Zaloguj się do konta

Siłownia, plan treningowy

utworzono: 2011/04/11 17:47
bar7064

Witam, jest ktoś na tym forum kto interesuje się kulturystyką, sportami siłowymi, ćwiczy na siłowni, jeśli tak to będe miał do was kilka pytań na ktore potrzebuje szybko odpowiedzi, jesli sie na tym nie znacie nie zawracajcie mi głowy. chce uzyskac odpowiedz od kogos obeznanego w tym temacie. [2011-04-11 17:47]

..........."jesli sie na tym nie znacie nie zawracajcie mi głowy"...............





Hahahahahahahaahaha.............dobre :)))))))))))))

[2011-04-11 18:01]

Koper94

To może kolega bardziej by temat rozwinął, a nie tak trzymał w tajemnicy?


[2011-04-11 18:04]

bar7064

chodzi mi o rozpisanie planu treningowego majacego na celu zwiekszenie sily, dobranie odpowiednich odżywek, mam do dyspozycji 2 ławeczki jedna z regulacja, ławke do brzuszków, atlas do nóg czyli do prostowania nóg i uginania, sztange zwykłą hantle, w następnym tygodniu mam zamiar kupic sztange łamana, chce podnieść wiecej na klate głownie o to mi chodzi chodzi mi rowniesz o zwiekszenie innych parti miesni. plan treningowy potrzebuje na rowny rok. waze 80kg na klate biore 95kg, biceps 38cm. [2011-04-11 18:09]

Koper94

Najlepiej to jedź na Ebro na sumy to taka będzie siła, że będziesz góry przenosił ;)
[2011-04-11 18:16]

zosikxx13

:) ..... na klatę biorę 95kg ..... ale tekst ambitny
[2011-04-11 18:16]

perwer

Przede wszystkim zacznij od brania kreatyny ona zwiększy twoją wydajnośc ,lecz po 3 miesiącach przerwij jej branie na około 3 tygodnie.Do tego aminokwasy i odżywki białkowe.Zamiast odżywek wystarczy dobre odżywianie.Staraj godzinke przed treningiem zjeśc coś co szybko sie strawnego w małych porcjach typu ryż.


Treningi -potrzebny będzie partner.Treningi podzielisz na dwa etapy(chodzi mi o samą klate którą chcesz wzmocnic) do klatki możesz dołozyc trening tricepsu.

Jeden trening będzie wytrzymałościowy typu;robisz rozgrzewkę,po rozgrzewce nakładasz ciężar jakimi robisz serie 8 powtórzeń ,ale robisz nim tylko 3 powtórzenia.Po tem nakładasz cięzar taki jakim robisz okoo 4,5 ruchów i robisz 1 góra dwa róchy.Po tem atakujesz rekord ,stopniowo nakładaj o 5 kilo więcej,nawet jak nie dajesz rady wycisnąc ,kolega po lekku pomaga do góry.Tak 2 razy.Po tem nakładasz cięzar którym robisz serie i ciśniesz ile tylko dasz rady ,jak juz nie dajesz to ciężar kładziesz na stojaka ,ale leżysz dalej.Kolega sciąga na szybko 10 kilo i ciśniesz szybko znowu ile rady dasz na maxa.Po tem kolega sciąga 20 kilo i tak do 5 serii.

Drugi;musisz tutaj wzmocnic inne partie klatki,dlatego robisz rozpiętki,skośnią a na każde zakończenie serii staraj sie zwiększac ciężar.

Regularny cykl powinien przynieśc efekty,pamiętaj żeby nie przemęczyc organizmu,dlatego dwa dni między treningami zrób przerwe.

