Zaloguj się do konta

Silnik do łodzi Romana 430

utworzono: 2013/09/20 16:14
rzeznik123

Witam
mam łodź typ Romana 430,   dlugość 430cm a szerokość 160cm, waga około 200kg.
zamierzam kupić silnik elektryczny
neraus  T 86 lbs
http://brzana.pl/product.php?id_product=17
mam zamiar plywać po rzekach i jeziorach a wiec musi być to mocny silnik, z dostepnych ten ma najlepszą relacje mocy do ceny.
Nigdy nie pływałem z silnikiem elektrycznym łodzią ani pontonem dlatego mam pytania:
- ile czasu będę mógł pływać na baterii powiedzmy 120Ah
-czy Ktoś ma taki silnik i co uważa na temat tego silnika bo nie znajduje nic na googlach
-czy części można kupić bez wiekszych problemów tej firmy

Dziekuje za pomoc.
[2013-09-20 16:14]

kusicielka

Już dosyć dawno pożyczyłem od brata silnik elektryczny znanej firmy  o mocy  55 lub 60lbs posiadam również Romanę  na Śniardwach zaczęło trochę wiać a  w swojej Romanie bardzo szybko znalazłem się w trzcinach.Dlatego uważam że silnik elektryczny do Romany to porażka.chyba że ma służyć do pływania po wyrobiskach po żwirowych lub małych jeziorkach
[2013-09-24 21:53]

merolek 140

Witam
mam łodź typ Romana 430,   dlugość 430cm a szerokość 160cm, waga około 200kg.
zamierzam kupić silnik elektryczny
neraus  T 86 lbs
http://brzana.pl/product.php?id_product=17
mam zamiar plywać po rzekach i jeziorach a wiec musi być to mocny silnik, z dostepnych ten ma najlepszą relacje mocy do ceny.
Nigdy nie pływałem z silnikiem elektrycznym łodzią ani pontonem dlatego mam pytania:
- ile czasu będę mógł pływać na baterii powiedzmy 120Ah
-czy Ktoś ma taki silnik i co uważa na temat tego silnika bo nie znajduje nic na googlach
-czy części można kupić bez wiekszych problemów tej firmy

Dziekuje za pomoc.

Witaj kolego !Mam nerausa 55lbs i łajbę 2 razy cięższą od Twojej . Pływam na nim 3 sezon i w tym roku miałem pierwszą awarię na urlopie . Silnik rozszczelnił się na połączeniu kolumny z korpusem . Całość zalała woda .Po rozebraniu stwierdziłem iż jest to prymitywna chińszczyzna ale działa. Wielki plus dla firmy sprzedającej bo po zgłoszeniu usterki miałem nazajutrz cały zestaw naprawczy włącznie ze szczotkami  .Drugi duży plus to że dają 5 lat gwarancji.Wytrzymały jest również przełącznik biegów .Piszesz o modelu 86 lbs .Pojawił się na allegro w tym roku i z tego co zauważyłem jest na 24v .Generalnie na wody stojące w zupełności wystarcza ale na rzekę absolutnie .Co do pływania to wszystko zależy jak ,,obciążysz,, baterię.5 bieg tylko w przypadkach koniecznych bo po 20 -30 min będziesz musiał korzystać z wioseł . Jeśli bedziesz pływał na niższych biegach to spokojnie starczy na pare godzin  .Jeśli interesuje Cie coś więcej to pisz na priva ,chętnie pomogę bo budowę znam od podstaw  .
[2013-09-24 22:41]

rzeznik123

dziekuje za pomoc, zdecyduje sie na najmocniejszy silnik elektryczny za przysptepna cene  neraus 86, miejsca starczy na 2 akumulatory pod siedzieniem nawet i 5 lat gwarancji sprawi ze nie bede sie przejmowal awariami ;]
[2013-12-31 14:22]