Składki 2021

/ 31 odpowiedzi
Julian

Z tym Naszym wędkowaniem jest tak jak .......... Z piciem alkocholu wiesz że na drugi dzień będzie bolało ale idziesz i kupujesz dla paru chwil relaksu . A stare przysłowie mówi Im lepiej czujesz się wieczorem tym gorzej będziesz czuł się rano. Bo tu nie o rybę chodzi - fajnie jest gdy jest i możesz puścić lub gdy możesz ( bez przesady i pazerności wziąść . Ja np . takim japońcom dłoniakom nie odpuszczam ) ale żeby posiedzieć gdzieś w ciszy i spokoju z dobrym piwem ,drinkiem czy Jackiem Danielsem .
Pozdrawiam i kończę (2021/01/25 20:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Basia Kier

@Julian: jak przyrządzasz te japońce? Mam takie leśne bajorko z takimi właśnie dłoniaczkami do 25 cm. (2021/01/25 20:42)

pawelz

Oplata krajowa mialaby sens tylko i wylacznie w jednym przypadku. Juz go opisze. Wykupilem krajowke za X zl. Prowadze rzetelnie rejestr w ktorym mam ze w okregu X bylem 10 razy, w okregu Y 5 razy, z okregu Z 20 razy. I z mojej skladki 10/35 kwoty trafia do X, 5/35 do Y i 20/35 do Z.
Tyle tylko, ze to utopia. Nikt tego nie policzy a nawet jakby chetni sie znalezli, to jeszcze trzeba by dopilnowac, zeby wedkarze rzetelnie wypelniali rejestry. Wiekszosc pewnie by chciala, zeby pieniadze w calosci z oplat trafialy do wody. Super, tyle ze powinny trafiac tam gdzie sie lowilo a nie tam gdzie wygodniej oplacic skladke. A przy krajowce jaka Wy proponujecie, to niemozliwe.
I druga rzecz. Zaluzmy ten romantyczny wariant wedkarza turysty. Sajesz na parkingu, widzisz super rzeczke czy bajorko i postanawiasz polowic. Zakladam sie 100:1 ze ZADEN nie zada sobie trudu, zeby zapoznac sie z regulaminen tego lowiska. Wykupujac np dniowke, dostaje sie rejestr i regulamin (przynajmniej ja dostawalem za kazdym razem, albo MUSIALM sobie wydrukowac jak placilem przez internet). I przy odrobinie dobrej woli powinno sie tam zerknac i przeczytac. Lowiac na obcej wodzie bez przygotowania, bardzo latwo przekroczyc obowiazujace tam przepisy. A potem lament ze SSR czy PSR sie przyp... (2021/01/26 08:40)

Julian

Basiu nie wiem dlaczego wczoraj nie poszło . Te większe to pewnie sposób znasz smażone do octu.Ale maluchy - mamy taką dużą patelnię na dużego grila albo ognisko smażone na głębokim oleju tak jak frytki czy male płoteczki ( innych nie uświadczysz - brak drapieżnika ) obtoczone w wegecie nad wodą do tych specjałów co już pisałem - pycha. Dziewczyny tego nie robią mogą tylko pałaszować i popijać ale z umiarem bo różne głupoty przychodzą do głowy . (2021/01/26 10:56)

Basia Kier

@Julina: dzięki, ja tak jak frytki smażyłam małe uklejki na chrupko - palce lizać. (2021/01/26 14:37)