[2011-04-11 18:56]

bar7064

dzieki perwer  dasz rade rozpisac plan treningowy? [2011-04-11 19:52]

rolo81

a jakie masz pytanko ??????????????????????????????? ja ćwiczyłem 5 lat
[2011-04-11 20:35]

rolo81

wystarczy wpisać w google forma treningu na masę ale to i tak nie wystarczy bo dietka to podstawa pozdrawiam
[2011-04-11 20:41]

terier123

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....
[2011-04-11 21:29]

mariusz23

Dieta+trening+dieta+trening..itd i nie ma operdalania się ! :D nawet jak się źle czujesz to trening ma być na sto procent ! Ćwiczę od 4 lat z przerwami i coś tam się wyrobiło bez chemii choć lekkie odżywki są dobre na szybszą regeneracje, masse z odpowiednim treningiem ale nie próbowałem. Pamiętaj nie ważne ile wyciskasz ale ważne ile zdołasz to znieść a z biegiem czasu osiągniesz efekty które zachowają się na dłużej.
[2011-04-11 22:10]

perwer

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....


Mylisz kolego odżywki ,kreatyne,aminokwasy z omadrenem,sustanolem,testosteronem lub metką.
Nie ma pojęcia dla kulturysty że ma jeśc białko w niewielkich ilościach ,ma robić odpowiednie porcje względem masy ciała ,to samo dotyczy sie aminokwasów i innych substancji.
Trening musisz rozpisać sobie na wszystkie partie mięśniowe ,nie zapominając o nogach.
Radze połączyć w jednym treningu ,góra dwie partie  i na nich sie skupic.Tzn. robisz barki ,to po całej gamie czwiczeń połącz z plecami .Robisz łapy tzn biceps to po bicepsie zrób nogi.Staraj sie odciążyć jedna partie mięsniową od drugiej,bo jak wypompujesz sie na bicepsie ,robienie pleców nie ma sensu bo przez słabe rece nie jesteś w stanie dobrze obciążyć plecy.
Pamiętaj że tylko staranne robione ,bez oszukiwań i z dużymi ciężarami czwiczenia przyniosą efekt. Rozbudujesz mase i siłe,robienie zwykłych seryjek podkreśla twoją rzeżbe ,poprawią sprawność,lecz masowo i siłowo do góry nie pójdziesz.Polecam partnera ,bo tylko w spólnym treningu można do czegoś dojść.
[2011-04-12 09:22]

Diablo

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....


Mylisz kolego odżywki ,kreatyne,aminokwasy z omadrenem,sustanolem,testosteronem lub metką.
Nie ma pojęcia dla kulturysty że ma jeśc białko w niewielkich ilościach ,ma robić odpowiednie porcje względem masy ciała ,to samo dotyczy sie aminokwasów i innych substancji.
Trening musisz rozpisać sobie na wszystkie partie mięśniowe ,nie zapominając o nogach.
Radze połączyć w jednym treningu ,góra dwie partie  i na nich sie skupic.Tzn. robisz barki ,to po całej gamie czwiczeń połącz z plecami .Robisz łapy tzn biceps to po bicepsie zrób nogi.Staraj sie odciążyć jedna partie mięsniową od drugiej,bo jak wypompujesz sie na bicepsie ,robienie pleców nie ma sensu bo przez słabe rece nie jesteś w stanie dobrze obciążyć plecy.
Pamiętaj że tylko staranne robione ,bez oszukiwań i z dużymi ciężarami czwiczenia przyniosą efekt. Rozbudujesz mase i siłe,robienie zwykłych seryjek podkreśla twoją rzeżbe ,poprawią sprawność,lecz masowo i siłowo do góry nie pójdziesz.Polecam partnera ,bo tylko w spólnym treningu można do czegoś dojść.


Jedna mała uwaga.
Można łączyć plecy+barki , biceps+triceps
ale nigdy biceps i nogi. Podczas ćwiczeń pompujesz krew do mięśni. I bez sensu jest pompowanie i w górę i w dół. Wtedy możesz nie dotlenić tak jak trzeba.

[2011-04-12 09:43]

Diablo

Dieta+trening+dieta+trening..itd i nie ma operdalania się ! :D nawet jak się źle czujesz to trening ma być na sto procent ! Ćwiczę od 4 lat z przerwami i coś tam się wyrobiło bez chemii choć lekkie odżywki są dobre na szybszą regeneracje, masse z odpowiednim treningiem ale nie próbowałem. Pamiętaj nie ważne ile wyciskasz ale ważne ile zdołasz to znieść a z biegiem czasu osiągniesz efekty które zachowają się na dłużej.

