Zaloguj się do konta

Siedzisko wędkarskie, warto kupić?

utworzono: 2011/03/22 12:01
Quba93

czy warto kupić takie siedzisko??
często wędkuje na zawodach i rekreacyjnie, i myślę o zakupie tego oto siedzenia z podestem (http://allegro.pl/jaxon-wyczynowy-podest-najtaniej-wysylka-gratis-i1515540813.html#gallery) czy macie może takie w swoim wyposażeniu, sprawdza się??
pozdrawiam

[2011-03-22 12:01]

warun

Witam.

Siedziałem na nim. Niestety jak dla mnie zbyt delikatne. Siedzisko mimo mocnego dokręcenia śrub powoli zjeżdżało w dół, całość kiwała się pode mną przy każdym ruchu oraz to uczucie "pływania" nawet jak się nie ruszałem. Ale ja ważę grubo ponad 100kg.

Powiem tak, jak ważysz poniżej 70 kg to wydaje mi się, że spokojnie możesz na nim się poruszać ale skakania bym nie zaryzykował. Najlepiej jak masz możliwość, podjedź do sklepu który to ma w ofercie i poproś o możliwość sprawdzenia. Bez takiej próby, tak od razu z internetu to bym raczej nie kupił. Weź pod uwagę, że skoro częśto bierzesz udział w zawodach itp to na tym będziesz spędzał dość dużo czasu, co za tym idzie im bardziej stabilne tym większe bezpieczeństwo dla Ciebie i sprzętu oraz większa przyjemność z wędkowania.

Pozdrawiam
Warun
[2011-03-22 12:10]

Quba93

teraz ważę koło 7o, więc było by dobre, chociaż jestem kucharzem;p i w najbliższych latach chyba mi się przytyje;d
muszę skoczyć do sklepu za Twoją radą i sprawdzić to siedzonko pod moją chudą...;)
[2011-03-22 14:40]

warun

No tak by było najrozsądniej, weź jakiś plecak ze sobą i napakuj coś do niego żeby "ważyć" więcej jak spodziewasz się przybrania na wadze :) A i jak będizesz sprawdzał, to na maksymalnej wysokości bo nigdy nie wiadomo na jakie warunki trafisz. Musisz na nim czyć się pewnie, więc pokręć się na nim, popodskakuj. Jak zacznie coś uciekać, trzeszczeć lub poczujesz się niepewnie... sprawdź jakiś inny. Pewnie będzie trochę droższy ale jak ma się z nim coś stać to szkoda pieniędzy i nerwów.

Pozdrawiam ponownie
Warun
[2011-03-22 14:56]

Esox53

Ja bym ci odradził kupowanie tego siedziska moim zdaniem zbyt delikatne.Niedrogie a naprawde solidne siedziska ma Traper. [2011-03-22 17:37]

hub

Witam.
Przy zakupie siedziska sprawdz czy nogi sa wysuwane przynajmniej przednie,to bardzo pomaga
Pozdrowionka
[2011-03-22 17:50]

songo1314

Kubuś nie kupuj tego, siedziałem na tym stołku, gdy na niego usiadłem, na samym początku myślałem ze wszystko runie do wody. Co mogę ci doradzić (za nie wielkie pieniądze) dobre kosze robi Urban, kiedyś miałem go a teraz sprzedałem Patrykowi, co od niego słyszałem bardzo zadowolony jest z tego kosza. Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę...
[2011-03-25 15:42]

Romuald55

Ja mam Jaxona i jeszcze nigdy nie przydarzyło się żeby się chwiał czy nogi się przesuwały.Ważę 90kg i używam go nie tylko na zawodach ale praktycznie na każdym wędkowaniu spławikowym. [2011-03-25 19:31]

Quba93

a może ten??
http://allegro.pl/kosz-kombajn-stanowisko-siedzisko-colmic-podest-i1526626055.html

[2011-03-26 11:09]

kamil262626

Witam i sedecznie odradzam kosze jaaxona, traper ma ciekawe kombajny w rozsądnej cenie, łudząco podobne do trabucco geniusa czy behra. pozdrawiam:)
[2011-03-28 01:09]