Skład kulek proteinowych-proporcje składników

/ 5 odpowiedzi
zaczynam zabawę z kulkami dokładnie z ich wyrabianiem, jaki jest udział bird foodu w mieszance?? robie, dość proste kulki skład początkowy to mąka pszenna, mąka kukurydziana, kaszka kukurydziana, mleko w proszku dodawałem zmieloną karmę dla kota ok.50% kulki wyszły jak złoto :) z bird foodem mam gorszy problem w dodatku 50% cisto wychodzi zbyt mało lepkie nie da się rolować, pierwszą opcją myślałem za drobno zmielony bo sam mieliłem młynkiem do kawy :D przy kolejnej próbie zmieliłem prawie na mączke i znowu ten sam problem ciasta nie da się rolować, może jakieś porady ?? pozdraiwam
JKarp

CześćZiaren dodaje się mało - góra 10 %. JK (2013/06/09 20:56)

u?ytkownik141036

Cześć
Do zwykłego miksu max 10% ziaren a do bird foodu  max35% kulki dobrze się rolują.
Pozdrawiam (2013/06/09 21:56)

Lemurek669

będę się stosować do waszych wskazówek, JKarp dzięki za podesłanie przepisów wzbogacę mój mox i wypróbuje Twoje receptury :)  (2013/06/10 00:51)

u?ytkownik152316

a mozesz mi powiedziec ile wody doadjesz np. na okreslona ilosc mieszanki? czy te sucha mase jakos inaczej sklejasz ? (2013/06/10 19:05)

Romuald55

Ja wody nie daję wcale.Jajka i olej,jeżeli kulki owocowe to rzepakowy,jeżeli inne to rybny.Na 10 jajek szklankę oleju.Przy kulkach owocowych dodaję jeszcze miód sztuczny.Jeżeli ciasto za suche to nie będzie kleiste.Ja ciasto zostawiam w lodówce na kilkanaście godzin.W folii oczywiście.Wtedy lepiej się roluje. (2013/06/10 19:48)