Silny wiatr a brania bialej ryby?

/ 3 odpowiedzi
Witam kolegów...
Czy silny wiatr ma jakies znaczenie na brania ryb?
Bylem kiedys z kolega połowić leszczyki i płocie i nic...zero brań...
Łowilismy z początku na spławik a gdy wiatr sie wzmógł (około 30 może do 50 km/h) przestawiliśmy się na grunt i też nic...


ArekCs


Tak wiatr ma wpływ na brania ryby tutaj zacytuje przysłowie cżesto używane mojego znajomego "wiatr ze wschodu wędkarz umiera z głodu" "wiatr ze wschodu ryba chodu" gdy się pytam dlaczego "ze wschodu to nigdy nic dobrego nie przyszło"
Różne są opinie dotyczące wiatrów lecz północny i wschodni nie wpływa dobrze na brania w przeciwieństwie do cieplejszych wiatrów z południa lub z zachodu.
Jeśli chodzi o siłę wiatru to jeśli chodzi o karpia bardzo silny wiatr, a co za tym idzie duża fala- mieszająca glebę z dna wody może przyczynić się do zasypania skrzel ryby i powoduje to kompletnie zaprzestanie  żerowania.
Najlepiej łapać pod wiatr gdyż fala ruszająca dno zsuwa wszelkie robale do brzegu a ryba doskonale o tym wie i podchodzi w to miejsce. (2011/05/26 16:58)

jurek


Widzę Arku , że  " odrobiłeś lekcję " ------ jesteś młodym wędkarzem , a już dużo wiesz pożytecznych rzeczy , myślę że wędkarstwo to Twoja prawdziwa pasja ---- życzę Ci wszystkiego co najlepsze w tym hobby -------- pozdrawiam Jurek .
(2011/05/26 17:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bea


Jest jeszcze jedno powiedzenie łączące brania ryb z wiatrem:
"Wiatr od Szweda leszcza nie da" (2011/05/26 20:37)