Zaloguj się do konta

Silnik elektryczny do łodzi-wybór

utworzono: 2012/08/20 10:55
Pawelski13

Witam

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc/opinie w sprawie zakupu silnika do łodzi 4,30m x 1,70m

Potrzebuję silnik do metody trollingowej.

Z wyboru padło na Minn Kota traxxis 55lbs.

Przeglądając internet znalazlem kilka innych silników które mają te same parametry.

Czy ktoś z Was używa taki silnik i może coś o nim napisać:

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=3415

Znalazłem również taki :

http://www.sonarsklep.pl/silnik-elektryczny-osapian-55-max-maximizerem-gwarancja-do-lat-p-584.html

Co o nich sądzicie, są dużo tańsze, ale czy wytrzymałe>

Pozdrawiam

Paweł

[2012-08-20 10:55]

Pawelski13

Witam

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc/opinie w sprawie zakupu silnika do łodzi 4,30m x 1,70m

Potrzebuję silnik do metody trollingowej.

Z wyboru padło na Minn Kota traxxis 55lbs.

Przeglądając internet znalazlem kilka innych silników które mają te same parametry.

Czy ktoś z Was używa taki silnik i może coś o nim napisać:

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=3415

Znalazłem również taki :

http://www.sonarsklep.pl/silnik-elektryczny-osapian-55-max-maximizerem-gwarancja-do-lat-p-584.html

Co o nich sądzicie, są dużo tańsze, ale czy wytrzymałe>

Pozdrawiam

Paweł

pomyłka jeżeli chodzi o pierwszy link - powinien być ten :

http://www.makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=6054

Daiwa najprawdopodobniej nie ma płynnej regulacji obrotów

[2012-08-20 13:02]

Kolego z tego co mi wiadomo, a dużo czytam na ten temat bo sam przymierzam się do kupna elektryka, Osapiany są lepiej wykonane niżli obecne Minn Koty Endura. Mają grubsze kable przez co zawodność jest mniejsza jak i również straty energii. Przełącznik biegów też wytrzymalszy. Choć Traxxisy to wyższa półka i tu nie jestem pewny ich materiałów ale jeśli są te same co w Endura to już masz odpowiedź. Ale realnie patrząc relacja cena/jakość i tak jest po stronie Osapiana. Zresztą w np. Stanach cena Ospiana jest bardzo podobna do MK co sugeruje tą samą jakość;) Ja praktycznie już wybrałem: Osapian 55 ale bez maxmizera. Przynajmniej zostanie mi trochę kaski na aku:) Ale jak to w Ikei: Ty tu rządzisz;) Pozdrawiam!
[2012-08-20 16:24]

henryk58

Popieram Tomka ja mam 45 i się sprawdza ,tylko do 55 weź akumulator o większej pojemności

/ja mam 90Ah/

[2012-08-20 16:39]

Pawelski13

Popieram Tomka ja mam 45 i się sprawdza ,tylko do 55 weź akumulator o większej pojemności

/ja mam 90Ah/

Oj tak aku muszą być porządne.
Piszecie o Osapianie, a co sądzicie o Motor Guide?

Jeszcze jedno pytanie, co byście wybrali : elektryk czy spalinę?
Podobno od nowego roku na naszym zbiorniku będzie można używać spalin.

Paweł
[2012-08-20 18:19]

/ja mam 90Ah/

Paweł

Kolego Pawle jeśli będziesz mógł pływać na spalinie to tylko spalina! Mniej pierdzielenia się, głównie z aku ( wożenie , ładowanie, pilnowanie naładowania na wodzie), tylko lejesz wachę i po sprawie. A i to mocniejsze bez porównania. Jedynie przed sezonem przegląd i to wsio. Co do Motor Guida to jak dobrze pamiętam używa go Artur @Avallone78 ale może rzadko tu zaglądać ze względu iż prowadzi inny portal poświęcony sumowi: forumsumowe.pl a tam jak wejdziesz to od razu wal do powitalni bo inaczej Ci nie odpowie. Tam są twarde ale czytelne zasady użytkowania forum:)
[2012-08-20 18:29]

Pawelski13

/ja mam 90Ah/

Paweł

Kolego Pawle jeśli będziesz mógł pływać na spalinie to tylko spalina! Mniej pierdzielenia się, głównie z aku ( wożenie , ładowanie, pilnowanie naładowania na wodzie), tylko lejesz wachę i po sprawie. A i to mocniejsze bez porównania. Jedynie przed sezonem przegląd i to wsio. Co do Motor Guida to jak dobrze pamiętam używa go Artur @Avallone78 ale może rzadko tu zaglądać ze względu iż prowadzi inny portal poświęcony sumowi: forumsumowe.pl a tam jak wejdziesz to od razu wal do powitalni bo inaczej Ci nie odpowie. Tam są twarde ale czytelne zasady użytkowania forum:)

Dzięki za informacje.

Ile taka spalina (powiedzmy 3-4KM) spali paliwa na godzinę pływania?

[2012-08-22 12:41]

Dzięki za informacje.

Grosze, będzie to ok 1 l benzynki 95. Może ciut więcej ale jaki dostajesz luksus pływania.
[2012-08-22 13:34]

Pawelski13

Dzięki za informacje.

Grosze, będzie to ok 1 l benzynki 95. Może ciut więcej ale jaki dostajesz luksus pływania.

Przy 5-6 godzinach trollowania nie wyjdzie wcale tak tanio.

jeszcze jedno - czy najwolniesza prędkośc takiego silnika nie będzie za szybka do trola i czy silnik nie jest zbyt głośny?

