Sito wędkarskie i wiadro "po farbie"

/ 34 odpowiedzi
Witam.Przymierzam się do kupienia sita do przecierania zanęty , podobno bardzo pomaga w  jej pracy bo ją napowietrza , do tego nie robią się gródki itp.Ale nie mam takiego wiecie "wędkarskiego" wiadra jak to można kupić w  sklepach wędkarskich ;DI moje pytanie to czy mógłbym urzywać sita na wiaderku np. ze sklepu budowlanego (takiego normalnego). Oczywiście średnicę sita dobrałbym do średnicy wiadra jakiego urzywam :).
A  i jeszcze jedno pytanie , przesiewacie w ogóle zanęty przez sita ?Z  góry dzieki za odpowiedzi.
pho


Tak możesz używać takiego wiaderka ze sklepu budowlanego, wiadro to wiadro tu nie ma żadnej filozofii, ważne by było czyste i nie przeszło żadną chemią i aby średnica wiadra pasowała do wiadra. Do tego zaoszczędzisz parę groszy bo takie wiadro tańsze. Wiadra typowo wędkarskie są wymagane na zawodach o ile mi wiadomo bo tam są te podziałki ile masz zanęty i wymaga tego regulamin.

Tak, od trzech lat regularnie przesiewam zanętę, odkąd spróbowałem 1 raz, nie mam zamiaru przestawać tego robić. (2014/04/10 08:34)

kuba234p


Tak możesz używać takiego wiaderka ze sklepu budowlanego, wiadro to wiadro tu nie ma żadnej filozofii, ważne by było czyste i nie przeszło żadną chemią i aby średnica wiadra pasowała do wiadra. Do tego zaoszczędzisz parę groszy bo takie wiadro tańsze. Wiadra typowo wędkarskie są wymagane na zawodach o ile mi wiadomo bo tam są te podziałki ile masz zanęty i wymaga tego regulamin.

Tak, od trzech lat regularnie przesiewam zanętę, odkąd spróbowałem 1 raz, nie mam zamiaru przestawać tego robić.


Dziękuje a odpowiedź , domyślałem się że w  końcu "wiadro to wiadro" ale kto pyta nie błądzi ;).A i "wiadro po farbie" to ja tak tylko nazwałem urzywam czystych wiader z budowlanego ,nieprzesiąkniętych żadną chemią :) (2014/04/10 08:42)

89krzysztof


pho - przez przypadek napisałeś z błędem, więc pozwolę sobie poprawić. "aby średnica wiadra pasowała do wiadra" - Średnica sita ma pasować do wiadra.
Ale do takiego budowlanego pasować nie będzie, bo sam ten temat przerabiałem. Sita sprzedawane są w dwóch średnicach bodajże 42cm i 35cm. Wiadra "budowlane" (10L np po farbie) są jeszcze mniejsze i sito do niego się nie zmieści. Możesz ewentualnie położyć sito na wiadrze, ale wtedy źle się przeciera.
Dodatkowo w zwykłym wiadrze "budowlanym" utrudnione jest mieszanie zanęty ze względu na jego kształt. Wiadra zanętowe mają mniejszą średnicę przy dnie, a większą u góry, co ułatwia mieszanie zanęty. (2014/04/10 08:43)

pho


pho - przez przypadek napisałeś z błędem, więc pozwolę sobie poprawić. "aby średnica wiadra pasowała do wiadra" - Średnica sita ma pasować do wiadra.
Ale do takiego budowlanego pasować nie będzie, bo sam ten temat przerabiałem. Sita sprzedawane są w dwóch średnicach bodajże 42cm i 35cm. Wiadra "budowlane" (10L np po farbie) są jeszcze mniejsze i sito do niego się nie zmieści. Możesz ewentualnie położyć sito na wiadrze, ale wtedy źle się przeciera.
Dodatkowo w zwykłym wiadrze "budowlanym" utrudnione jest mieszanie zanęty ze względu na jego kształt. Wiadra zanętowe mają mniejszą średnicę przy dnie, a większą u góry, co ułatwia mieszanie zanęty.

No tak chodziło mi o to aby średnica wiadra pasowała do średnicy sita.
Szybkie szukanie w guglu: http://www.firmybudowlane.pl/katalog-produktow-i-uslug/materialy-budowlane/wiadro_budowlane_20l,p,1783.html wiadro 20l o średnicy 370mm - 37 cm, jak kupi sito o średnicy 35 cm to będzie mógł sobie delikatnie odgiąć 'uszka mocujące' i pewnie będzie pasować :)
(2014/04/10 08:56)

arkadiusz-szyma


Jak masz blisko OBI to przejdź się tam identyczne wiadra jak z sensasa za 8 złociszy jedyna różnica że mają dziubek do wylewania kolor czarny pasuje sito 37 cm mam 2 i jest ok po co przepłacać jakieś 40 zł  (2014/04/10 09:08)

