Siemianówka

/ 5 odpowiedzi
unix


Coś się może zacznie dziać...
To była kiedyś woda bogata w ryby.
Ostatnio tam wędkowałem ponad 20lat temu... (2014/03/25 22:25)

fasr789


Chyba można zapomnieć że kiedyś będzie dobrze, pamiętam ile ludzi kiedyś wędkowało wzdłuż nasypu kolejowego od strony m. Cisówka tam ciężko było o wolne miejsce na rozbicie namiotu a teraz pusto, gdzie chcesz tam łowisz to o czymś świadczy, zainteresowani pamiętają zapewne jak było (2014/03/26 10:25)

Pawnucy12


Troszkę szkoda że temat nie cieszy się zainteresowaniem. Siemianówka była jednym z lepszych łowisk szczupaka w Polsce. Metrowce na nikim nie robiły wrażenia. Sam z tej wody wyjąłem ich kilkanaście, a znam takich co rocznie mieli na koncie po kilkadziesiąt. Była by to piękna perełka na mapie bezrybia wód PZW gdyby nie fakt iż kilka lat temu rybacy pod ochrona PZW zaczęli  masowo odławiać wszystko co pływa. Ryby nie wymiarowe i małe szły na mączkę! Widziałem na własne oczy, nawet dobrze mi znanych rybaków z Suwałk, którzy grabili prądem tarliska leszcza.  Jak widzę tabele odłowów to śmiech mnie bierze, niech ktoś zapyta ludzi pomagających przy niewodach ile ton ryby wyciągnęli. Zaraz by się okazało że to co było limitem na cały rok odławiano już na początku roku.. Zero kontroli nad tym co się działo.

   Komu wpada kasa za te wszystkie odłowy pod szyldem PZW? Szary wędkarz opłacający składki nic dobrego z tego nie ma.  Związek wędkarski czy jednak rybacki? (2014/03/28 19:14)

JKarp


W chwili obecnej podobnie ma się rzecz na Zalewie Zegrzyńskim. 
Kilka lat temu nie było cudów, żeby złowić przez noc kilku ładnych leszczy. Jednak brygady rybackie odkąd pamiętam grodzą wodę regularnie co wtorek i czwartek nocami. Efekty już widać :-(
W związku z tym nawet postanowiłem podejść do sprawy i założyłem petycję. Lecz o zgrozo przez dwa lata uzbierało się tylko coś ponad 600 podpisów. Link był rozesłany do okolicznych kół wędkarskich i liczyłem, że tych podpisów będzie dużo ale się przeliczyłem...http://forum.wedkuje.pl/f,stop-legalnym-klusolom,629318,0.htmlhttp://www.petycjeonline.com/stop_legalnym_klusolom#form
Prosiłem również na forum PZW i wysyłając maila do PZW o udostępnienie danych dotyczących odłowów sieciowych na Zalewie . Niestety ale okazuje się, że są to bardzo tajne dane, których się udostępnia poprzez korespondencję elektroniczną. JK (2014/03/28 19:47)

Qbik80


Szkoda słów, opinie pisze i zatwierdza ten sam człowiek, twarze ludzi z zarządu ( 2 od lewej ) myślą nie skalane. Na kilometr śmierdzi zdechłą rybą, chyba że ta z łowiska jest sprzedawana na łowisku bachury ;) Jedno pytanie się nasuwa - komu to służy ? Bo przecież nie tym którzy te zarząd wybierają, czyli nam wędkarzom i społeczeństwu. (2014/05/10 16:55)