Tak jak piszesz dieta i trening to podstawa.
Kilka posiłków dziennie. Pierś z indyka, kurczaka, ryż, serek wiejski. Nie można zapominać o warzywach i owocach. Groch, fasola banany. Nie najadać się przed snem. Dużo jeść na śniadanie. I nie ma opie....ania się!
[2011-04-12 09:46]

Jędrula

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widać kolego nie masz najmniejszego pojęcia o kulturystycznej diecie a co za tym idzie o treningach siłowych . Bez białka , BEZ BIAŁKA ? Więc jak bez białka chcesz zbudować mięśnie ?

Polecam zjadać 2-3 gramy PEŁNOWARTOŚCIOWEGO białka-protein na kilogram ciała w trakcie budowania masy . A co do kreatyny to w 100 % popieram zdania @perwera , chociaż 3 miesiące to dla mnie za długo mimo to uważam , iż kreatyna to jeden z najlepszych suplementów masowych na rynku .



 

[2011-04-12 09:49]

Jędrula

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....


Mylisz kolego odżywki ,kreatyne,aminokwasy z omadrenem,sustanolem,testosteronem lub metką.
Nie ma pojęcia dla kulturysty że ma jeśc białko w niewielkich ilościach ,ma robić odpowiednie porcje względem masy ciała ,to samo dotyczy sie aminokwasów i innych substancji.
Trening musisz rozpisać sobie na wszystkie partie mięśniowe ,nie zapominając o nogach.
Radze połączyć w jednym treningu ,góra dwie partie  i na nich sie skupic.Tzn. robisz barki ,to po całej gamie czwiczeń połącz z plecami .Robisz łapy tzn biceps to po bicepsie zrób nogi.Staraj sie odciążyć jedna partie mięsniową od drugiej,bo jak wypompujesz sie na bicepsie ,robienie pleców nie ma sensu bo przez słabe rece nie jesteś w stanie dobrze obciążyć plecy.
Pamiętaj że tylko staranne robione ,bez oszukiwań i z dużymi ciężarami czwiczenia przyniosą efekt. Rozbudujesz mase i siłe,robienie zwykłych seryjek podkreśla twoją rzeżbe ,poprawią sprawność,lecz masowo i siłowo do góry nie pójdziesz.Polecam partnera ,bo tylko w spólnym treningu można do czegoś dojść.


Jedna mała uwaga.
Można łączyć plecy+barki , biceps+triceps
ale nigdy biceps i nogi. Podczas ćwiczeń pompujesz krew do mięśni. I bez sensu jest pompowanie i w górę i w dół. Wtedy możesz nie dotlenić tak jak trzeba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 


Drogi Lucku nie do końca masz rację . W kulturystyce jest dokładnie tak jak w wędkarstwie , są pewne zasady ale nie ma pewniaków . Można łączyć czy nie można to sprawa indywidualna , jak ''daję'' to łącze nogi z bicepsem czy czosnek z truskawką .

Fakt jest taki , że niektóre partie mięśniowe współpracują ze sobą i warto ten fakt wykorzystać na treningach .


[2011-04-12 09:59]

Diablo

Ja tylko radził bym Ci jechać " na czysto ". Bez białka a już na pewno bez kreatyny. Każda firma pisze ,że białko jest nieszkodliwe i zgodzę się ale tylko w niewielkich ilościach. Żal mi osób które zobaczyły zdjęcia Pudziana itp. i chcą być tacy sami. Nie było by w tym nic złego gdyby nie to że oni nie chcą tak wyglądać za parę lat dzięki treningom ale najlepiej za 2 albo 3 miesiące....


