Silniki zaburtowe Yamaha 9,9 Suzuki 9,9

/ 9 odpowiedzi
wiatm jesli ktos miał do czynienia z danymi markami prosze o pomoc.szukam silnika z nowych modeli pod troling na odre,który z nich jest najcichszy i ma najmniejsze spalanie?
mossak

Jamaha Suzuki jak najbardziej.Pamiętaj jak rzeka to z krótką stopą .bo to bardzo ważne.Honda ok ale glośna  (2016/03/05 21:02)

aldente

Yamaha...najlepszy silnik! Zero usterek! (2016/03/06 01:50)

jendreczek

Yamaha jak dla mnie najlepsza, Mam teraz starą 8 długo szukałem zadbanej po wszystkich mercurych i jonsonach czterosowach i dwusówach mocnych i słapszych nigdy więcej elektroniki w silniku i jak to długo będzie możliwe zawsze dwutakt. Odkąd ją mam nigdy nie wracałem na wiosłach. Może i troszkę głośna może słaba ( łódeczka około 250 kg przeróbka z motorówki ) ale zawsze sprawna .  A do trolingu kolego to elektryk z pod spaliny wszystko tak do 10 m spiepsza widać to najlepiej na echo . (2016/03/06 09:29)

waldiglogow

jak bym na elektryka wsiadł na odrze to w szczecinie albo w swinoujsciu bym sie zatrzymał.za duzy prad na elektryka na naszym terenie
  (2016/03/06 10:27)

jendreczek

Che che dobre ale na zalewie Byś połowił :-) (2016/03/06 11:23)

waldiglogow

elektryka mam 62lbs ale przydaje sie tylko na jeziorabo tam gdzie lowie jest zakaz uzywania spalinowych,treaz cos na odre potrzeba co by za sumem polatac,wybór chyba padnie na suzuki bo pojemnosc ponad 300 a nie jak yamaha 202,no i nowej generacji silniki bo na wtrysku a nie gaznik (2016/03/06 11:31)

Tomek079

Yamaha jak dla mnie najlepsza, Mam teraz starą 8 długo szukałem zadbanej po wszystkich mercurych i jonsonach czterosowach i dwusówach mocnych i słapszych nigdy więcej elektroniki w silniku i jak to długo będzie możliwe zawsze dwutakt. Odkąd ją mam nigdy nie wracałem na wiosłach. Może i troszkę głośna może słaba ( łódeczka około 250 kg przeróbka z motorówki ) ale zawsze sprawna .  A do trolingu kolego to elektryk z pod spaliny wszystko tak do 10 m spiepsza widać to najlepiej na echo .

Nie wiem trollinguje i elektrykiem na wodzie 1 metr i przynęty z 15 metrów za łódką jak i na 2.6 kM jak i na 10 kM 2 suwie na tej samej wodzie w tym samym miejscu i nie zauważyłem przewagi któregoś z silników podczas trollingu no chyba że poza ciszą na elektryku.

(2016/03/19 18:52)

jacfar

na trolla nie potrzebujesz aż takiej mocy, 6km z blokadą manetki starcza aż nadto, ale jeśli trafi Ci się yamaha 9,9 vmax w 2 suwie kupuj w ciemno, 2 gary chodzą równiótko , wprawdzie waży ponad 40kg i pali jak smok, ale poza trollem szybko dopłyniesz na łowisko a jeszcze szybciej wraca się do portu; przez kilka lat katowałem taki na narwi podczepiony do 7m plastyka i do dziś żałuję, że sprzedałem. (2016/03/19 20:15)

waldiglogow

padło na suzuki 20km,jedyny z wszystkich na wtrysku.

http://allegro.pl/silnik-zaburtowy-df20as-suzuki-20km-krotki-wtrysk-i6050344075.html (2016/03/20 15:41)