Zaloguj się do konta

Składane łódki wędkarskie

utworzono: 2015/08/05 14:05
goliatwielki

Witam,

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie kupno składanej łódki produkcji firmy Lizel ( dokładnie model http://www.lizel.pl/zwykla_16.html ). Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość składowania w piwnicy ( brak miejsca na normalną łódkę) oraz transport w samochodzie po złożeniu siedzeń. Mam pytanie do użytkowników forum - czy ktoś użytkuje ten lub podobny produkt i jak go ocenia pod kątem stabilności na wodzie i wygody - użytkowania, składania itp. Jest to dla mnie optymalne rozwiązanie logistycznie ale mam wątpliwości co do stabilności mimo że to płaskodenka więc powinno być ok. Proszę o opinie i pozdrawiam.
[2015-08-05 14:05]

RybakStefan

Używam Lizel Classic. Przy jej długości (2,70 m) do wygodnego spinningu miejsca wystarcza wyłącznie dla mnie. Wcześniej miałem tylko 1 łódkę, więc może nie będę obiektywny, ale przy jej kształcie i gabarytach łódka wydaje się być dość stabilna. Spinninguję stojąc i nigdy nie miałem żadnej przykrej ("mokrej") przygody. [2015-08-05 14:39]

Jack14

Od kilku lat używam wersji lux i przyznać muszę, że nie jest to łódź moich marzeń. Jednak podobnie jak tobie zależało mi na możliwości bezproblemowego transportowania i przechowywania łódki. Ogólnie to jestem z niej zadowolony. Kupowałem łódkę w "martwym" sezonie i odbierałem osobiście, dlatego byłem twardy w negocjacjach co się opłaciło :-)
Przygody z wypadaniem za burtę nie miałem, zarówno ja jak i inni znajomi, którzy nią pływali. [2015-08-05 16:45]

goliatwielki

Czyli z tego co piszecie to jest w miarę stabilna. Bo powiem szczerze, że spinningowałem z kilku klasycznych skorup z wypożyczalni i na stojąco wcale się pewnie nie czułem, przy czym łódki raczej nie były płaskodenne. Czytałem, że płaskie dno znacznie poprawia stabilność przy łowieniu w pozycji stojącej. Jestem coraz bardziej na tą łódkę zdecydowany. [2015-08-06 10:11]

goliatwielki

Czy ktoś jeszcze z forum użytkuje tą łódkę? [2015-08-07 14:37]

retek

Kup sobie lepiej dobry ponton , gabaryty po złożeniu podobne a bezpieczeństwo i komfort wędkowania moim zdaniem lepsze. [2015-08-07 21:24]

retek

[2015-08-07 21:24]

agnieszka-szymanska

Witam czy możecie się wypowiedzieć na temat tych zanet [2018-08-04 21:02]