Mylisz kolego odżywki ,kreatyne,aminokwasy z omadrenem,sustanolem,testosteronem lub metką.
Nie ma pojęcia dla kulturysty że ma jeśc białko w niewielkich ilościach ,ma robić odpowiednie porcje względem masy ciała ,to samo dotyczy sie aminokwasów i innych substancji.
Trening musisz rozpisać sobie na wszystkie partie mięśniowe ,nie zapominając o nogach.
Radze połączyć w jednym treningu ,góra dwie partie  i na nich sie skupic.Tzn. robisz barki ,to po całej gamie czwiczeń połącz z plecami .Robisz łapy tzn biceps to po bicepsie zrób nogi.Staraj sie odciążyć jedna partie mięsniową od drugiej,bo jak wypompujesz sie na bicepsie ,robienie pleców nie ma sensu bo przez słabe rece nie jesteś w stanie dobrze obciążyć plecy.
Pamiętaj że tylko staranne robione ,bez oszukiwań i z dużymi ciężarami czwiczenia przyniosą efekt. Rozbudujesz mase i siłe,robienie zwykłych seryjek podkreśla twoją rzeżbe ,poprawią sprawność,lecz masowo i siłowo do góry nie pójdziesz.Polecam partnera ,bo tylko w spólnym treningu można do czegoś dojść.


Jedna mała uwaga.
Można łączyć plecy+barki , biceps+triceps
ale nigdy biceps i nogi. Podczas ćwiczeń pompujesz krew do mięśni. I bez sensu jest pompowanie i w górę i w dół. Wtedy możesz nie dotlenić tak jak trzeba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 


Drogi Lucku nie do końca masz rację . W kulturystyce jest dokładnie tak jak w wędkarstwie , są pewne zasady ale nie ma pewniaków . Można łączyć czy nie można to sprawa indywidualna , jak ''daję'' to łącze nogi z bicepsem czy czosnek z truskawką .

Fakt jest taki , że niektóre partie mięśniowe współpracują ze sobą i warto ten fakt wykorzystać na treningach .


No jak u Ciebie biceps współpracuje z nogami to gratulacje. I z tymi truskawkami i czosnkiem toś trochę popłynął.

A najlepszym środkiem budującym masę mieśniową nie jest kreatyna. Są jeszcze odzywki dla  koni wyścigowych ale to trzeba mieć dojścia:)

[2011-04-12 10:05]

Jędrula

dzieki perwer  dasz rade rozpisac plan treningowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do planu treningowego to powiem Ci kolego , że trzeba wiele sprawę przeanalizować zanim przystąpisz do rozpisywania ćwiczeń i diety . Trzeba sie mocno zastanowić aby nie zrobić sobie krzywdy na siłowni . Jest wiele sposobów i metod treningowych jednak początkujący powinien wybrać jedną lub dwie i stosować je kwartał może pół roku aż do zauważenia braku rozwoju , wtedy zmiana i kolejny sposób . Z biegiem czasu kolego poznasz wiele sztuczek którymi w przyszłości będziesz mógł żaglować dla uzyskania lepszej sylwetki .



Lucek ja nie napisałem , że kreatyna buduje mięśnie tylko sugerowałem , że pomaga budować . Mięśnie jak pewnie wiesz buduje białko . I nie widzę czemu widzisz coś złego w kreatynie ?

[2011-04-12 10:13]

Jędrula

dzieki perwer  dasz rade rozpisac plan treningowy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do planu treningowego to powiem Ci kolego , że trzeba wiele sprawę przeanalizować zanim przystąpisz do rozpisywania ćwiczeń i diety . Trzeba sie mocno zastanowić aby nie zrobić sobie krzywdy na siłowni . Jest wiele sposobów i metod treningowych jednak początkujący powinien wybrać jedną lub dwie i stosować je kwartał może pół roku aż do zauważenia braku rozwoju , wtedy zmiana i kolejny sposób . Z biegiem czasu kolego poznasz wiele sztuczek którymi w przyszłości będziesz mógł żaglować dla uzyskania lepszej sylwetki .



Lucek ja nie napisałem , że kreatyna buduje mięśnie tylko sugerowałem , że pomaga budować . Mięśnie jak pewnie wiesz buduje białko . I nie wiem czemu widzisz coś złego w kreatynie ?



[2011-04-12 10:17]

Jędrula

 



A tym bardziej nie napisałem , że nogi współpracują z bicepsem jednak w pewnych okolicznościach taki trening może być bardzo skuteczny z tym , że męczący jednak zawsze możemy wydłużyć przerwy pomiędzy ćwiczeniami .

