Zaloguj się do konta

Składka na odległość

utworzono: 2011/01/07 09:10
JakubUrsynow

Witam?
Chcę opłacić składkę na inny okręg (tzn. dodatkowo) ale nie chcę specjalnie jechać te x kilometrów a muszę przecież dostać znaczki, rejestr i pozwolenie na amatorski połów ryb.
Praktykowaliście wysyłanie karty do koła, okręgu? Np. listem poleconym po uprzednim wpłaceniu pieniążków na konto?
[2011-01-07 09:10]

gusto

Trochę się pogubiłem jeśli kolega opłacił,już składki w jednym kole ,to inne koło nie przyjmie dodatkowych opłat,no i żaden z okręgów,czy kół nie wyśle znaczków pocztą,kurierem itp.
Musi kolega być osobiście są to rzeczy ścisłego zarachowania
[2011-01-07 10:52]

bobus86

wydaje mi sie ze najlepszy sposob to jechac samemu.a co jak ci karta gdzies przepadnie?ja bym nie polecal popytaj na forum moze ktos juz cos takiego przzerabial [2011-01-07 11:06]

JakubUrsynow

Trochę się pogubiłem jeśli kolega opłacił,już składki w jednym kole ,to inne koło nie przyjmie dodatkowych opłat,no i żaden z okręgów,czy kół nie wyśle znaczków pocztą,kurierem itp.
Musi kolega być osobiście są to rzeczy ścisłego zarachowania

Składkę na wody, nie członkowską. Chodziło mi o wysłanie mojej legitymacji (tak jak np. paszport do ambasady po wizę) Chyba poświęcę te trzy-cztery godziny i pojadę...
[2011-01-07 11:09]

dariuszdyl

Ktoś z kartą i kaską musi pojawić się u skarbnika, innej możliwości nie ma.
Gusto istnieje taka możliwość, kumpel z Olsztyna w związku z tym że często przyjeżdża do nas na rybki, oprócz opłaty w Olsztynie robi też opłatę i u nas. Opłata członkowska ważna jest w całym kraju, dodatkowo opłacasz tylko składkę okręgową. Nie wiem tylko jak jest teraz z tym dodatkowym papierkiem, ale chyba dostaje i to dodatkowo.
Np. w zeszłym roku miał opłacone 3 okręgi, swój + mazowiecki z dopłatą + słupski z dopłatą (policzył że to mu się będzie bardziej opłacało jak robić opłaty okresowe) [2011-01-07 11:09]

pawelz

W przypadku, gdy okregi maja podpisane umowy, to zezwolenia sa rozsylane do "zaprzyjaznionych" okregow i tam mozna osobiscie odbierac.
W Twoim przypadku porozumienia nie ma wiec tylko osobisty odbior w kole okregu w ktorym chcesz lowic. W zeszlym roku mozna bylo zrobic tak jak piszesz, ale w zwiazku z tym ze zezwolenia sa drukami scislego zarachowania, nie wysla Ci tego poczta. Przynajmnie u mnie tak jest. TYLKO OSOBISTY ODBIOR.

[2011-01-07 12:31]

gruby0113

Zapytaj w swoim kole tam gdzie opłacasz  niektóre koła mają znaczki na inne wody u mnie tak jest np. na opolskie mogę wykupić we Wrocku nie muszę deptać aż do Opola
[2011-01-07 23:09]

Zbig28

Kiedyś istniała możliwość wniesienia opłaty za prawo wędkowania na wodach innego okręgu bądź Gospodarstwa Rybackiego zwykłym przelewem na konto bankowe. Wykaz numerów kont oraz wysokość opłat były podawane w prasie wędkarskiej i można było uzyskać go w Zarządzie Okręgu Mazowieckiego. Nie było potrzeby wykupowania dodatkowych znaków. Pewnie nadal tak jest, ale proszę zadzwonić i upewnić się w Biurze ZOM - numer jest na stronie okręgu. Pozdrawiam. [2011-01-08 22:23]

JakubUrsynow

Zadzwoniłem do PZW Skierniewice. Po znaczek i pozwolenie muszę się z Wawy przejechać do Sohaczewa lub Skierniewic.
Ciekawe było to co powiedziała pani z którą rozmawiałem. Zapytana czy wysyłają znaczki do Wawy powiedziała, że "nie bo nikt nie chce znaczków i w ogóle biednego to nikt nie chce"
OM PZW nie chce dopłacać do Skierek?
Pytałem się też czemu nie zrobią tego ze względu na wędkarzy którzy są wodami OS PZW zainteresowani powiedziała, że wie, że jest zainteresowanie bo telefony się u niej urywają ale "biuro o tym nie wie".
[2011-01-12 09:48]

jozekgaluszka

Jeżeli pojedziesz na pierwsze wędkowanie do innego okręgu to wtedy możesz przecież sobie wykupić okręgówkę i odebrać stosowne zezwolenie, chyba że masz tam kompetentnego kolegę wędkarza któremu wyślesz kartę oraz legitymacje wędkarską z pieniędzmi i on dokona opłat i odeśle ci z powrotem dokumenty. 
[2011-01-14 11:39]

JakubUrsynow

Wysiadam z pociągu w małej miejscowości niedaleko rzeki i nie ma tam gdzie opłacić składki, na szczęście koleżanka z pracy codziennie przejeżdża obok koła w Skierkach więc może mi opłacić:)
[2011-01-14 12:56]

dziadek2

JakubUrsynów - jak dobrze zrozumiałem to chciałbyś zmienić okręg PZW na taki gdzie byś wniósł opłatę roczną ale żeby było porozumienie z twoim okręgiem bez dodatkowych opłat , tak wywnioskowałem z twojego pytania. Proponuję poszukać okręg PZW który ma podpisane takowe porozumienie z twoim okręgiem bez dodatkowych opłat . Wówczas do skarbnika w swoim kole po kartotekę i niestety ale sam osobiście w  wybranym kole musisz się wstawić i dokonać opłaty, to tyle na ile posiadam wiedzę . [2011-01-14 15:00]

JakubUrsynow

Nie chcę zmieniać koła, wolę zapłacić więcej i zostać w swoim:) Chodziło mi tylko o wniesienie opłaty 90pln za wody OS PZW bo mam wybitnie nie po drodze:)
Dzięki za zainteresowanie.
pozdrawiam
[2011-01-14 15:09]

dariuszdyl

Z tego co słyszałem podobno tylko parę okręgów honoruje opłaty jednodniowe robione na poczcie lub przez internet. W pozostałych trzeba opłaty robić osobiście albo w okręgu lub w którymś z kół tego okręgu bo nawet na jednodniowych maja hologramy. [2011-01-14 15:58]

J

JakubUrsynow a nie boisz się aby Twój Paszport w dzisiejszych czasach nie zaginął na poczcie?

[2011-01-14 18:34]

JakubUrsynow

Rzuciłbym się na kuriera:]
[2011-01-18 12:34]