Sielpiowskie śmieci

/ 4 odpowiedzi
Często przebywam nad tym zbiornikiem, czasem zakładam wodery i brodzę wzdłuż brzegu, czy którąś z wpływających rzek. Mozna więc zauważyć, ze na brzegach zbiornika nie ma koszy na smieci. Nikt nie wie dlaczego i chyba nie bedzie wiedział. Nad samą wodą leża puste butelki po różnego typu napojach i nie tylko. Idąc wzdłuż pola namiotowego można się w nadbrzeżnych trawach zawadzić o jakieś szkło czy plastik. Nieco dalej spotykamy pozostałości po grillu w postaci tacek, łyżek. Kto szukał grzybów w okolicy zalewu znalazł pewnie ciekawsze rzeczy. Teraz woda.... idąc w woderach czujemy szkło, puszki, czasem trofeum wędkarskie stanowi wyłowiona skarpeta. W zeszłym roku, w pobliżu wyspy udało mi sie wyłowić na spining czarne majtki z koronkami {powiesiłem je na gałęzi od strony mostu bo właścicielka mogła ich szukać|, kilka kapci, o skarpetach nie wspomnę. Mimo tego przyroda nie poddaje się- jest chyba niezniszczalna. Jaki z tego morał? Nie należy zganiać na wędkarzy. Nikt nie będzie wspinał się po jakiś balkonach ani pędził do ośrodka by wyrzucić pustą butelkę.
ferb


smiecenie nad wodą należy rozróżnić. Jedno to młodzież biwakująca i na nię nie ma żadnej rady, chyba że stałby nad nimi policjant z bloczkiem Mandatowym. Druga sprawa to wędkarze , Tych da się nauczyć wjechać na ambicie machać RAPR-em i puktem o sprzątaniu 5 metrów od stanowiska . Trzecia rzecz że właściciel wody ,ziemi nie stawia pojemników na śmieci bo musiałby zapłacić za ich wywóz. Nie wiem kto u ciebie jwst właścicielem ale to na nim spoczywa obowiązek wywózki smieci. Zachowanie porzążdku zależy od nas samych i naszej kultury osobistej, Ja należe do SSR i przy kontrolach rozdajemy worki na śmieci wędkującym Skutkuje w 50 % bez strraszenia , policji sama prożba. Natomist młodzież tragedia bez policji nie podchodż. (2017/05/09 19:58)

erykom


Niestety w naszym kraju mamy taką mentalność.Zero czystości nad wodą (2017/05/09 21:01)

ewenementatrniex


Na sielpi tak jak piszesz kolego , kupa syfu i tyle  bylem tam kilka razy ale osobiscie nigdy tam nie łowiłem , bierze tam cos ? od ktorej strony zasiadasz i na co sie nastawiasz , wiekszosc chyba spinning tak?? pozdro (2017/05/09 21:53)

ferb


krew by mnie zalała jakbym miał siedzieć na rybach wśród sterty śmieci . Zgłości do Urzędu Miasta dzikie wisypisko, spróbójcie tak zadziałać. (2017/05/10 20:50)