[2011-04-12 10:22]

perwer

Planu treningowego Ci nie rozpisze bo to mija sie z celem,ale jeśli napiszesz ile masz lat ,od ilu lat cwiczysz i napiszesz mi swój plan, to moge co nie co zasugerowac,skorygowac.Chętnie dobiore Ci suplemęty ,lub Ci niektóre odradze.Potrzebuje też info na jakim sprzęcie czwiczysz ,czym dysponujesz i czy miałeś kontuzje typu zerwany mięsien.Musisz napisac czy zależy Ci na rzeżbie kulturystycznej co wiąże sie z odpowiednim jedzonkiem i planem treningowym,czy po prostu chcesz byc wielki i miec pare.Żeby co kolwiek doradzic przydało by się twoje zdięcie .

Kulturystyka to bardzo niewdzięczny sport,jaka kolwiek choroba ,lub przerwa powoduje duży spadek formy  siłowej oraz wyglądu.Jednak mięśnie mają tzw.pamięc i łatwiej komuś kto kiedyś czwiczył dojśc do formy niż komuś kto zaczyna.Musisz miec na uwadze że to też bardzo odbija sie na psychice,ty będziesz rosnoł w oczach znajomych,a tobie będzie sie wydawało że ciągle jesteś za mały.Nie czytaj i sugeruj sie opiniami że nóg nie można łaczyc z nogami,bo ręce to przedramie ,wzmacnianie nadgarsta(a nie sam biceps i triceps)i na modlitewniku wiele ważnych i ciekawych czwiczen na które ja i wielu kolegów właśnie wtedy znajdywaliśmy czas.

Nie czytaj głupot na temat białka i kreatyny.Kreatyna to suplement zbudowany na bazie kilku aminokwasów. W niewielkiej ilości przechowywane są  przez komórki mięśniowe które zaczynaja wchłaniac więcej wody co zwiększa objętośc komórek.Dzieki tym reakcjom w organizmie wywołuje sie tzw,bodziec anaboliczny ,który pobudza mięsnie do przyrostu siły i masy mięśniowej.Tak na szybciutko chce wyjaśnic działanie kreatyny i uciąc spekulacje na jej temat.

Dodam że kreatyna poprawia wydolnośc organizmu co sprawia że treningi sa intensywniejsze,co wiąże sie ze szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej itak dalej itd...Oczywiście dla pełnego sukcesu kreatyne trzeba wspomagac innymi substancjami ale to inna historia i nie każdy zrozumie.

Na spokojnie na priva napisz ,postaram sie pomóc bo tu moge pisac i [pisac i oprócz debilnych przez niektórych komentarzy większego porzytku nie będzie.Dzięki dla modka że niektóre debilne komentarze wykasował.To że niektórzy oprócz pierdzenia w stołek na rybach niczego innego nie osiągneli,nie musi odzwierciedlac sie na forum i obrażac kolege który ma tez inne zainteresowania niz wędkowanie.

[2011-04-12 16:28]

pstrag222

ułozenia dobrego planu wcale niejest takie proste to samo tyczy sie diety, suplementów i odzywek.
napisz wiecej o swojej budowie ciała, przemianie materi to cos sie nato poradzi
[2011-04-12 19:23]

jagielka

jak chcesz zwiększyć masę mięśniową to walnij strzały :D szybki efekt
[2011-04-12 20:19]

terier123

Nie chodziło mi o białko z produktów naturalnych ale o suple. To wielka nieprawda że bez supli nie nabierzesz ciałka i że trzeba jes stosować. Ja w jakieś 5 miesięcy przytyłem 7kg i to wyłącznie jedząc banany, ryby, ryż, kluski, płatki z mlekiem oraz pijąc jogurty...
[2011-04-12 20:39]

perwer

Nie chodziło mi o białko z produktów naturalnych ale o suple. To wielka nieprawda że bez supli nie nabierzesz ciałka i że trzeba jes stosować. Ja w jakieś 5 miesięcy przytyłem 7kg i to wyłącznie jedząc banany, ryby, ryż, kluski, płatki z mlekiem oraz pijąc jogurty...

Ja 15 kilo przytyłem od paru lat nic innego nie robiąc tylko pijąc piwo na rybach i przed telewizorem.Tak że nie masz sie czym chwalic.
[2011-04-12 21:05]