[2012-08-22 16:28]

brt3

Nie wiem czy to zgodne z regulaminem ale wkleję wypowiedz kolegi z innego forum "Jak miałem dwusuw Yamahę 6-konną, to potrzebowałem na dzień pływania do 15 litrów benzyny. Tyle samo mam teraz gdy wypływam Yamahą 4-suwem 8-konnym. Warto mieć "piątkę" w absolutnej rezerwie."

żródło- na rybki net

[2012-08-22 18:34]

dawid510890

ja posiadam silnik Minn Kota Traxxis 55 i akumulator do głębokiego rozładowania 115 Ah [2012-08-23 11:12]

Ramsay

A kopa dostales kiedys ???
[2012-08-23 11:58]

Pawelski13

ja posiadam silnik Minn Kota Traxxis 55 i akumulator do głębokiego rozładowania 115 Ah

Witaj

Długo już pływasz na tym silniku, jak się sprawuje, jakieś uwagi?

Z góry dzięki

P

[2012-08-23 12:54]

dawid510890

niedawno go zakupiłem jeszcze nie pływałem w niedziele wypływam pierwszy raz ale mój  znajomy ma i nie narzeka wszystko sprawuje się świetnie [2012-08-23 12:57]

Dzięki za informacje.

Przy 5-6 godzinach trollowania nie wyjdzie wcale tak tanio.

jeszcze jedno - czy najwolniesza prędkośc takiego silnika nie będzie za szybka do trola i czy silnik nie jest zbyt głośny?

Przy trolu to spalanie będzie grubo o połowę niższe. Ja Ci podałem MAKSYMALNE, na najwyższych obrotach. Poza tym spoko, minimalna prędkość nie będzie zbyt duża do trola. Przy tej metodzie najodpowiedniejsza szybkość to ok 3 km/h. A czy spalina będzie zbyt głośna? Do czego, dla kogo? Ryb? Kolego nie przesadzaj. Przy tak małej prędkości będzie to pyrkać. Owszem dwusuw będzie głośniejszy od czterosuwa.
[2012-08-23 15:01]

Pawelski13

niedawno go zakupiłem jeszcze nie pływałem w niedziele wypływam pierwszy raz ale mój  znajomy ma i nie narzeka wszystko sprawuje się świetnie

Daj znać jak się Twój sprawuje, czy jesteś z niego zadowolony.

Pozdro

P

[2012-08-24 08:57]

dawid510890

niedawno go zakupiłem jeszcze nie pływałem w niedziele wypływam pierwszy raz ale mój  znajomy ma i nie narzeka wszystko sprawuje się świetnie

Daj znać jak się Twój sprawuje, czy jesteś z niego zadowolony.

Pozdro

P

W niedziele jeśli tylko będzie pogoda to wypływam na razie na małym zbiorniku bo mam bliżej ma 19 ha a za jakieś 3 tygodnie jadę na zbiornik 496 ha. [2012-08-24 10:24]

brt3

A kopa dostales kiedys ???

Czego tyczy powyższa notka?

[2012-08-26 09:16]

Ramsay

Goscia ktory wstawial linki do swojej gierki w kazdym poscie ... I widze ze linki i konto jest juz usuniete dlatego moja wypowiedz teraz wisi i brzmi dwuznacznie ...

[2012-08-26 14:15]

Goscia ktory wstawial linki do swojej gierki w kazdym poscie ... I widze ze linki i konto jest juz usuniete dlatego moja wypowiedz teraz wisi i brzmi dwuznacznie ...

Konto zlikwidowane bo mnie koleś wkurzył spamem i powysyłałem do Redakcji naruszenia. Więc Koledzy mamy z nim spokój. A tak swoją drogą jestem zdziwiony szybką reakcją Redakcji. Miło mnie zaskoczyli:) A teraz spadam na rybki;)
[2012-08-26 15:16]

brt3

Ramsey,już wszystko jasne dla mnie jest:)

[2012-08-26 16:41]

dawid510890

Wczoraj pływałem na mojej Minn Kocie Traxxis 55 na małej łódce 2,45m. Pływaliśmy w 3 osoby . Między 1 a 4 biegiem niema znacznej różnicy prędkości ale jak włączy się 5 to łódź dostaje potężnego kopa i płynie szybko.Na razie jestem z niej zadowolony. [2012-08-27 12:15]

Wczoraj pływałem na mojej Minn Kocie Traxxis 55 na małej łódce 2,45m. Pływaliśmy w 3 osoby . Między 1 a 4 biegiem niema znacznej różnicy prędkości ale jak włączy się 5 to łódź dostaje potężnego kopa i płynie szybko.Na razie jestem z niej zadowolony.

A tak w przybliżeniu ile mogliście zasuwać? Info dla mnie bardzo ważne bo do podobnego gabarytowo sprzętu mam zamiar nabyć Osapiana, też 55 lbs.
[2012-08-27 16:28]

dawid510890

kurde ciężko mi powiedzieć myślę że coś koło 8km/h na prostokątnej łodzi 2,45m w 3 osoby myślę że 1 osoba na tym silniku na takiej łódce spokojnie 10km/h [2012-08-31 20:58]

kurde ciężko mi powiedzieć myślę że coś koło 8km/h na prostokątnej łodzi 2,45m w 3 osoby myślę że 1 osoba na tym silniku na takiej łódce spokojnie 10km/h

Jak to się mówi "szału ni ma;) " Ale dzięki!
[2012-08-31 23:08]

eemeryt

Witam
Stałem się posiadaczem łódki Prolamed 245, czy ktoś z kolegów użytkuję taka łódź, bo interesuje mnie jakiej mocy zakupić silnik elektryczny.

[2013-08-25 22:17]