Silnik zaburtowy.

/ 11 odpowiedzi
Co wybrać jaki silnik - by był ekonomiczny, naprawa tania " , łatwa eksploatacja i konserwacja. Silnik 6 lub 8 KM więcej mi nie trzeba do pontonu 330.ParsunTohatsuEvindureSeakingKtóre z tych silników są powiązane z Hondą lub Yamahą.Myślałem o Evindure, ale mówią że naprawa droga.Pozdro.Jeśli mi z pisownią nazw nie wyszło to przepraszam.
aldente


tylko Evinrude Ci nie wyszlo:-)
Tohatsu lub Evinrude....oba są dobre. (2014/05/09 15:31)

HornBoats


tylko Evinrude Ci nie wyszlo:-)
Tohatsu lub Evinrude....oba są dobre.




POPIERAM gust kolegi czyli Tohatsu i evinrude.
Ale uzupełnię o jeszcze jeden - ZIPP MARINE (2014/05/09 16:35)

miecz-gaz


A ten Zipp Marine co to za wytwór. Z nazwy trąca motoryzacją jedno śladu. (2014/05/09 17:30)

miecz-gaz


Czy koledzy posiadają owe silniki. Może coś w skrócie opiszcie na mój priv.Dzięki. (2014/05/09 17:35)

miecz-gaz


Ciekawostka- Dzisiaj 9 05 2014 dowiedziałem się z konkretnego źródła że Seaking  wywodzi się z firmy która produkuje silniki Parsun. Coś wiecie na ten temat. Czy to kaczka.Natomiast Evinrude wymawia się  ewinroucz, kojarzy się to z językiem angielskim a wytwór jest USA. ?. (2014/05/09 17:55)

QBS


Ciekawostka- Dzisiaj 9 05 2014 dowiedziałem się z konkretnego źródła że Seaking  wywodzi się z firmy która produkuje silniki Parsun. Coś wiecie na ten temat. Czy to kaczka.Natomiast Evinrude wymawia się  ewinroucz, kojarzy się to z językiem angielskim a wytwór jest USA. ?.


Posiadam Parsuna coś 5km, niby to "licencja" czy "podróbka" Yamahy - tyle słyszałem. Sprzedaż, serwis w Tłuszczu - rampa a"la skup złomu, zryty teren, złomowisko. Co do silnika - chodzi równo, ładnie wchodzi na obroty, zero problemów. (zrywka czasem odłazi od podgumowanego "przycisku" - fachowcem nie jestem, ale to to gawno gdzie wkłada się końcówkę zrywki trzeba czasem odciągnąć żeby zapalił) Przełączanie wstecznego biegu też bezproblemowo. Z wqurwiających rzeczy - manetka gazu przy połączeniu z silnikiem ma lekki luz. Nie będę się mądrzył, bo to pierwsza moja spalinówka i może tak musi być. (2014/05/09 20:59)

miecz-gaz


Tę 5-kę do jakie jednostki podczepiasz, chodzi mi jaka długość , czy to łudź czy ponton jakiej marki i gdzie popylasz - pływasz nim rzeka, jezioro ?. (2014/05/10 21:31)

QBS


Generalnie jezioro, ponton ok. 3m, podłoga alu., dziób/ dół czy jak to zwał dmuchany. W ślizg nie wchodzę, ale daje radę na jeziorze. (2014/05/14 19:43)

Tusior


TOHATSU LUB EVINRUDE:) (2014/05/14 20:39)

cierpliwy1


Z tych co wymieniłeś na pewno najlepszy jest Tohatsu (2014/05/14 20:50)