Siechnice i Wrocław - łowiska

/ 9 odpowiedzi
Cześć,mam pytanie:należę do koła pzw Czarna Łacha Siechnice,więc mogę łowić na hucie Siechnice,czarnej łasze i błękitnej lagunie.Gdzie najlepiej zasadzić się na karpia?Na tych łowiskach,na odrze,a może gdzie indziej?Polećcie mi coś proszę.
sobi1


Ponieważ mało można znależć w sieci na temat tych łowisk to krótko je opiszę:

Czarna Łacha-starorzecze pomiędzy Odrą a Oławą,bez wpływu,na pewno szczupak jest,kiedy byłem raz tam,nic nie brało na spławik,a potem widziałem ławicęjakichś 3000 okoni 10-15cm płynęły ławą wzdłuż brzegu przy samej powierzchni.Zaczyna się stawikiem około 2000m na 30m,a potem jaj rzeka

(2012/08/11 12:27)

sobi1


sory 200 na 90m z cyplem w środku,dalej jak rzeka ciągnie się na jakieś 900m (szeroka na 30-50m) potem zmienia się w wąski rów i mokradła przez 300m. Jak to w starorzeczu,pełno grążeli i gałęzi. Po jednej stronie stawu jest polanka.Mogę tam wjechać.Jeden facet tydzień temu złowił tam też tylko jednego jazia.

Huta- nieduży staw,tam biorą przede wszystkim małe byczki,ale też jednemu facetowi wciangnelo wendke. ara koncze

(2012/08/11 12:45)

sobi1


sorry za to ale musiałem,dobra więc na hucie same byczki (sumiki) na razie łowiłem,ale karaś i karp muszą być,a laguna to duży staw wykopany rok temu głównie płotki, karpie. Największa presja jest chyba na hucie,na lagunie podobna,a na łasze znikoma.

A tutaj jeszcze kilka wypróbowanych miejscówek:

Oława Siechnice-złowiłem okonie i szczupaczki

Odra Kotowice-ja nic,obok też nic

Oława Park Wschodni-płotki,okonie,ale drapieżnika podobno dużo

Odra kanał Opatowicki-kiedyś było lepiej,ostatnio okonki,jazgarze,byczki duże

A to te z sieci znalezione:

Wisznia Mała,prężyce,lenartowice,wilczyn leśny,mietków-teraz nie warto,bo spuścili niedawno :(,biały kościół,pęgów

Pozdro dla wszystkich Wędkarzy z wrocka i okolic :)

(2012/08/12 12:02)

kulejo


a moze jakis kolega skoczy na lenartowo albo prezyce na feedera ?? (2012/08/13 00:32)

Greg1994


Witaj byłem w tych okolicach pare razy słyszałem wiele dobrych rzeczy o hucie lecz tam nie wedkowałem na czarnej byłem bardzo fajne łowisko... ale do rzeczy duze szanse bedziesz miał na kanale w ratowicach pare ładnych rybek tam sie wyciągło widziałem takze rybe na która polujesz karpia +/- 15kg jego głowa lezała na brzegu a tułów pływał nie daleko brzegu nieszczesnik musiał sie wkrecic w srube od barki... takze prezyce ,stara odra no i rzeka odra masz duzo dookoła rybnej wody a wiec na spokojnie i powoli pomysl przygotuj łowisko nęć a jakis sukces z pewnoscia bedzie (2012/08/29 12:28)

sobi1


Dzięki,jutro jadę na ryby,ale tym razem na spinning na odrę,a nie dawno byłem nad jeziorem Lubniewicę i muszę przyznać bardzo fajne łowisko,30cm leszcz na bata,ukleje,płotki z gruntu,no i okonie na spina (2012/09/08 14:19)

u?ytkownik134846


 Przede wszystkim musisz się wykazać dużą czujnością - co roku wspomniane przez Ciebie „ glinianki ” są zarybiane /  głównie tęczakiem  / przez koło do którego przynależysz  - niestety specjalnie uprzywilowani i wtajemniczeni jego członkowie uaktywniają się wędkarsko już po paru godzinach po zarybieniu

 

P.S.

 Żeby łowić na „ Czarnej Łasze ” nie trzeba być wcale członkiem koła o tej nazwie .

 

Pozdrawiam

0
sobi1


chyba pojadę na komercję,bo tak to trudno coś złapać (2012/09/14 18:30)

tomkol44


A ja ma kilka sukcesów w okolicach:

sama odra na pobliskich główkach: leszcz, całkiem spory wiosna. Sum lato - choć ostatnio rzadko, sandacz wszystko nocki.

kotowice od strony stacji raz prawie 200 byczków starsznie męczące. Po drygiej stronie często siedzą na leszczach słyżałem dużo - złowiłem ... mało.

huta - karpie i pstrągi no i oczywiście byczki. na 3 wyjścia rybę przyniesiesz.,

czarna - sporo drobnicy i takie miałem efekty. szczypak. na dłuższych zasiadkach wiem że jest spory karp i tołpyga. widziałem kiedyś osobnika powyżej 20 kg pod powierzchnią.

oławka spining jaź kleń okoń szczypak

 

ja najbardziej polecam zimowisko barek najpierw pierwsze koło mostu potem drugie.

tam już niedługo można liczyć na prawdziwe rekordowe płocie z grunciku (moja ulubiona metoda) i za chwilę leszcze.

No i teraz mamy blisko na bajkał - już byłem w tym roku przed mrozami niestety nawet moja sprawdzona zimowa zanęta nie pomogła. brań zero.

 

(2013/03/15 17:41)