Sieci rybackie Zalew Koronowski 2017 Wielonek

/ 6 odpowiedzi
W Wielonku na Zalewie Koronowski podejrzewam, że w innych miejscach też od poniedziałku do pi±tku rybak stawia swoje sieci godz.21:00 rozkłada siatki, dnia następnego od 10:00 czasami 11:00 wyci±ga sieci,chyba z Suchej jest ten rybak. Obstawia sieciami cał± wodę na wysoko¶ć o¶rodka byłego Formetu metr od brzegu ale na ¶rodku również.Cała wyspa w kierunku rozlewiska do tzw.rury. Nie można spiningować z łodzi ani łapać białej ryby. Wszystko zastawione to jest jaki¶ żart. Wydaje na łapanie z łódki nie całe 200 zł a tracę tylko blachy i gumy na sieci. Czy kto¶ może z tym co¶ zrobić ? Czy rybak te Sieci  może stawiać gdzie chcę i jak chcę ? Czy te miejsca powinny być jako¶ oznaczone ? W tamtym roku nie widziałem tam Sieci teraz to koszmar, pl±tanina i urwane sztucznych przynęt !!!
Proszę napisać co o tym s±dzicie ? Czy s± na to jakie¶ przepisy ? Za chwilę nie będzie żadnej ryby w tym akwenie ! Chora sytuacja !

Podgl±d zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

grisza-78


Ja się wychowałem na Zalewem Koronowskim. To takie moje oczko w głowie. Nie mogę jednak publicznie powiedzieć anie słowa, jak chciałbym opisać firmę Salar i ich gospodarkę na Zalewie, bo słowa będ± bardzo niecenzuralne. Żal, żal i żal, co ci ludzie zrobili z wod±, gdzie kiedy¶ nawet rozgrywano tury Spinningowych Mistrzostw Polski. Kilometry sieci codziennie, plus celowe przegradzanie przyuj¶ciowych odcinków rzek, które do Zalewu wpływaj±, czyli ¶wiadome zatrzymywanie ci±gów tarłowych wszelkich gatunków ryb. Ja nie mam qrwa słów. (2017/06/01 22:46)

Nadek


Faktycznie w 2017 roku sieci przybyło. Stanowi± przeszkodę również dla wodniaków. Niektóre s± prawie niewidoczne. Dostrzegalne s± natomiast efekty ich stosowania, czyli brak ryb, które s± większe od oczka sieci. 
W 2018 przynęty Andrzeja będ± droższe o 25zł bo cena za łódkę to już 210zł. Dziwi mnie to bo zbyt duża cena za pozwolenie rodzi kolejnych kłusowników. (2018/02/10 00:06)

ast


Sieci na zalewie Koronowskim w Sokole Kuźnica są cały rok, od brzegu do brzegu, tylko mały przepływ dla łódek na środku... byłem na łódce jak wyciągali ryby z sieci, chciałem podpłynąć by zobaczyć jakie, to jak widzieli że nagrywam, w pośpiechu odpłynęli. Brali wszystkie ryby jak leci, małe czy duże obojętnie, pewnie na paszę. Pan wielki ichtiolog, gospodarz zalewu, dostał wyrok za między innymi nielegalne odławianie nawet tarlaków, w miejscach tarła, w okresach ochronnych, A jak sieci mało dały to się z agregatem gospodaż pojawia. Miał mieć odebrane niektóre wody, A dodam że zniszczył wiele i dalej pod swym władaniem ma sporo akwenów, z kawałkiem Wisły z Resztą... Odkąd ma ten kawałek Wisły to wyniki wędkarskie spadły, A ja głupi myślałem że moje umiejętności ... Z ciekawostek dodam iż Pan K. owszem zagubił zalew wiele lat temu - Boleniem - dla poprawienia atrakcji turystycznej że ryby się rzucają hehe masakra ... aż serce boli ... (2018/02/10 10:58)

Julian


No to witamy w klubie koledzy. Na Zalewie Zegrzyńskim proceder ten trwa już parę lat. Piszecie że stanowi± przeszkodę dla wodniaków.  Na Zegrzu ( choć nie jestem zwolennikiem tej metody )  trollingu zabronili. A czemu . A temu aby wędkarze nie rwali im LEWIZNY !!!!!   Bo pozwolenie pozwoleniem ale po boku jaka¶ drygawicka tes sie psydo. I tak trwa te całe Q....estwo . A My porzyteczni idioci mamy być NO KILL.
Ps. Byłem kiedy¶ nad t± wspaniał± wod±. Powstał tak samo jak Zegrze - oby tak samo nie skończył
Pozdrawiam (2018/02/10 17:52)

Julian


Nie ważne czy przez rz  czy ż  ważne że idioci. (2018/02/10 18:21)

janglazik1947


Za czasów PZW na Zalewie Koronowskim łowiłem DUŻE leszcze. Niestety od czasów ,,pana K" wszystko trafił szlak. Możemy tylko pomarzyć o rybach- zotały same żaby !!!!!! (2018/02/13 16:27)