Zaloguj się do konta

Silniki do łodzi wędkarskich

utworzono: 2010/10/03 18:28
danieleklubin

Koledzy :)

pomału zastanawiam sie nad kupienia łodzi i silnika do niej i tu moje pytania:

1) jakie są przepisy jezeli chodzi o silniki spalinowe a jakie o elektryczne czy występują jakies ograniczenia?

2) Był bym wdzieczny jezeli ktoś by mi polecił jakis silniczek. łodz za jaką sie rozglądam jest dł. od 3,6 do 4,2 .zamiedzam łowić na zaporówkach i na odrze.

[2010-10-03 18:28]

Koledzy :)

pomału zastanawiam sie nad kupienia łodzi i silnika do niej i tu moje pytania:

1) jakie są przepisy jezeli chodzi o silniki spalinowe a jakie o elektryczne czy występują jakies ograniczenia?

2) Był bym wdzieczny jezeli ktoś by mi polecił jakis silniczek. łodz za jaką sie rozglądam jest dł. od 3,6 do 4,2 .zamiedzam łowić na zaporówkach i na odrze.

Podpowiem Ci jedno napewno. Jeśli chcesz pływać na zaporówkach i Odrze, jakiejkolwiek rzece, to napewno nie silnik elektryczny, i w silnikach elektrycznych ograniczeń nie ma. Używając silników spalinowych na jednostkach pływających, nie musisz posiadać patentu sternika motorowodnego, jesli masz silniczek spalinowy do 10 KW, czyli do 13 KM, powyżej tych parametrów musisz juz posiadać patent. Silniczki najbardziej wdzięczne, mało awaryjne , sprawne i dość silne na jednostkę o takich gabarytach jak podajesz, to ja polecam malutką, cichą Hondę dwu-konną. Nie pamiętam naz numeracyjnych tego silniczka, ale jest super i tani. Zapewne jak wklepiesz w wyszukiwarce, to Ci ich cała masa wyskoczy.

[2010-10-03 18:43]

danieleklubin

o dzieki za info Mastiff dobrze jest sie zapytać kogoś mądrzejszego w temacie.  [2010-10-03 18:47]

Nie tam zaraz mądrzejszego, ale tak mi się życie ułożyło, że sie na tym znam i jak mogę , to sie tą wiedzą dzielę. Powodzonka. Aha, nie kupuj używanych łodzi przed zimą.  [2010-10-03 18:54]

danieleklubin

narazie zbieram kaskę i opinie i myślę o kupnie zestawu na wiosnę. No słysząłem ze łodzie nie lubią  zimy bo jak sie woda miedzy burty dostanie i zamarznie to mogą byc nieprzyjemnosci...

[2010-10-03 19:08]

Dlatego kupuje się je po zimie, żeby było widać ewentualne uszkodzenia i szczeliny rozepchane przez mróz. [2010-10-03 19:13]