Zaloguj się do konta

Sieci w komercyjnym jeziorze ?

utworzono: 2012/10/06 19:55
jaraw

Witam łowilem dziś na jez. komercyjnym na dorozke i zaczepilem woblerem o 3 nieoznaczone siatki. Naturalnie zrobilem je porzadek 1 pocialem, i 2 odholowalem na srodek jez na 30m. i mam pytanie czy na prywatnym jez. siec musi byc oznaczona bojkami, czy musi byc zarejestrowana?
[2012-10-06 19:55]

grzesiu92

Wolnoć tomku w swoim domku. Tyle w temacie.
[2012-10-06 20:06]

wirefree

Jesli na prywatnym stawie zniszczyles sieci wlascicielowi to sprawa karna cie czeka. Nie twoje nie ruszaj mamusia nie nauczyla ? W takich wypadkach zglasza sie do PSR i na tym sie konczy twoja rola.

[2012-10-06 20:09]

jaraw

zniszczylem ale lata mi to :) a gdyby cos to plynalem zaczepilem woblerem  wkrecilo mi sie w silnik i wszystko nieoznaczona siec jeszcze w sadzie sprawa do wygrania :)
[2012-10-06 21:50]

jaraw

Jest to jez. wydzierzawione nie prywatny staw. Nie obchodza mnie Wasze opinie czy dobrze zrobilem czy zle ale czy na takim jez. sieci powinny byc oznaczone bojkami. Podam teoretyczna sytuacje ze wpadam do wody i zaplatuje sie w niej naturalnie topie sie....
[2012-10-06 21:57]

mlodystm

Jesli na prywatnym stawie zniszczyles sieci wlascicielowi to sprawa karna cie czeka. Nie twoje nie ruszaj mamusia nie nauczyla ? W takich wypadkach zglasza sie do PSR i na tym sie konczy twoja rola.

a co ma PSR do prywatnego zbiornika ?
[2012-10-06 22:29]

Żadna służba nie ma nic do gadania na prywatnym stawie. Jedyne co to właściciel powinien Cię poinformować że są sieci rozłożone i tyle chyba, że to nie on rozłożył tylko kłusownicy/złodzieje ryb. [2012-10-07 08:31]

JOPEK1971

Witam łowilem dziś na jez. komercyjnym na dorozke i zaczepilem woblerem o 3 nieoznaczone siatki. Naturalnie zrobilem je porzadek 1 pocialem, i 2 odholowalem na srodek jez na 30m. i mam pytanie czy na prywatnym jez. siec musi byc oznaczona bojkami, czy musi byc zarejestrowana?

Na siatce musi byc numer uprawnionego do rybactwa,bakan też powinien byc,ale na to rzadko kto zwraca uwagę.To na pewno były siaty miejscowych kłusoli.Spal to goowno,tylko uważaj,bo mogą cię osądzic że to Twoja siatka.Najlepiej zgłoś to gdzie trzeba,a najlepiej gospodarzowi wody.

[2012-10-07 11:20]

wirefree

Wlasnie najlepiej niech to zglosi tam gdzie powinien bo jeszcze przez przypadek ktos go zobaczy i powie ze to byla jego siec.

[2012-10-07 12:06]

jaraw

Ja rozwiazuje takie sprawy od reki :) napewno nie polowia na nie juz o ile wogole je znajda. A jak wyglada ta "rejestracja" na sieci?
[2012-10-07 15:24]

rafal05

Skoro prywatne jezioro to wiesz chyba od kogo masz pozwolenia na wędkowanie? Zgłoś to, z jakąś informacją o ich położeniu np 30 metrów od brzegu wschodniego. [2012-10-07 20:35]

lenel

Inna sprawa że w tych sieciach na pewno są ryby i jeżeli sieci nie zostaną wyciągnięte to ryby się zmarnują. Gdybym był właścicielem lub dzierżawcą wody nie dostałbyś pozwolenia na wędkowanie. Niszczenie cudzej własności to nie jest powód do dumy. Jeżeli zostawisz samochód na czyjejś łące a po przyjściu będziesz miał widły wbite w maskę to jak się będziesz czuł. To jest to samo.
[2012-10-10 06:53]

Iron21

1. Jeżeli jezioro jest wydzierżawione - to uprawiony do rybactwa na tym akwenie ma prawo stawiać sieci i inne narzędzia łowne kiedy chce i jak chce (na swoja odpowiedzialnosc jesli wylowi wszystko jednego roku to tzw kibel bedzie w drugim i nastepnym czyli sam sobie nasra na interes, ponieważ konkurs operatów na jezioro czy zbior jezior prowadzony jest 1 na 10 lat)
2. Sam łowie na takich jeziorach które należą do GR we Włocławku i często spotykałem się z sieciami, ale co zrobisz?? To że nie ma ryby boli ale to w sumie nie jest nasz interes tylko właścicela jeziora i do niego powinienes zadzwonic, że są i czy to jego narzędzia.
3. Jeżeli zniszczyłbyś mi takie sieci to na pewno bym tego nie odpuścił bo to nie są tanie rzeczy
Tyle w temacie takich rzeczy się nie robi i tyle cieszylbym się jakby to tak jak wyżej koledzy pisali oskarżono, że te wontony (bo zapewne one to byly) są twoje  miałbyś nauczkę na ładnych kilka tysięcy :]
pzdr [2012-10-10 22:13]