Sihimano AERO Spinning 4000

/ 3 odpowiedzi

Prosze Uzytkownikow tego kolowrotka o opinie.

Jaki jest w stosunku np. do Technium czy Stradica czy Rarenium ?

Dziekuje, Leslaw.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrcarp

Cenowa:) Wagowa:) Ilosc lozysk:) Inne przelozenia:) (2014/03/24 14:31)

piotrekOlc

Moim zdaniem Shimano od Stradica w górę produkuje już tylko dobre kołowrotki, które posłużą długi czas pod ręką każdego wędkarza. W podobnej cenie są Stradic oraz Rarenium. Nad tym pierwszym Aero ma przewagę w przełożeniu, gdzie w stradicu wynosi 6:1, a w aero 4,8:1 - jeśli przełożenie jest mniejsze tym lżej dla mechanizmów kołowrotka. Rarenium natomiast nie ma napędu X-ship, który powoduje zwiększoną  siłę zwijania linki. To naprawdę jest ogromna zaleta - ostatnio aż mi oczy ze zdziwienia wyszły jak zobaczyłem jakie konary z wody wyciąga mój Vanek ;)  Według mnie największą wadą tego kręciołka jest jego waga - 333g to dość sporo i przy spinningu ręka może się zmęczyć...
Na twoim miejscu poszperałbym trochę na aukcjach i może uda Ci się wypatrzyć jakiegoś taniego Biomastera, albo jakby Ci się udało znaleźć Sustaina w dobrej cenie - to już jest coś, bo ma hamulec Rapid Fire, który jest wspaniałą rzeczą!
Pozdrawiam (2014/03/24 17:22)

mscigniew-drapi

Rarenium posiada X-ship i to napewno. A jeśli chodzi o tego Aero to waga może i wysoka ale duża szpula rekompensuje to , i zapewnia dalekie żuty. Też się nad nim zastanawiam ale nad modelem feeder z pojedyńczą korbą bo w tym ten srebrny kolor mi nie pasuje a feeder i mach są czarne. (2014/04/05 23:07)