Zaloguj się do konta

Sieci rybackie Zalew Koronowski 2017 Wielonek

utworzono: 2017/06/01 16:25
stopsieciomnazalawiekoronowski

W Wielonku na Zalewie Koronowski podejrzewam, że w innych miejscach też od poniedziałku do piątku rybak stawia swoje sieci godz.21:00 rozkłada siatki, dnia następnego od 10:00 czasami 11:00 wyciąga sieci,chyba z Suchej jest ten rybak. Obstawia sieciami całą wodę na wysokość ośrodka byłego Formetu metr od brzegu ale na środku również.Cała wyspa w kierunku rozlewiska do tzw.rury. Nie można spiningować z łodzi ani łapać białej ryby. Wszystko zastawione to jest jakiś żart. Wydaje na łapanie z łódki nie całe 200 zł a tracę tylko blachy i gumy na sieci. Czy ktoś może z tym coś zrobić ? Czy rybak te Sieci  może stawiać gdzie chcę i jak chcę ? Czy te miejsca powinny być jakoś oznaczone ? W tamtym roku nie widziałem tam Sieci teraz to koszmar, plątanina i urwane sztucznych przynęt !!!
Proszę napisać co o tym sądzicie ? Czy są na to jakieś przepisy ? Za chwilę nie będzie żadnej ryby w tym akwenie ! Chora sytuacja ! [2017-06-01 16:25]

grisza-78

Ja się wychowałem na Zalewem Koronowskim. To takie moje oczko w głowie. Nie mogę jednak publicznie powiedzieć anie słowa, jak chciałbym opisać firmę Salar i ich gospodarkę na Zalewie, bo słowa będą bardzo niecenzuralne. Żal, żal i żal, co ci ludzie zrobili z wodą, gdzie kiedyś nawet rozgrywano tury Spinningowych Mistrzostw Polski. Kilometry sieci codziennie, plus celowe przegradzanie przyujściowych odcinków rzek, które do Zalewu wpływają, czyli świadome zatrzymywanie ciągów tarłowych wszelkich gatunków ryb. Ja nie mam qrwa słów. [2017-06-01 22:46]

Nadek

Faktycznie w 2017 roku sieci przybyło. Stanowią przeszkodę również dla wodniaków. Niektóre są prawie niewidoczne. Dostrzegalne są natomiast efekty ich stosowania, czyli brak ryb, które są większe od oczka sieci. 
W 2018 przynęty Andrzeja będą droższe o 25zł bo cena za łódkę to już 210zł. Dziwi mnie to bo zbyt duża cena za pozwolenie rodzi kolejnych kłusowników. [2018-02-10 00:06]

ast

Sieci na zalewie Koronowskim w Sokole Kuźnica są cały rok, od brzegu do brzegu, tylko mały przepływ dla łódek na środku... byłem na łódce jak wyciągali ryby z sieci, chciałem podpłynąć by zobaczyć jakie, to jak widzieli że nagrywam, w pośpiechu odpłynęli. Brali wszystkie ryby jak leci, małe czy duże obojętnie, pewnie na paszę. Pan wielki ichtiolog, gospodarz zalewu, dostał wyrok za między innymi nielegalne odławianie nawet tarlaków, w miejscach tarła, w okresach ochronnych, A jak sieci mało dały to się z agregatem gospodaż pojawia. Miał mieć odebrane niektóre wody, A dodam że zniszczył wiele i dalej pod swym władaniem ma sporo akwenów, z kawałkiem Wisły z Resztą... Odkąd ma ten kawałek Wisły to wyniki wędkarskie spadły, A ja głupi myślałem że moje umiejętności ... Z ciekawostek dodam iż Pan K. owszem zagubił zalew wiele lat temu - Boleniem - dla poprawienia atrakcji turystycznej że ryby się rzucają hehe masakra ... aż serce boli ... [2018-02-10 10:58]

Julian

No to witamy w klubie koledzy. Na Zalewie Zegrzyńskim proceder ten trwa już parę lat. Piszecie że stanowią przeszkodę dla wodniaków.  Na Zegrzu ( choć nie jestem zwolennikiem tej metody )  trollingu zabronili. A czemu . A temu aby wędkarze nie rwali im LEWIZNY !!!!!   Bo pozwolenie pozwoleniem ale po boku jakaś drygawicka tes sie psydo. I tak trwa te całe Q....estwo . A My porzyteczni idioci mamy być NO KILL.
Ps. Byłem kiedyś nad tą wspaniałą wodą. Powstał tak samo jak Zegrze - oby tak samo nie skończył
Pozdrawiam [2018-02-10 17:52]

Julian

Nie ważne czy przez rz  czy ż  ważne że idioci. [2018-02-10 18:21]

janglazik1947

Za czasów PZW na Zalewie Koronowskim łowiłem DUŻE leszcze. Niestety od czasów ,,pana K" wszystko trafił szlak. Możemy tylko pomarzyć o rybach- zotały same żaby !!!!!! [2018-02-13 16:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia