Zaloguj się do konta

Siatka wędkarska z czego zrobić podpory

utworzono: 2010/05/16 14:38

Witam Was koledzy mile i serdecznie mam do Was pytanie poddajcie mi jakies pomysły do zrobienia podpórek do siatki pewnie wiecie o co mi chodzi.Niekiedy jak jade na ryby mam pewien problem z siatką ponieważ chciałbym sam wkładac ryby do siatki lecz nie moge bo zazywczaj nie mam na czym ją zawiesic wiec leży całkiem w wodzie i musze prosic aby ktos mi przejął rybe do swojej ręki i ją dopiero włożył do siatki.Kiedys jak kupywałem siatke nie było przy  niej takiej podpórki abym mógł ją wbic w ziemie aby była  podwyższona i postawiona w pionie, powiedzcie mi prosze może idzie takie coś kupic a jesli nie to prosze napiszcie mi może macie jakies swoje patenty z którymi chętnie sie ze mną podzielicie z góry dziękuje ! .pozdrawiam. Czasami bywa tak że no jednak jak sam wrzucam rybę do siatki to czasami tam nie trafia i ją tracę hehe. :) Mile widziane zdjecia z siatkami umocowanymi w ziemi.
[2010-05-16 14:38]

ayem

Jeżeli siatka jest długa to problemu nie ma , wbić zwykłą podpórkę  ( lub patyk ) i zaczepić wtedy pierwsza obręcz siatki jest koło nóg a reszta leży w wodzie.
http://www.allegro.pl/item1025688877_siatka_jaxon_promo_6_40cm_200cm_najtaniej.html  tu jest tania i długa siatka
[2010-05-16 15:11]

hubi

Witam Paweł najlepsza siatka jaką bym ci polecał  to taka która ma 3 m długosci takie siatki są najlepsze  można nimi korygować i dostosować do własnych potrzeb polecam wiem że przy tej długosci nie miałbyś problemu z wkładaniem ryb. [2010-05-16 20:42]

siata min.3 metry i zamiast meczyć sie co chwila ze schodzeniem do siatki,przy tej długości,chociaż według mnie 3 metry to czasem krótko... wlot do siatki masz przy nogach i ryby beda w siatce i Ciebie nogi beda mniej bolały:) długa zawodnicza siatka jest dla wygody wedkarza i ten kto raz taką siatke kupił z krótszej nie bedzie korzystał
[2010-05-16 21:18]

koledzy przeczytajcie uważnie co pisze nie chodzi mi o żadne długosci siatki.
[2010-05-16 21:39]

balcer00 jeśli masz przy siatce taki hak lub gwint to wystarczy zakupić odpowiedni pręt do siatki ,jeśli możesz zajechać do sklepu to powinien ktoś ci bez problemu dobrać, jeśli masz zwykłą tasiemkę sprawa  jest prostsza wystarczy opleść kilka razy tą tasiemkę o zwykłą podpórkę -widełki .
[2010-05-17 10:58]

sam kiedyś miałem taki problem rozwiązanie go było proste użyłem kawałka płaskiej blaszki blaszkę wymodelowałem tak aby ciasno dolegała do pierwszej obręczy a następnie wywierciłem dziurę na śrubę którą wkręciłem w podpórkę i gotowe
[2010-05-17 11:22]

Koledzy w tym sęk że Balcer00 ma siatkę w której nie ma gwintu aby wkręcic podpórke ,  ja bym ci proponował wbić dwie podpórki skosem w kierunku wody (jedna od drugiej około 20 cm) w zależności od średnicy koła .Widełki najpierw przełożyć przez oczka a następnie pod skosem wbić w kierunku wody górną obrecz założyć na obie widełki a dolna obręcz opierała by się o dolną część widełek. Myśle że będzie dobrze. POZDRAWIAM I ŻYCZE UDANYCH POŁOWÓW. [2010-05-17 11:32]

.....albo poprostu wyjąć zaskórniaki ze świnki-skarbonki w skromnej kwocie 30 złotych i sprezentować sobie piękną ,nową siatkę ,już dostosowaną do mocowania na wkręcanej nóżce wbijanej w grunt. A siatkę ,którą masz , wyślij na ławkę rezerwowych dla emerytowanych siatek ,może jeszcze kiedyś "zagra". [2010-05-17 11:40]

niestety nie posiadam świnki hihi ;) ok dzięki panowie chodziło mi własnie o takie odpowiedzi ;) pozdrawiam.
[2010-05-17 11:45]

po co becalić 30 pln-ów skoro stójka kosztuje 8 zł a blaszka i śruba wałęsają się po garażu
[2010-05-17 11:59]

Wszystko się zgadza. Jeśli ktoś ma możliwości i "materiał" do samoróbki,to Adam Słodowy na 15 minut i gotowe. [2010-05-17 12:17]

Kecak

Trochę stary temat i wyczerpany ale dodam drugą stronę tematu czy bardziej siatki.Najczęściej zeby siatka nie wypływała to co robimy???Jakiś kamień i do wody,ale jak jest fala to i tak taka siatka z kamieniem i być może z rybami majta się po brzegu.Mam na to mały sposób...po prostu ją montuję.Wystarczą dwa kawałki gumy po ok.30 cm.(ja wyciągnołem ściągasz z kurtki)przewlekam przez obręcz siatki robię dwie pętelki na górze i na dole,do tego  kawałek rurki czy pręta ok. metra i wystarczy wejść do wody i wbić.Siatka jest cały czas naciągnięta,nie wrzucam kamieni do środka a guma dobrze amortyzuje ruch wody.Prosty i wydaje mi się skuteczny sposób nawet na większej fali.  [2010-06-05 17:42]

ale tutaj nie chodzi o amortyzacje czy fale .... na samej górze jest napisane o co chodzi dokładnie . pozdrawiam.
[2010-06-07 23:53]

Kecak

Witam.No i zebrało mi się za siatkę.Ale jak nic nie wybrałeś z tamtych pomysłów,to też podsunę jeden.Potrzebny jest kawałek drutu np.taki na którym się naciąga siatkę ogrodową,z tego wyginasz obręcz(mniejszą od obręczy siatki),końce drutów wyginasz do dołu.Do tego kawałek lekkiej rurki o takiej średnicy żeby weszły  te końcówki drutów.Montaż jest prosty:rurkę wbijasz w ziemię,w obręcz wkładasz siatkę,końcówki drutu w rurkę.W tak zamontowaną siatkę sam będziesz wrzucał ryby.Warto jeszcze ten drut pomalować czy czymś owinąć żeby o jakiś zadzior nie poniszczyć siatki.Pozdrawiam i życzę udanego dnia.  [2010-06-08 17:34]