Siatka o dł. 2-3m. Czy to nie przesada

/ 10 odpowiedzi

• konto usunięte

Wędkarstwo spławikowe
Siatka którą teraz mam ma może z 1m długości (pewnie nawet mniej) i jest trochę już pocięta (czasami jak haczyk się wczepił to musiałem siatkę uciąć) dlatego chcę kupić nową, poza tym rybki będą miały większy komfort, biorąc pod uwagę to że brzy brzegu jest płytko.
Zastanawiam się nad siatką o długości od 2 do 3m, ale boję się trochę tego że np. będą problemy typu że nie jestem w stanie zrobić tak, aby siatka była wyprostowana (ze względu na jej długość) lub że nie mogę jej zatopić (w przypadku metrowej siatki mogę to zrobić nawet ręką albo patykiem) z powodu jej długości.
Proszę o wypowiedzenie się posiadaczy takich siatek (2-3m i powyżej) czy takie siatki nie są uciążliwe w użytkowaniu.
JKarp

CześćPrzyczepiasz do tyłu siatki mocnym sznurkiem ciężarek 500 g i nie masz problemu z rozciągnięciem siatki na całą długość.JK (2013/07/04 19:27)

halski021

Jedyna uciążliwość , to transport.Kupiłem sobie pokrowiec i po problemie.Od dawna używam siatek 2m .Szczególnie wygoda przy połowach z wysokich pomostów.Siatki maja pod spodem kółko do którego przywiązuję ciężarek 200g i nie mam problemu z rozciąganiem.Myślę kupić siatkę o długości 4m,bo taką narzucają przepisy w zawodach spławikowych. (2013/07/04 19:37)

Robson86

Witam. 
Moim zdaniem na zdrowy rozsądek to wygoda, a i ryby nie muszą się gniezdzić, a i nie musisz się martwić że brzeg wolno schodzi i metr od brzegu masz 10cm wody...  a do siatki wrzuć kamień i nie będziesz mial problemu z zanurzeniem jej..  (2013/07/04 19:58)

przemo1980

Zawsze też możesz wejść do wody , naciągnąć siatkę i tylna część uczepić za pomocą sznurka do jakiegoś starego kija lub podpórki , tym bardziej teraz w lato to nie problem. Ja przeważnie tak robię. w zimniejszych porach roku wchodzę w woderach, lub w kaloszach . (2013/07/04 21:06)

u?ytkownik93695

W takim razie zdecyduję się na taką siatkę.
Dzięki za pomoc ;) (2013/07/04 21:13)

Qoorchuck

Ja mam siatkę 4m, na końcu sznurkiem zaczepiłem dwie wielkie nakrętki od śruby i pokrętło od zaworu do wody (byle jakie żelastwo) i nie zamieniłbym jej na żadną inną. (2013/07/04 21:17)

Izeron

Ja kupiłem siatkę 2.5 metra i żałuję, że nie kupiłem dłuższej, bo jak wrzucę ją na płytki brzeg to te ryby tam mało miejsca mają. Ja radziłbym taką 3-4 m. W sklepie  wydaje się długa, ale nad wodą wydaje się wiele mniejsza. (2013/07/04 22:02)

Stypa63

Ja kupiłem 3 metrową siatkę, która ma metalowe obręcze zamiast plastikowych i nie mam problemu z zanurzeniem jej w wodzie. Pamiętaj żeby kupić taką z gwintem żeby można ją było zamontować na zwykłej podpórce. (2013/07/04 22:31)

spinningista13

ja mam siatke 4m i dałem sb ciezarek 200g na dno siatki  i jest git (2013/07/05 11:26)

u?ytkownik102837

Ja mam siadke 3m i jest bardzo dobra, ma metalowe obręcze i elegancko układa się w wodzie i nie używam do niej żadnego obciążenia (2013/12/26 14:35)