Siatka z drutów na Allegro

/ 32 odpowiedzi
MASTINO

Posiadałem taką siatkę w latach 70tych ale to nie nadawało się do przetrzymywania żywych ryb(szybko zdychały) za to bardzo dobrze na wsi teściowa w niej płukała ziemniaki przed obieraniem.Zastanawiam się dlaczego jeśli siatka to musi to być przeznaczone na ryby a nie na zakupy powiedzmy ziemniaków czy warzyw.

Ja do dzisiaj taką mam i w garażu suszę w niej orzechy włoskie :), a ryby zdychały szybko, bo przeważnie cała siatka była z nimi pod wodą, fakt.

(2012/11/12 17:32)

brt3

Ja do dzisiaj taką mam i w garażu suszę w niej orzechy włoskie :), a ryby zdychały szybko, bo przeważnie
cała siatka była z nimi pod wodą
, fakt.

Ryby padały bo się potopiły??????

(2012/11/12 19:07)

Strzegom

Wyobraź sobie ryby ściśnięte w małej przestrzeni w upalny dzień,mimo że pod woda jaki moze być finał.Utopione,uduszone nie ma znaczenia ważny skutek.To tak jak by zamknąć grupę ludzi jak śledzie w małym pomieszczeniu bez wętylacji.Nie podusza się w męczarniach?A w okół pełno świeżego powietrza.Podobnie w takiej metalowej siatce pierwsze padną ryby w środku grupy,martwe  utrudniają ruch ryba na zewnątrz grupy.Brak wymiany wody na bogata w tlen oraz swobodnego odychania powoduje uduszenie i tych ryb.Można powiedzieć w przenośni ze sie utopiły. (2012/11/12 20:39)

kozia82

Ja do dzisiaj taką mam i w garażu suszę w niej orzechy włoskie :), a ryby zdychały szybko, bo przeważnie
cała siatka była z nimi pod wodą
, fakt.

Ryby padały bo się potopiły??????

hahahhah pomijając racje i nie racje to bardzo śmiesznie to wygląda... :DD no potopiły sie i już ;) (2012/11/12 20:47)

zibik33

Przynajmniej jak wędkowałem z ojcem naście lat temu to były w takiej siatce porządne ryby ;-) bo po tym sezonie to się zastanawiam czy wogóle mi jakakolwiek siatka potrzebna ;-( (2012/11/12 22:19)

jarekk

Też miałem taką metalową, "złotą", z klapką na sprężynce :) Kumple mi jej nawet zazdrościli. A teraz juz nie mam, bo jest niezgodna z przepisami, a poza tym komu chciałoby się nosić to żelastwo, skoro są bardzo dobre siatki miękkie :) (2012/11/13 00:34)