Silnik 40 LB do łodzi Norton 330

/ 9 odpowiedzi
Witam. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna silnika elektrycznego do łodzi 330 Norton. Nie mogę się zdecydować czy brać MINNKOTA czy HASWING dodam że moc silnika to 40 LB max. Oczywiście liczy się jakość no i cena pływać bedę raczej 3-4 razy w miesiącu (wekendy).Za pomoc i waszę opinie bardzo dziękuję!!!


 
Majster 81


Witaj, mam Minnkote 3 sezon, eksploatowana na dużym zbiorniku zaporowym. Zadowolony jestem w 100%, pływa jak należy, nic nie trzepie, nie chrupie, rewelacja. Gdybym miał dokonać ponownego zakupu - Minnkota. Pozdrawiam (2017/04/17 13:50)

grzegorzgk


Pzowolę sobie podpiąć się pod temat :) Mam taki sam dylemat, co Kolega Maciej.
Z tym, że moja łódka to 3,8 dł około 350 kg wagi (łódka plus 2 wędkarzy plus graty)
Pływam głównie na zalewie, gdzie jest strefa ciszy i woda płaska jak stół. Fale dochodzą max do 10 cm wys :) Waham się pomiędzy minn kotta a Haswing Osapian i czy 45 lbs w zupełności do mojej skorupy wystarczy ? Czy warto płacić  za minn kottę 2 x tyle co za Haswinga ?

  (2017/04/17 14:11)

misiekbd


Ja mam HASWINGA i jestem bardzo zadowolony. Jest oszczędny a przy tym dość zrywny. Jak narazie bezawaryjny choć mam go dopiero rok. Ogólnie polecam. Pływam nim na żwirowni i czasem dużej zaporówce. Gdybyś chciał coś o nim więcej to służe pomocą w miare możliwości (2017/04/17 14:32)

Tomas81


Moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu przełacać za minkę, tylko kupować Haswinga. Tym bardziej że do tego ostatniego można dokupić gwarancję na aż 8 lat. Do tego same silnik są świetne, mam kilka latek 55lb i złego słowa nie napiszę. Choć faktycznie kiedyś poszedł przełącznik biegów, silnik na gwarancji więc bezkosztowo. A jeśli nawet człek by musiał zabulić to koszt śmieszny, ok stówki. (2017/04/17 15:55)

grzegorzgk


Padło na Haswinga Osapiana :) Tylko nadal zastanawiam się czy 45 czy 55 lbs. 
Tomas81 a jakiej pojemności akumulatora uzywasz? Czy 55AH da radę ? Nadmienię, że akwen na którym pływam ma raptem 55 ha, jest wąski i wszędzie blisko, więc nie mam zamiaru pruć po nim z nie wiadomo jaką prędkością. Na wiosłach w najdalsze łowisko płynę 5 minut :)
  (2017/04/17 21:24)

Majster 81


Zbiornik 55ha - 45lbs wystarczy,będziesz śmigał jak rakieta. Ja pływam 36lbs po 560ha i daje radę, chodziarz przy wielkim wietrze niestety już nie daje rady, mocy brak. (2017/04/17 21:35)

misiekbd


Akumulator da rade ale pamiętaj- im większy tym dłużej pływasz. Sam najlepiej wiesz- jeśli twoje wypady trwają kilka godzin to spoko ale jeśli planujesz łowić kilkanaście godzin lub trollingować to może coś większego? Ja mam chyba 80AH ale bym musiał sprawdzić bo nie jestem pewny... Jeżeli używam tak wypadowo czyli na kilkugodzinne łowienie bez trollingu to ładuje raz na 3 lub 4 wyjazdy. Z tym, że moje łowisko zwykle ma 30ha- na takie jeżdżę najczęściej (2017/04/18 17:09)

Tomas81


@grzegorzgk ja posiadam 110ah bakteryjkę ale tylko dlatego że kiedyś musiałem sporo pływać, m.in po Wiśle. Ale na przeciętne jeziorko 30-80ha spokojnie styknie osiemdziesiątka. Grunt aby ZAWSZE doładowywać aku po każdym wypadzie, wydłużysz mu nieporównywalnie żywotność i sprawność.

45 czy 55lb? To nie spalina zatem ZAWSZE lepiej mieć silniejszy. Tym bardziej że masz co popchać. Poza tym a nuż coś Cię podkusi wyskoczyć na większy akwen albo mocniej dymnie. Byłem świadkiem różnych sytuacji i wiem że mając 55 a nie standardowe polskie 30-45lb, mogłem płynąć względnie prosto gdzie inni jedynie zakosami, tudzież tylko do brzegu z wiatrem. Warto, naprawdę. Tym bardziej że zużycie energii jest niewiele większe dla 55 niż 45. Przy trolu na biegach 1-3 praktycznie niezauważalne. (2017/04/18 23:28)

Askan


Ja od ok 10-ciu lat używam silnika Motor Guide Thruster-30 do łodzi metalowej ok.350 kg wagi z tym że pływam często w dwójkę chociaż zdarzyło mi się na Sulejowskim i Turawie we trzech ale innymi łodziami,wypożyczonymi.Jeżeli jest dobry akumulator to da radę bo ten mój silnik w opisie ma ciężar uciągu 600 kg.w co za bardzo nie wieżę.Coraz mniej pływam ze spinningiem,jeszcze tylko u mnie Pogorie i Dziećkowice ale jak pływał bym częściej to kupił bym większą Minnkotę 40-55 lbs.Większy silnik potrzebuje więcej prądu a więc gdy kolega brał swoją Minnkotę to braliśmy dwa akumulatory.Na zawody dla pewności też zabieramy dwa żródła prądu bo jest bezpieczny powrót,nie na wiosłach.Pozdrawiam (2017/04/19 08:35)