Zaloguj się do konta

Sieć do kupienia na Świstaku

utworzono: 2011/07/29 08:30
Artus

Czy mogą to legalnie sprzedawać? Tzn. może mają koncesję ale żeby mogli sprzedać to każdemu??
KLIK http://www.swistak.pl/a17431704,Siec-rybacka-nowa-FINSKA-.html [2011-07-29 08:30]

getka

klik nie działa....
[2011-07-29 08:38]

Każdemu nie mogą. Kupiec musi mieć działalność gospodarczą związaną z rybołówstwem lub hodowlą ryb.  [2011-07-29 08:45]

Jędrula

Każdemu nie mogą. Kupiec musi mieć działalność gospodarczą związaną z rybołówstwem lub hodowlą ryb. 

Teoretycznie , wedle prawa :) ?

[2011-07-29 08:58]

Artus

Coś mi szwankują posty

Oto link http://www.swistak.pl/a17431704,Siec-rybacka-nowa-FINSKA-.html
[2011-07-29 09:08]

jacenty75

Na allegro to samo nawet lepiej bo w opisie podają, że do zastosowania na stawie, jeziorze, rzece, zalewie itp.

http://allegro.pl/siec-rybacka-wonton-drygawica-sieci-rybackie-i1740327939.html

[2011-07-29 09:35]

jurek

Nie do końca możesz , musisz posiadać zezwolenie na sprzedaż narzędzi połowowych przez Starostę , Urząd Miasta lub Urząd gminy --- są w nich takie komórki , że musisz się zarejestrować ( podając wszystkie swoje dane , będą wtedy widoczne na stronach internetowych tych urzędów ..np BIP. ) ................. I to też musisz spełniać odpowiednie procedury , bo nie wszyscy mogą dostać takowe zezwolenie , jeżeli będziesz je posiadał , to masz obowiązek w sprzedaży w przeróżnych formach , albo je z sobą posiadać lub musi być widoczna na stronie aukcji.

W przeciwnym razie grozi Ci w najbardziej liberalnej procedurze  ---  mandat karny + zarekwirowanie tych sieci , aż do Sądu Rejonowego. I nieważne , że jest deklaracja typu : tylko na wody , stawy prywatne

Policja już w ten sposób ukarała wielu sprzedających w necie ( wiem o tym i wiem gdzie , lecz nie mogę napisać )
[2011-07-29 10:25]

jurek

Oczywiście,  powinno też żądać  od kupującego , czy ma zezwolenie do rybactwa od stosownych urzędów , lecz sprzedający w praktyce tego nie żądają
[2011-07-29 10:29]

laskaa1990

kupic siec jest bardzo latwo... w necie jestes w stanie kupic wszystko i nikt n igdzie ci sie nie spyta o zezwolenie itp idz na 1 lepszy jarmark tam dostaniesz wszytsko co jest potrzebne klusolowi :) [2011-07-29 16:35]

grzesiek35

przeciez ,moze sobie ktos kupic,np po to,aby sobie ja powiesic na scianie,albo sufit przy ozdobic itp.
[2011-07-29 19:08]

berthold

idz na Gliwicką giełdę samochodową to tam znajdziesz z 50 rodzajów sieci bębnów dromli czy jak to tam się zwie  do wyboru koloru wielkości i nikt się o nic nie pyta ((((((tylko my durnie siedzimy z wędkami jak idioci bez brania))))
[2011-07-29 20:16]

jurek

berthold idz na Gliwicką giełdę samochodową to tam znajdziesz z 50 rodzajów sieci bębnów dromli czy jak to tam się zwie  do wyboru koloru wielkości i nikt się o nic nie pyta (((((( tylko my durnie siedzimy z wędkami jak idioci bez brania))))

To Ty jesteś wędkarzem , czy kłusownikiem ???
[2011-07-30 12:48]

berthold idz na Gliwicką giełdę samochodową to tam znajdziesz z 50 rodzajów sieci bębnów dromli czy jak to tam się zwie  do wyboru koloru wielkości i nikt się o nic nie pyta (((((( tylko my durnie siedzimy z wędkami jak idioci bez brania))))

jurek daj spokój, przecież facet napisał MY więc raczej nie podejrzewam go kłusownictwo. Sądzę iż chodziło mu o to że wędkarze siedzą nad wodą całymi dniami bez wyników a takie chamy kłusole w tym czasie się śmieją z nas  bo wiedzą iż w danej wodzie nic nie pływa ponieważ sami ją wyrybili.
[2011-07-30 13:06]

jurek

No dobra Tomku , ale po co pomagać na tym wędkarskim portalu w zdobywanie informacji o zakupie sieci do kłusowania ?
[2011-07-30 13:18]

No dobra Tomku , ale po co pomagać na tym wędkarskim portalu w zdobywanie informacji o zakupie sieci do kłusowania ?

