r.


Wysokość składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód na 2016 r.


Składka podstawa

 1

Składka roczna podstawowa pełna dla Członków PZW

135,00 zł

Składki ulgowe

2

Składka roczna ulgowa dla Członków PZW na wybrane jezioro

125,00 zł

3

Składka roczna ulgowa dla Członków PZW
- odznaczonych Srebrną Odznaką PZW
- odznaczonych Złotą Odznaka PZW

75,00 zł

4

Składka roczna ulgowa dla Członków PZW:
- młodzieży szkolnej i studentów w wieku od 16 lat do ukończenia 24 lat
- mężczyźni od 65 roku życia
- kobiety od 60 roku życia

75,00 zł

5

Składka roczna ulgowa dla Członka Uczestnika PZW (młodzież do ukończenia 16 lat)

20,00 zł

6

Składka roczna ulgowa dla Członków PZW:
- odznaczonych Złotą Odznaką PZW z Wieńcami

30,00 zł

7

Honorowi Członkowie PZW

bezpłatnie

8

Członkowie Okręgu PZW w Poznaniu, którzy ukończyli 75 lat 

bezpłatnie

Składka uzupełniająca

9

Składka roczna uzupełniająca dla Członka PZW za osobę towarzyszącą która ukończyła 14 lat*

20,00 zł

Uwagi:

*) Składkę uzupełniającą za osobę towarzyszącą wnosi się bezpośrednio w Biurze ZO PZW w Poznaniu na podstawie złożonego pisemnego wniosku. Osoba towarzysząca nabywa uprawnienia do wędkowania w granicach uprawnień, stanowiska i limitu połowu Członka PZW wnoszącego składkę. Powyższe ma zastosowanie wyłącznie przy wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki. Osoba towarzysząca zobowiązana jest posiadać kartę wędkarską.

 

Wysokość opłaty za egzamin na kartę wędkarską na 2016 r.

Opłata za egzamin na kartę wędkarską - 30,00 zł
Z opłaty zwolniona jest młodzież ucząca się do ukończenia 19 lat

Wysokość opłat okresowych za zezwolenie na wędkowanie w 2016 r.

 

Lp.

Treść

Wysokość w zł
opłaty dla Członków PZW
opłaty dla osób niezrzeszonych
1

ZAWODY

10,00

20,00

2

1 dzień

20,00

50,00

3

3 dni

40,00

70,00

4

7 dni

60,00

110,00

5

14 dni

75,00

200,00

6

30 dni

X

300,00

7

roczna

X

420,00

 Osoba niezrzeszona to osoba posiadająca kartę wędkarską i nie należąca do PZW.

 

Na podstawie Uchwały Nr 120/2015 Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu podjętej w dniu 24 września 2015 r. w sprawie ustalenia wysokości składek okręgowych na 2016 rok
 

Artur z Ketrzyna


Składka roczna uzupełniająca dla Członka PZW za osobę towarzyszącą która ukończyła 14 lat*

Czyli jakiś manewr znaleźli na zabranie możliwości wędkowania małżonce w ramach naszego łowiska w nowym RAPR.
Tu nawet można większego dzieciaka z sobą wziąć na rybi w ramach własnego limitu za te jedyne 20 zł na rok.

Brawo, to działalność pro wędkarska.
Ciekawe co wymyślą w naszym okręgu.
(2015/10/15 22:02)

Sith


Składka roczna uzupełniająca dla Członka PZW za osobę towarzyszącą która ukończyła 14 lat*
(...)

To super pomysł, brawo władze ZO Poznań! Inne okręgi powinny brać przykład! Szkoda tylko, że nie obejmuje to spinningu... :'(

Ps
Przy okazji pytanko - czy już wiadomo coś na temat porozumień na 2016r.?
(2015/10/18 08:55)

wasyl 007


Nie jest tak słodko :(
Osoba towarzysząca zobowiązana jest posiadać kartę wędkarską.
Czyli, żona czy dziecko powyżej 14 lat bez karty nie połowi :(
A żeby było jeszcze łatwiej to:
Składkę uzupełniającą za osobę towarzyszącą wnosi się bezpośrednio w Biurze ZO PZW w Poznaniu na podstawie złożonego pisemnego wniosku.
A można by zapłacić w kole, przy okazji opłacenia składki bez dodatkowego wniosku i biurokracji.

Czyli: egzamin na kartę 30 zł + 20 za osobę towarzyszącą i jest 50 złotych dodatkowo wyjęte z kieszeni wędkarza :(
Brawo PZW, super pomysł. (2015/10/18 23:54)

bogdan007


dobrze zrozumiałem robię zrzutę z kumplem i łapiemy każdy na jedną wędkę legalnie w ramach limitu?????
to chyba strzał w kolano PZW (2015/10/28 08:14)

Sith


Wasyl, moja "osoba towarzysząca" ma już kartę, więc dla mnie to oszczędność 135 PLN. Zdajesz sobie sprawę ile przynęt za to mogę dokupić ;) (2015/10/28 08:25)

Artur z Ketrzyna


Wasyl, moja "osoba towarzysząca" ma już kartę, więc dla mnie to oszczędność 135 PLN. Zdajesz sobie sprawę ile przynęt za to mogę dokupić ;)

Jeśli chodzi o żonę to PZW, ma 20 zł więcej. B wcześniej nie musiałem nic za nią uiszczać by czasem ze mną powędkowała.
Tak więc oki.
dzieciaki już skończyły 14 lat.

 tak więc też dla mnie na plus by było

Czyli: egzamin na kartę 30 zł + 20 za osobę towarzyszącą i jest 50 złotych dodatkowo wyjęte z kieszeni wędkarza :(
Brawo PZW, super pomysł.
Według prawa każda osoba powyżej 14 lat musi mieć kartę wędkarską. Tak więc tego wymogu nie wprowadzono tą uchwałą. Tak więc błędnie rozumujesz. Bo kartę i tak musiała mieć jak wędkowała ze mną. I dzieci (pow 14 l) musiały mieć płacić składki ulgowe = 40-60. Tak więc jak by nie licząc, wychodzi taniej. Tyle że za żonę dorzucę te 20 zł.

wasyl 007. Tak więc strzelasz gafę że hej, szkoda słów na takie wypowiadanie się w temacie, jak się nie wie o czym pisze.