89krzysztof


Jak masz blisko OBI to przejdź się tam identyczne wiadra jak z sensasa za 8 złociszy jedyna różnica że mają dziubek do wylewania kolor czarny pasuje sito 37 cm mam 2 i jest ok po co przepłacać jakieś 40 zł 


Zaciekawiłeś mnie tym, szukam na stronie obi w ofercie i nie umiem znaleźć. Masz może pod ręką jakieś takie wiadro ? (2014/04/10 09:25)

arkadiusz-szyma


Nie wiem jak wklejać zdjęcia ale daje link jak wygląda http://www.skapiec.pl/site/cat/3801/comp/1792907#from69782 jest identycznej jak te z linku i dokładnie u mnie kosztuje 7,80 na dziale budowlanym w obi  (2014/04/10 09:33)

CZzesio


Cześć :) Krzysiu ,może nie ma w OBI ,ale w każdym innym sklepie budowlanym powinieneś znaleźć .U mnie nawet w małych przemysłowych są takie:)

Wiadro 20l

powrót do oferty

Specyfikacja:

pojemność: 20 litrów
średnica górna: 37 cm
średnica dolna: 29 cm
wysokość: 27 cm
dostępny kolor: czarny
materiał: regranulat PE/PP

(2014/04/10 09:37)

arkadiusz-szyma


Dokładnie takie samo jak wkleił kolega może nie ma w katalogu na stronie OBI ale są na pewno u mnie są 2 sklepy są w każdym i w ogromnych ilościach  (2014/04/10 09:45)

89krzysztof


No to co .. Czekam aż przyjdzie przelew i jadę :P a tak poważnie, to sprawdzę najpierw sklepy gdzieś bliżej, jak nie znajdę to podjadę kawałek dalej... Dzięki za info, rzeczywiście wolę noname wiadro za 8zł niż sensas za 40 :) (2014/04/10 09:51)

kuba234p


Jej dziękuję wszystkim kolegom , naprawdę uwielbiam to forum. W 2 godziny zyskałem taką odpowiedź jaką chciałem dostać :D.Widać musze się przejść po przemysłowych w  mojej okolicy lub/i zmierzyć własne wiadro a  potem do wędkarskiego po sito , hehe.A może mi ktoś jeszcze powiedzieć jaka średnica oczek będzie odpowiednia do ZANĘT ZE ŚREDNIĄ FRAKCJĄ? Chodzi mi o zanęty leszczowe, gdzie możemy znaleźć kawałeczki kukurydzy, najdrobniejsze pellety itp. Myślę że odpowiednim rozmiarem będzie 3 lub 4mm oczka a  jakie jest wasze zdanie? (2014/04/10 10:23)

CZzesio


 A idąc dalej tropem oszczędności ,zamiast orginalnego sita można wykorzystać osłonę z wentylatora  ....;)  (żart)

                               (2014/04/10 10:24)

kuba234p


 A idąc dalej tropem oszczędności ,zamiast orginalnego sita można wykorzystać osłonę z wentylatora  ....;)  (żart)

Tak w  zasadzie o tym też zdarzyło mi się przeczytać ;). I to jest jeden z lepszych sposobów na zrobienie sita własnoręcznie , więc tak nie do końca żart :D.Do osłony wystarczy doczepić uchwyty i sito ideal haha xD

                              
(2014/04/10 10:35)

kuba234p


A te wiadra z  OBI to one mają standardowo po 37cm średnicy ?Bo jeśli tak to faktycznie w  sicie 35cm musiałbym rozszerzyć te uchwyty, lecz to chyba nie problem.A i jeśli możecie to skopiuje swoje jedno z  powyższych pytań :
Jaka średnica oczek będzie odpowiednia do ZANĘT ZE ŚREDNIĄ FRAKCJĄ? Chodzi mi o zanęty leszczowe, gdzie możemy znaleźć kawałeczki kukurydzy, najdrobniejsze pellety itp. 
Myślę że odpowiednim rozmiarem będzie 3 lub 4mm oczka a  jakie jest wasze zdanie? (2014/04/10 11:50)

RadoslawM


Panowie to jest nieprofesjonalne, co Wy tutaj piszecie. Wiadro prawdziwego łowcy musi mieć logo znanej firmy wędkarskiej. Oczywiście takie wiadro musi kosztować ;-)

Z wiadrem budowlanym zostaniecie wyśmiani przez PRO wędkarzy. Ja z moim wiaderkiem po ultra bieli 10l byłem nie raz niewybrednie komentowany.

Pomyślcie co będzie czuła mieszanka zanętowa za 60zł w wiaderku z 8zł. 

(2014/04/10 11:58)

89krzysztof


Sito ma 35cm średnicy, a sito + uchwyty to już więcej. Więc takie sito 35będzie pasować do wiadra.
Mam sito 3x3mm i cała kukurydza przez nie nie przejdzie, ale wydaje mi się, że to co zostanie na sicie możesz wrzucić do zanęty i tak, a potem wymieszać. (2014/04/10 12:00)

kuba234p


Faktycznie samo sito ma średnicę 35cm :D a uchwyty mają jeśli nie więcej niż ten 1cm z  każdej strony ;).Co do wielkości oczek to zawsze właśnei to co zostanie , należy wrzucić do zanęty, więc jeszcze wybiorę sobie wielkość.Wszystkim połamania kija życzę :D (2014/04/10 12:10)

patryk-kociemba


witaj,

powiem tak ja do zanęt leszczowych uzywam sita 4 mm( troszke chyba jednak za wielkie oczka), natomiast od początku uzywam wiader takich jak pokazał kolega CZzesio, są idealnie dopasowane do sita, tzn. sito opiera sie za rancie. Miski także posiadam wielkości jak wiaderka i leża idealnie, zresztą można to zobaczyć :

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo-zdjecia,ziemia-z-kretowiska-w-wedkarstwie,353315?f=y

pozdrawiam

(2014/04/10 12:40)

Haryyy5


Sory Panowie ale to co piszecie mnie przeraża. Jak można używać wiadra ze sklepu budowlanego zamiast firmowego ... przecież to żadna ryba nie weźmie, już nie wspominając o wstydzie jakiego najecie się nad wodą jak odpukać jakiś znajomy was zobaczy z takim wiadrem :PP Szerzycie takie herezje że boję się że zaraz ktoś wymyśli że można założyć na głowę czapkę nie wędkarską, albo o zgrozo zwykłą koszulkę lub bluzę. Ktoś weźmie to na poważnie a potem będzie się dziwił czemu ryby nie biorą.  NIE IDŹMY TĄ DROGĄ ! (2014/04/10 13:32)

sebaworoch


Sory Panowie ale to co piszecie mnie przeraża. Jak można używać wiadra ze sklepu budowlanego zamiast firmowego ... przecież to żadna ryba nie weźmie, już nie wspominając o wstydzie jakiego najecie się nad wodą jak odpukać jakiś znajomy was zobaczy z takim wiadrem :PP Szerzycie takie herezje że boję się że zaraz ktoś wymyśli że można założyć na głowę czapkę nie wędkarską, albo o zgrozo zwykłą koszulkę lub bluzę. Ktoś weźmie to na poważnie a potem będzie się dziwił czemu ryby nie biorą.  NIE IDŹMY TĄ DROGĄ !


HAHA Dobre

(2014/04/10 13:47)

Glovvacz


Sory Panowie ale to co piszecie mnie przeraża. Jak można używać wiadra ze sklepu budowlanego zamiast firmowego ... przecież to żadna ryba nie weźmie, już nie wspominając o wstydzie jakiego najecie się nad wodą jak odpukać jakiś znajomy was zobaczy z takim wiadrem :PP Szerzycie takie herezje że boję się że zaraz ktoś wymyśli że można założyć na głowę czapkę nie wędkarską, albo o zgrozo zwykłą koszulkę lub bluzę. Ktoś weźmie to na poważnie a potem będzie się dziwił czemu ryby nie biorą.  NIE IDŹMY TĄ DROGĄ !



Mistrz podsumował :D (2014/04/10 14:44)

aldente


U mnie w Odrze rybki są bardzo mądre. Jak im zanęty nie przetrę przez sito, to niczym francuskie pieski, nie biorą! Normalnie musi być przecierka przez sito, bo inaczej nie pogryzą:-)
Przechlapane ma ten, co przeciera do wiadra budowlanego! Nic nie złowi na pewno!! :-) (2014/04/10 14:47)

kuba234p


Sory Panowie ale to co piszecie mnie przeraża. Jak można używać wiadra ze sklepu budowlanego zamiast firmowego ... przecież to żadna ryba nie weźmie, już nie wspominając o wstydzie jakiego najecie się nad wodą jak odpukać jakiś znajomy was zobaczy z takim wiadrem :PP Szerzycie takie herezje że boję się że zaraz ktoś wymyśli że można założyć na głowę czapkę nie wędkarską, albo o zgrozo zwykłą koszulkę lub bluzę. Ktoś weźmie to na poważnie a potem będzie się dziwił czemu ryby nie biorą.  NIE IDŹMY TĄ DROGĄ !
Podsumowanie na 5+ :D
(2014/04/10 14:50)

89krzysztof


Więc dołączyłem do grona amatorów. Ale ja mam lepsze wiadro, bo za 9zł. Bardziej profesjonalne, niż Wasze za 8 :) (2014/04/10 15:51)

patryk-kociemba


ja niestety jestem czystym amatorem, moje wiaderka kosztowały po 6 zl w promocji :) (2014/04/10 16:07)