Co fakt to fakt ale nie sądzę iz ten Kolega chciał promować kłusownictwo a jedynie zwrócił uwagę na łatwość kupna narzędzi kłusowniczych.
[2011-08-01 17:40]

Diablo

Czy Ty musisz zaraz wszystkich od kłusowników wyzywać? Kłusownicy dobrze wiedzą gdzie można kupić sprzęt i nie potrzebna im informacja na portalu. A skorzystać z niej może strażnik lub policjant.
[2011-08-01 20:11]

laskaa1990

i co z taka informacja zrobia nic bo taka jest prawda oni sami dobrze wiedza gdzie co kupic :) [2011-08-01 20:15]

Diablo

16515 wysłano: 2011/08/01 20:11

Diablo

Czy Ty musisz zaraz wszystkich od kłusowników wyzywać? Kłusownicy dobrze wiedzą gdzie można kupić sprzęt i nie potrzebna im informacja na portalu. A skorzystać z niej może strażnik lub policjant.

Ty człowieku to nawet czytać nie umiesz , a te 3 znaki zapytania ???  , czy wiesz co znaczą , ja się tylko pytam , nie wyzywam .

I widzę po twoich komentarzach , że tylko prowokujesz ludzi , jak ci się nudzi , to idź na rybki , tylko zgodnie z przepisami .

Formułując w ten sposób zdanie sugerujesz że mógłby być kłusownikiem. Tak samo jak zdanie skierowane do mnie sugeruje jako miałbym chodzić na ryby łamiąc przepisy.
Myślisz że jesteś ostatnim sprawiedliwym na tym świecie?
[2011-08-02 14:07]

kapusta

Czytam twoje posty kolego i ty tylko szukasz sytuacji swoimi komentarzami , aby cię dostrzeżono na tym portalu  , nie tędy droga /////////////////////////////// Czy ty nie umiesz czytać , jak ktoś ci napisał ////////////////////      To idź na rybki , tylko zgodnie z przepisami . Przecież on tylko cię informuje , a ty już szukasz zadymy , chyba że jesteś kłusownikiem ???
[2011-08-02 14:25]

jamesbond

@Jurek napisał tyko że masz łowić zgodnie z przepisami nie widzę powodów do awantury. A z tym pytaniem o kłusownictwo to mi się wydaję że to było tak na luzie powiedziane. Niestety (a może stety) na forum nie słychać czy to sarkazm itp. bo jak piszesz to nie wiadomo jak zaintonować itp. Myślę ż to było tak po przyjacielsku a na pewno nie było to wyzywanie od kłusowników. 

dlatego wróćmy do głównego pytania w wątku:na aukcjach serio nie kontrolują komu sprzedają. Mając konto JUNIOR na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić wiatrówkę..... chociaż na aukcji jest napisane że tylko osoby powyżej 18 roku życia. Oczywiście to jest bez zezwolenia ale sam wiek i sprawdzenie tego....Przypuszczam że z sieciami może być tak samo aczkolwiek nie chcę tutaj oskarżać tego sprzedającego.... Różnie bywa. Jedni są uczciwi inni już nie. Na pewno są osoby, które handlują takimi przedmiotami bez zezwoleń itp i sprzedają wszystkim, którzy chcą to kupić.... tak więc wszystko zależy od sprzedającego... na razie służby nie ogarniają wszystkiego i nie ma 100% kontroli w necie. Ale nawet jeżeli byłaby większa niż jest to i tak... POLAK POTRAFI.... [2011-08-02 14:35]

kapusta

Zgadzam się z Tobą Rafale .
[2011-08-02 14:45]

Diablo

Czytam twoje posty kolego i ty tylko szukasz sytuacji swoimi komentarzami , aby cię dostrzeżono na tym portalu  , nie tędy droga /////////////////////////////// Czy ty nie umiesz czytać , jak ktoś ci napisał ////////////////////      To idź na rybki , tylko zgodnie z przepisami . Przecież on tylko cię informuje , a ty już szukasz zadymy , chyba że jesteś kłusownikiem ???

Hehe he Ty też zaczynasz wyzywanie od kłusowników? Ups chyba nie na tym koncie zalogowany :)
[2011-08-02 15:02]

jamesbond

Hehe he Ty też zaczynasz wyzywanie od kłusowników? Ups chyba nie na tym koncie zalogowany :)

co znaczy wyzywanie:http://www.sjp.pl/co/wyzywa%E6 znaczenie 2 nas interesuje. W tym wypadku wulgaryzmy można zastąpić obelgą w postaci nazwania kogoś kłusownikiem.... ja tu nie widzę żadnego wyzywania... [2011-08-02 15:23]

Diablo

kapusta Zgadzam się z Tobą Rafale .

jurek Zgadzam się z Tobą Paweł .

Jurek nie wygłupiaj się i odpuść sobie to drugie konto i tak masz tu wielu znajomych.
[2011-08-02 18:58]

jurek

Takiego , jak ty nigdy bym sobie nie życzył
 Tyś stworzony do kpin i podejrzliwości , może pomożesz Antkowi (policmajstrowi )
[2011-08-02 20:11]

withanight88

Proszę o trzymanie sie tematu, każdy kolejny post nie na temat zostanie usunięty. [2011-08-02 21:42]