Zaloguj się do konta

Sito do przygotowania zanęt

utworzono: 2012/01/23 21:03
yamakowal

Witam 

Panowie mam pytanie czy do przesiewania zanęty moze byc jakies inne sito czy tylko musi byc to akurat takie specjalistyczne, kupione w wędkarskim??? czy moze byc np. kuchenne metalowe bo sa takie?


[2012-01-23 21:03]

marek47

Nie próbowałem ale jak zanęta będzie przesiana to może być ale i tak bardziej polecam kupić  [2012-01-23 21:28]

89krzysztof

kuchenne ma na ogół bardzo gęste oczka, więc przesiejesz zanętę na drobno. Więc i ryby wejdą w zanętę mniejsze. 

Ja sito zrobiłem sam. Zbiłem z desek prostokąt, na dół dałem siatkę murarską. Taką, którą stosuje się przy ocieplaniu budynków. Przybiłem ją do tego prostokąta i wszystko jest ok. Nic się nie dzieje z sitem.  [2012-01-23 21:36]

HeadAche

kuchenne ma na ogół bardzo gęste oczka, więc przesiejesz zanętę na drobno. Więc i ryby wejdą w zanętę mniejsze. 

Ja sito zrobiłem sam. Zbiłem z desek prostokąt, na dół dałem siatkę murarską. Taką, którą stosuje się przy ocieplaniu budynków. Przybiłem ją do tego prostokąta i wszystko jest ok. Nic się nie dzieje z sitem. 


Ale nawilżonej zanęty to  chyba nie przetrzesz. 



[2012-01-23 22:01]

mirek788w

Sito lepiej kupić specjalistyczne wielkość oczek w zalerzności od zanęty.Sito służy nie tylko do przesiewania ale do przecierania nawilżonej zanęty. [2012-01-23 22:15]

rawa19

Zanętę wytrzyma każde sito. Problemy zaczną się gdy będziemy przecierać glinę. Plastikowe sita na dłuższą metę polegną.
[2012-01-23 22:18]

Romuald55

Sita wędkarskie mają otwory o śr 3,4,5 i chyba 6mm.W zależności od rodzaju zanęty używa się odpowiednich średnic.Na ukleje drobniejsze,na leszcza grube.Gotowe sita są wygodniejsze bo pasują na wiadro i mają uchwyty trzymające je na wiadrze. [2012-01-23 22:18]

89krzysztof

kuchenne ma na ogół bardzo gęste oczka, więc przesiejesz zanętę na drobno. Więc i ryby wejdą w zanętę mniejsze. 

Ja sito zrobiłem sam. Zbiłem z desek prostokąt, na dół dałem siatkę murarską. Taką, którą stosuje się przy ocieplaniu budynków. Przybiłem ją do tego prostokąta i wszystko jest ok. Nic się nie dzieje z sitem. 


Ale nawilżonej zanęty to  chyba nie przetrzesz. 




Każdą zanętę przecierałem. Nawet taką na rzekę, dość mocno sklejoną.  [2012-01-23 22:32]

marek-debicki

Jeżeli przez sito zamierzamy przetrzeć jakieś drobiny zanęty, to niestety musi ono spełniać określone parametry mi.in. w postaci określonej wielkości oczek. Zapewne łatwiej będzie przesiać zanętę Koledze przez siatkę murarską z drobnymi drucianymi oczkami, aniżeli przez metalowe sito kuchenne.  Co nie znaczy, że nie możemy spróbować różnych opcji. [2012-01-24 00:19]

1bartek1

Ja uzywałem sita do przsiewania zboża tzw."przetaku". Dobrze przeciera sie przez nia zarówno zanete jak i gline. [2012-01-24 14:09]

kargul

ja sobie zrobiłęm sam poniewaz do zanęt używam pudełek śniadaniowych bądź jak zwą do przechowywania zywności z tych większych takich mam 2 jedno do rozrobienia a na 2 przesiewam sito zrobiłęm z siatki budowlanej stalowej oczka 6mm złożyłem na pół ale tak aby oczka sie nie pokrywały idealnie tylko tak w połowie i mam sito za??? hmmm.........2-3zł i troche kreatywności pozdro;] [2012-01-24 14:39]

KYLON

Osobiście teraz już od dłuższego czasu używam sit oryginalnych,ale kiedyś używałem osłony od wentylatora pokojowego może tego jest gdzieś na wysypisku śmieci,albo może ktoś ma zepsuty taki wentylator zobacz i wiesz co nawet było ok.
[2012-01-24 14:58]

Romuald55

Odnoszę wrażenie że niektórzy Koledzy nie wiedzą do czego służą sita wędkarskie.Na pewno nie do przesiewania zanęty! [2012-01-24 15:31]

89krzysztof

Otóż zarozumiały kolego jesteś w błędzie. Sito wędkarskie nie tylko służy do przecierania nawilżonej zanęty w celu dotlenienia, ale również do oddzielenia grubych składników od tych drobnych. W tym drugim przepadku przesiewasz zanętę. 
Nie wspominając o tym, że sito może służyć jeszcze do wielu rzeczy, w zależności od pomysłu wędkarza.  [2012-01-24 15:52]

Romuald55

Można też powiesić na ścianie...zamiast obrazu. [2012-01-24 16:13]

89krzysztof

Niektórzy wieszają woblery na choince, inni sita na ścianie.  [2012-01-24 16:26]

Romuald55

Na wynik łowienia ma w 40% umiejętność przygotowania zanęty,50% to umiejętne położenie zanęty na dnie a pozostałe 10 % inne czynniki.Bez odpowiedniego sita i umiejętnego jego użycia najlepsza zanęta może być zmarnowana.Ale niestety na tym portalu nie da się udzielić rad bo są mądrzejsi mistrzowie spławika,nie koniecznie znający temat a zabierający głos, wprowadzając zamęt.
[2012-01-24 17:45]

KYLON

Sukces w zawodach to jak układanka puzzli,wszystko musi do siebie pasować.
[2012-01-24 18:05]

przemo1980

Mistrzów pewnie na portalu nie brakuje,ale zarozumialców też nie :)
Rad pewnie można udzielać, ale może w inny sposób, może mniej nadęty...
[2012-01-24 18:08]

89krzysztof

Na wynik łowienia ma w 40% umiejętność przygotowania zanęty,50% to umiejętne położenie zanęty na dnie a pozostałe 10 % inne czynniki.Bez odpowiedniego sita i umiejętnego jego użycia najlepsza zanęta może być zmarnowana.Ale niestety na tym portalu nie da się udzielić rad bo są mądrzejsi mistrzowie spławika,nie koniecznie znający temat a zabierający głos, wprowadzając zamęt.

Niektórzy zamiast udzielać rad, wolą krytykować i popisywać się wiedzą średnio związaną z tematem. Potem to forum wygląda jak wygląda. [2012-01-24 18:33]