Zaloguj się do konta

Skandaliczne działania starostw w sprawie wymiany

utworzono: 2018/12/28 06:35
Sith

Jak wiadomo, karty wędkarskie wydane przed 31.01.1997 r. utraciły ważność, w związku z uchyleniem przepisów obowiązujących przed tą datą (moim zdaniem, już to stanowi nadinterpretację przepisów). Wybrałem się więc do starostwa łódzkiego w celu wymiany karty na nową. Niestety, tępogłowi urzędnicy (włącznie z panem dyrektorem) zażądali ode mnie zaświadczenia o zdany egzaminu. Tutaj należy nadmienić, że egzamin zdawałem ponad 50 lat temu i na tej podstawie wydano mi kartę wędkarską, stanowi więc ona dowód na to, że wówczas ten egzamin zdałem. Niestety urzędasy twierdzą, że muszę przedstawić zaświadczenie o zdaniu egzaminu i doradzono mi żebym poprosił o takie w moim macierzystym kole bez konieczności zdawania egzaminu, czyli wskazano mi drogę przestępstwa.
Mimo to złożyłem wniosek wraz z potwierdzeniem opłaty, aktualną fotką i załączyłem jako dowód zdania egzaminu starą kartę wędkarską. Jeśli dostanę odmowę, pójdę na wojnę jeśli będzie trzeba aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego! [2018-12-28 06:35]

ogtw

Niestety, tępogłowi urzędnicy (łącznie z panem dyrektorem) zażądali ode mnie zaświadczenia o zdany egzaminu.
Gdyby nie było takich urzędników, to Bareja nie miał by tematów do swoich filmów. A ludzie myślą, że komuna się skończyła. [2018-12-28 10:17]

ogtw

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie § 21. Karty wędkarskie i karty łowiectwa podwodnego wydane na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów zachowują swoją ważność. Może jakiś prawnik przetłumaczy to z polskiego na nasze. [2019-01-08 17:14]

Sith

Pełne zwycięstwo!
Wczoraj odebrałem nową kartę już bez żadnych dodatkowych problemów. Zatrzymano w urzędzie starą kartę jako dowód na fakt zdania przeze mnie egzaminu. Tylko pan urzędnik był naburmuszony, pewnie oberwał po uszach za nieznajomość i niewłaściwą interpretację przepisów. [2019-01-12 10:22]

zielony401

Zatrzymano w urzędzie starą kartę jako dowód na fakt zdania przeze mnie egzaminu.
Tylko żeby Ci na nią Providenta po złości nie wzioł :D [2019-01-12 19:06]

Sith

Spoko, mam w Providencie wyczerpany limit na maxa, nie da rady wziąć więcej ;)) [2019-01-13 07:52]

ryukon1975

Taka akcja juz miała miejsce kilka lat temu. Nawet niepamiętam dokładnie kiedy. Wiem tylko że karty nie wymieniłem. Zobaczymy jak pójdzi mi teraz. :) [2019-01-13 09:21]

ryukon1975

W sumie i ja wymieniłem. Nie udało się nic poszumieć, zostalem zgaszony na wejściu.
Pani w biurze pokazała wniosek,kazała wypełnić i mówi " tu w miejscu gdzie data egzaminu ( ja juz w blokach startowych by otworzyć paszczę:) wpiszemy wymiana bo pan przecież już zdawał". I tyle po rozmowie z mojej strony. Dziesięć minut i karta w ręce. Inna sprawa żeliczyłem na jakieś nowości wolny bieg w tej karcie czy coś a tu nic. Jeden biały świstek wymieniono na drugi biały świstek. [2019-01-25 12:31]

Moim zdaniem postąpili słusznie. Z pewnością zdając egzamin na kartę wędkarską 50 lat temu był Pan w miarę poczytalny. Teraz legitymując się " żółtymi papierami '' trzeba w jakiś sposób udowodnić , że kfaliwikant jest zdolny przystąpić do jakiegokolwiek egzaminu i np. .... odróżnia rybę od hipopotama... ; stąd widocznie bierze się zrozumiały Pana opór i obawa przed przystąpieniem do tego testu . Ja w każdym razie trzymam kciuki za powodzenie w egzaminie , korzystne wyniki lekarskie i dołączenia już jako pełnoprawny członek PZW do stęsknionych przyjaciół portalu wybitnych wędkarzy. [2019-01-25 17:45]

Sith

Moim zdaniem postąpili słusznie.                                                     Z pewnością zdając egzamin na kartę wędkarską 50 lat temu był Pan w miarę poczytalny. Teraz legitymując się " żółtymi papierami '' trzeba w jakiś sposób udowodnić , że kfaliwikant jest zdolny przystąpić do jakiegokolwiek egzaminu i np. .... odróżnia rybę od hipopotama... ; stąd widocznie bierze się zrozumiały Pana opór i obawa przed przystąpieniem do tego testu . ÂJa w każdym razie trzymam kciuki za powodzenie w egzaminie , korzystne wyniki lekarskie i dołączenia już jako pełnoprawny członek PZW do stęsknionych przyjaciółÂ portalu wybitnych wędkarzy. Â
Ciekawe czy Koło PZW Wołów zrzesza same woły, czy tylko tego jednego?!
Do wiadomości Sz. Pana - wół to taki byk, któremu obcięto jaja i może sobie tylko poryczeć...
[2019-01-27 08:16]

Widać , że Szanowny kmieć jest niepodważalnym znawcą w dziedzinie dotyczącej trzody chlewnej. Może więc należałoby skierować swoje doświadczenie i zainteresowania w tej tematyce znajdując odpowiednie portale i właściwych odbiorców swoich niewątpliwie dogłębnie przemyślanych wywodów. Na pewno ich członkowie przyjmą kolejnego skopa z otwartymi kopytami . Powodzenia ! [2019-01-27 15:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia