Zaloguj się do konta

Silnik Osapian 40 lb HasWing

utworzono: 2012/03/08 10:18
marcin1986

Witam kto posiada z kolegów taki silnik proszę o jego opinie...
[2012-03-08 10:18]

Pewnie w maju będę posiadać Osapiana ale 45, wtedy napiszą co i jak. Pozdro.
[2012-03-08 14:20]

swyniu

Witam kolegę. Na wiosnę kupuję taki silnik  z akumulatorem KM Battery NPG 80 ah. Panowie polecili mi taki do pontonu BARK 310 i powiedzieli że 40 lbs. to z fajnym zapasem mocy i jest w zupełności wystarczający jak na takie rozmiary [2018-01-24 10:34]

amstaf358

Silnik elektryczny kupuje się ZAWSZE najmocniejszy na jaki nas stać,bo nie wiadomo nigdy  na jakich wodach przyjdzie nam pływać w przyszłosci,a w razie burzy która  nas zastanie na akwenie,i trzeba będzie uciekać szybko do brzegu,to na mocnym silniku np 55/60 lbs dopłyniemy do brzegu,ratując cztery litery,na słabszym  pod wiatr i fale już nie..........trochę wyobrazni panowie.... [2018-01-24 10:56]

z@mela

amstaf358 - tak jak mówisz  podobnie z samochodami  zawsze kupujemy najwiekszy  , najmocniejszy na jaki nas stać  żeby  szybko i bezpiecznie dojechać do celu   nie no  bez przesady   osobiście  kupując  silnik kierowałbym się  kilkoma wytycznymi  
 do czego będę  go podpinał  teraz i w przyszłości
gdzie będę  pływał
jak długo będę pływał
budżet

trzeba wziąć  pod uwagę  ze  55lb siłą rzeczy  będzie bardziej prądożerny  niż  30  ale pozwoli   może nie    dużo  szybciej płynąć  co pchnąć  większą  , cięższą łajbę .
Pływałem na 30lub 34 MK stary dobry silniczek  pięknie  się na nim pływało ,  zużywał bardzo mało prądu  ale kilka razy płynąc pontonem w trakcie  silnego wiatru miałem problem upłynąć  za to  na łodzi OK   pozniej  kupiłem 40lb  także MK   silnik także  super  ale jest znacznie bardziej prądożerny . Wykonanie  pierwsza klasa nie ma porownania  do osapianów  haswingów i nnych  to inna liga dlatego budżet jako kryterium umieściłem na końcu .

Kilku kumpli  posiada osapiany 40 i bardzo sobie chwalą    za cene , skladany rumpel i tyle   każdy z nich  rozwalił  pod silnikiem tę płetwęz tworzywa   przymocowaną  na nity  - łatwe do naprawy o ile nie odpadnie na  podwodnym ponarze. [2018-01-24 20:22]

artur-bialobloc

Mam osapiana 40 lbs od 5 lat uzywam a raczej uzywalem z aku 100ah. Po jakichs 2 latach uzytkowania na wodzie w tym czasie byl moze ze 20 razy padl przelacznik biegow. Koszt nowego bez wymiany 120 zl. Po wymianke na nowy wszystko dzialalo , po jakichs 20 wypadach nad wode silnik odmowil posluszenstwa. Naprawa tych silnikow tylko u jednego Pana w Polsce tam gdzie serwis jak dobrze pamketam Tomaszow Mazowiecki. Kolega elektryk naprawil mi go powiedzial ze komutator byl do czyszczenia. Silnik jest bez maxymilizera. Jak dla mnie nie polecam fego chinczyka bo nie jesg wart swojej ceny. Polecam dolozyc kaski i kupic minn kote. Ja kuoilem 40lbs minn koty i jestem mega zadowolong pozatym jesli cos sie z nim kiedys stanje naprawie w kazdym serwisie nie jak z chinczykiem. Osapiana mam teraz na zapas. Taka jest moja opinia. Pozdrawiam [2018-01-24 20:23]

luxxxis

Pomijając fakt że autor wątku zadał pytanie w 2012r dorzucę swoje 3 grosze.
Pływam na Osapianie 30lbs,mój ponton ma 2,5m ,obładowany do fulla zawsze,używam go minimum 3 razy w tygodniu od 1 maja do sylwestra.
Moje wody mają max 100h,-silnik póki co zawsze dawał radę,dodam że łowię w największych wichurach,białe grzywy mnie nie robią...
Dwukrotnie miałem go założone do Rib-a,ponad 4m,-dał radę,moje aku ma 95ah-samochodówka ale nowa.
Jestem zadowolony z gadziny. [2018-01-25 16:27]

stefan55

Silnik godny kupienia użytkuje Osapiana od trzech lat i nigdy mnie nie zawiód,brak jakichkolwiek usterek. Posiadam pontonik Kolibri KM280 i silnik wystarczający do tego sprzętu, [2018-01-25 20:06]

swyniu

👍 te aku. które macie sa to kwasiaki,agm czy żelowe ??? K polecieli 80 npg km Battery ,lecz zastanawiam się nad 70 bo głównie do wywózki i pod namiot [2018-01-30 05:01]

swyniu

Zapytam jeszcze. akich ładowarek używacie ? do zelowych aku ? [2018-01-30 15:01]

swyniu

Już nie pytam 😁😁😁😁 kupiłem. Akumulator zmieniłem na 70 bo ogólnie do wywózki i delikatnego penetrowania wody. 70 wystarcza na 2 h. pływania na 5 biegu więc jak dla mnie to wystarczająco na 2/3 biegu koło 5 godzinek.Ładowarka  Schumachera SCI6 6A. 
I adapter z końcówką zapalniczki sam. do oświetlenia na wypady pod namiot [2018-02-03 04:30]

amstaf358

ładowarka ok,sam mam  taką 10A do aku 100 ah............. [2018-02-03 08:23]

swyniu

Rozmawiałem z sprzedawcą i polecił 10A do szybkiego ładowania 😁 żelówek100 ah.Ogólnie polecał Schumachery. Tymi mniejszymi wszystko się załaduje lecz proporcjonalnie dłużej. [2018-02-03 09:22]

stefan55

Ja używam akumulatora kwasowega agm 80Ah + ładowarka CTEK MXS 5.0 -5A i jest spoko [2018-02-04 14:04]

stefan55

Ja używam akumulatora kwasowega agm 80Ah + ładowarka CTEK MXS 5.0 -5A i jest spoko [2018-02-04 14:04]

swyniu

I na ile Ci starcza aktu ??? [2018-02-05 16:44]

stefan55

swyniu wszystko zależy czy masz zamiar trolingować czy tylko dopływać na miejscówke napisz co Cię interesuje [2018-02-05 18:45]

swyniu

Stefan żadnego trolla :) tylko dopłynięcie do łowiska a najcześciej wywózka i to wszystko :). rozmawiałem z elektrykiem z pracy ,bardzo kumaty kolo policzył od ręki ile dam radę płynąćna maksymalnym biegu. proste jak drut :)moc silnika 480 W dzielimy przez napięcie 12V i wychodzi zużycie na godzinę  -  40 A/h ,czyli jk mam aku 70 to na niecałe 2 godzinki pływania [2018-02-10 15:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia