Silnik Wieterok 8km Wasze opinie

/ 16 odpowiedzi
Witam mam pytanko czy taki motorek nada sie do łódeczki 3,5x1,4 ??? Jestem zielony w temacie jednostek pływających i każda podpowiedz się przyda. Pozdrowionka
u?ytkownik57785


Oczywiście, bez problemu. Tylko z częściami do nich jest problem. Od Rosjan na wschodzie Polski na bazarach wiem, że można dostać. (2011/06/26 13:33)

arus


ja prawie ze wschodu do lublina mam tylko 100 a taki zabytek leży u znajomego w garazu i pleśnieje (2011/06/26 13:42)

u?ytkownik57785


ja prawie ze wschodu do lublina mam tylko 100 a taki zabytek leży u znajomego w garazu i pleśnieje





To bierz. Bardzo mocne silniki. Swego czasu WOPR na większości motorówek "Cameo" i skuterów miał te napędy. Zawsze tylko miej zapasowe kliny mosiężne do śruby, bo lubi zrywać. (2011/06/26 13:45)

arus


Tak też zrobię. dzięki Maciek za szybką odpowiedż. Z żartow mam łodeczke i do tego jeszcze silnik a mówią ze marzenia się nie spełniają HEHE (2011/06/26 13:52)

robert783


czesc kolego ja na tym rusku pływałem po wiśle i łajbe miałem długosci 5.20 i super sie sprawował takze zapinaj motor i na wode pozdrawiam  (2011/06/26 13:54)

u?ytkownik57785


Tylko pamiętaj mieszać olej do paliwa. Najlepiej Mixol. Chociaż inne oleje ten kombajn też przetrawi. (2011/06/26 14:02)

arus


Co nagle to po diable Wisełka to kiedyś na początek bajorka to dopiero poczatki przygody z pływaniem . A mówia że wędkarstwo to tani sport. Czytałem coś o zarzucaniu (zalewaniu) świecy jednego cylindra ??? Ale to juz pózniejsze zmartwienie. Teraz to kapoki ,przeróbka pawęży i treningi (2011/06/26 14:04)

mimi127


Stary dobry rusek :)))). Prawdziwy kombajn tylko jak możesz to używaj lepszego oleju. Płyny ekspluatacyjne im lepsze tym żywotność urządzenia dłuższa :)) (2011/06/26 14:08)

u?ytkownik57785


Co nagle to po diable Wisełka to kiedyś na początek bajorka to dopiero poczatki przygody z pływaniem . A mówia że wędkarstwo to tani sport. Czytałem coś o zarzucaniu (zalewaniu) świecy jednego cylindra ??? Ale to juz pózniejsze zmartwienie. Teraz to kapoki ,przeróbka pawęży i treningi






Tak, to prawda. Dlatego zawsze miej przy sobie narzędzia na pokładzie. Ja na motorówce zawsze miałem kombinerki do zmiany klina, klucz do świec i śrubokręty do regulacji. (2011/06/26 14:17)

arus


Spokojnie dam se rade mieszanka do dwusuwa to nie jest jakaś czarna magia bardziej chodziło mi jak se ten kacap radzi na wodzie bo znajomi śmieją sie z tych zabytków i polecają Yamahe ale to już sa koszty (2011/06/26 14:27)

u?ytkownik57785


Spokojnie dam se rade mieszanka do dwusuwa to nie jest jakaś czarna magia bardziej chodziło mi jak se ten kacap radzi na wodzie bo znajomi śmieją sie z tych zabytków i polecają Yamahe ale to już sa koszty 






Niejedna Yamaha w tej mocy dostanie z nim po tyłku. Wicher i Wietierok, to najlepsze silniki tamtych lat. A do Yamahy, Suzuki, Johnsona czy Merkurego bez renomowanego servisu nawet nie podchodź, a te kitajce ruskie nawet servis kosiarek naprawi.  (2011/06/26 14:38)

robert783


mi w rusku kiedys na wodzie klin sie zciał i niestety powrót na wiosełkach ale warto był  (2011/06/26 14:55)

u?ytkownik57785


mi w rusku kiedys na wodzie klin sie zciał i niestety powrót na wiosełkach ale warto był 






Dlatego trzeba wozić zapasowe, a w razie "W" wskakuje się do wody i wymienia klin. (2011/06/26 16:33)

mimi127


Spokojnie dam se rade mieszanka do dwusuwa to nie jest jakaś czarna magia bardziej chodziło mi jak se ten kacap radzi na wodzie bo znajomi śmieją sie z tych zabytków i polecają Yamahe ale to już sa koszty 






Niejedna Yamaha w tej mocy dostanie z nim po tyłku. Wicher i Wietierok, to najlepsze silniki tamtych lat. A do Yamahy, Suzuki, Johnsona czy Merkurego bez renomowanego servisu nawet nie podchodź, a te kitajce ruskie nawet servis kosiarek naprawi. 



 

Przepraszam ze sie wtrącam.  Moge się założyć że YAMAHA  nie da sie pokonać ani  Dużemu WICHROWI ani WIETEROKOWI. Mąż zmienił motorek z sowieta na japońca i szósty rok bez dotykania pali bez zarzutu

(2011/06/26 18:27)

u?ytkownik57785


Spokojnie dam se rade mieszanka do dwusuwa to nie jest jakaś czarna magia bardziej chodziło mi jak se ten kacap radzi na wodzie bo znajomi śmieją sie z tych zabytków i polecają Yamahe ale to już sa koszty 






Niejedna Yamaha w tej mocy dostanie z nim po tyłku. Wicher i Wietierok, to najlepsze silniki tamtych lat. A do Yamahy, Suzuki, Johnsona czy Merkurego bez renomowanego servisu nawet nie podchodź, a te kitajce ruskie nawet servis kosiarek naprawi. 



 

Przepraszam ze sie wtrącam.  Moge się założyć że YAMAHA  nie da sie pokonać ani  Dużemu WICHROWI ani WIETEROKOWI. Mąż zmienił motorek z sowieta na japońca i szósty rok bez dotykania pali bez zarzutu




Ja mówię o latach świetności Wichrów (20-25 lat temu), dzisiaj to średnia kosiarka ma większą moc niż Wicher. Ale jak Japoniec przyklęknie, to już na grubo i suszy kieszeń też na grubo, jak moja żona :)



(2011/06/26 18:43)

mimi127


Spokojnie dam se rade mieszanka do dwusuwa to nie jest jakaś czarna magia bardziej chodziło mi jak se ten kacap radzi na wodzie bo znajomi śmieją sie z tych zabytków i polecają Yamahe ale to już sa koszty 






Niejedna Yamaha w tej mocy dostanie z nim po tyłku. Wicher i Wietierok, to najlepsze silniki tamtych lat. A do Yamahy, Suzuki, Johnsona czy Merkurego bez renomowanego servisu nawet nie podchodź, a te kitajce ruskie nawet servis kosiarek naprawi. 



 

Przepraszam ze sie wtrącam.  Moge się założyć że YAMAHA  nie da sie pokonać ani  Dużemu WICHROWI ani WIETEROKOWI. Mąż zmienił motorek z sowieta na japońca i szósty rok bez dotykania pali bez zar



Ja mówię o latach świetności Wichrów (20-25 lat temu), dzisiaj to średnia kosiarka ma większą moc niż Wicher. Ale jak Japoniec przyklęknie, to już na grubo i suszy kieszeń też na grubo, jak moja żona :)



Jak sie dba tak sie ma:). Kiedyś  ruskie było dobre bo tanie , teraz japońskie też jest tanie . Trzeba tylko zapewnić ; dobry smar do stopy, dobry olej od paliwa i raz na jakiś czas przepalić etyliną 98. A o serwisie można zapomnieć. I oczywiście jak sie świeczka sypnie to 20zł. trzeba wydać.   A ruski były faktycznie dobre, bo nawet po utopieniu paliły :))( to nie żart)

(2011/06/26 19:41)