No i tylko czy te zezwolenie będzie imienne? Czyli na każdą osobę towarzyszącą oddzielne?
(2015/10/28 09:35)

pakul1206


Dobry trik ale tylko dla prostaków.


Kiedyś- możliwość wędkowania np. z zoną bez dodatkowych opłat w ramach limitu - wszyscy zadowoleni
Następnie - zakaz wędkowania z osobą towarzyszącą w ramach limitu - wszyscy pogrążeni w bólu i smutku
Obecnie - możliwość wędkowania ze współmałżonkiem za JEDYNE 20 ZŁ EKSTRA - i znowu euforia, cud się zdarzył, jakież to PZW wspaniałomyślne, ano takie wspaniałomyślne że w prosty i podstępny sposób strzyże barany o kolejne 20 zł ku ich zadowoleniu. (2015/10/28 11:15)

Artur z Ketrzyna


Dobry trik ale tylko dla prostaków.


Kiedyś- możliwość wędkowania np. z zoną bez dodatkowych opłat w ramach limitu - wszyscy zadowoleni
Następnie - zakaz wędkowania z osobą towarzyszącą w ramach limitu - wszyscy pogrążeni w bólu i smutku
Obecnie - możliwość wędkowania ze współmałżonkiem za JEDYNE 20 ZŁ EKSTRA - i znowu euforia, cud się zdarzył, jakież to PZW wspaniałomyślne, ano takie wspaniałomyślne że w prosty i podstępny sposób strzyże barany o kolejne 20 zł ku ich zadowoleniu.


Pakul, fakt nie jest to co było. Ale to chyba lepsze niż wykupowanie całego zezwolenia, bo żonka zechce parę razy powędkować ze mną?
Na komercji nie ma tego, 2 zezwolenie i tyle.
(2015/10/28 19:01)

pakul1206


" Ale to chyba lepsze niż wykupowanie całego zezwolenia"
Widzisz Artur jak połknąłeś haczyk :)  Jacy to oni dobrzy.
A jakie to ma znaczenie czy łowisz z żonką czy kolegą jak limit ten sam i wędki te same? (2015/10/28 21:28)

Artur z Ketrzyna


" Ale to chyba lepsze niż wykupowanie całego zezwolenia"
Widzisz Artur jak połknąłeś haczyk :)  Jacy to oni dobrzy.
A jakie to ma znaczenie czy łowisz z żonką czy kolegą jak limit ten sam i wędki te same?


Zgadzam się z tobą, ale jak już wspomniałem, na komercji nie ma czy to żona czy dziecko. Dodatkowe zezwolenie proszę.
Jeśli te 20 zł za osobę towarzyszącą nie jest za zewolenie imienne. To mi to gra, bo wielu jest po co by chciało to spróbować, poduczyć. No i mam dzieci powyżej 14 lat. Tak więc nie musze zewolenia im wykupować by powędkowały ze mną.
(2015/10/28 22:13)

u?ytkownik16322


Jako wieloletni członek ( nie członek)  PZW świadom swoich praw i obowiązków w tych okolicznościach zmuszony jestem złożyć obywatelski donos na samego siebie czyli tkzw. samokrytykę.Będąc na wczasach w miejscowości X ( nie podam)  nad jeziorem Y ( też nie podam )  byłem światkiem jak sąsiad ( też członek PZW )  tolerował kłusownictwo swojego 12-to letniego wnuka.Smyk całkiem niezłe płocie ciągnął. Jako czynnik aspołeczny wędkarski warchoł kanalia i świnia będąc świadkiem tych niecnych praktyk nie złożyłem stosownego donosu w formie pisemnej ( sms) czy ustnej ( telefon)  do odpowiednich organów.Mało tego uczestniczyłem w tym czynnie co ojawiało się wiązaniem i nauką wiązania haczyka tego małoletniego przestępcy.Jako swoje usprwaiedliwienie mogę podać fakt że pernamentnie znajdowałem się w stanie nietrzeżwości  po spożyciu śliwowicy którą zapewne w formie łapówki dziadek w/w  mi serwował.
Targany wyrzutami sumienia i obrzydzeniem do samego siebie 
Julian
Moja wina ,moja wina moja bardzo wiekopotężna wina. (2015/10/29 21:35)

Artur z Ketrzyna


Julian, nie wyczerpałeś znamion wykroczenia. Bo dziadek jako członek miał składki opłacone, czyli zezwolenie, i mógł udostępnić małoletniemu do 14 lat (a wnuk miał 12) swój limit i stanowisko. A jako że łowił płotki to mniemam że to metoda gruntowo spławikowa.

Przy tym każdy z nich miał prawo łowić na jedną wędkę. (2015/10/29 23:58)